[UPD!] ROKSANA WĘGIEL JEDZIE DO MIŃSKA! EUROWIZJA JUNIOR NA TVP ABC

Telewizja Polska poinformowała, że Roksana Węgiel została wewnętrznie wybrana na reprezentantkę kraju podczas Eurowizji Junior 2018 w Mińsku. Na razie nie podano, z jakim utworem wokalistka zaprezentuje się podczas konkursu. Nowością jest nie tylko wybór wewnętrzny, ale też przeniesienie transmisji do TVP ABC. Oficjalne oświadczenie TVP znaleźć można TUTAJ.

[UPDATE]: Z informacji uzyskanych przez Dziennik Eurowizyjny wynika, że Roksana wykona w Mińsku utwór przygotowany specjalnie na potrzeby Eurowizji Junior 2018. Propozycje piosenek są właśnie w trakcie przygotowania, a wybór nastąpi wkrótce.

Roksana Węgiel pochodzi z Jasła. Uprawiała gimnastykę artystyczną, akrobatykę i taniec towarzyski, a na dodatek (ponoć nadal) trenuje judo, jeździ na rowerze i pływa. Swego czasu wchodziła w skład hip-hopowej grupy R-Revolution. 24 lutego 2018 roku wygrała pierwszą edycję „The Voice Kids” w TVP2. Jej trenerem była Edyta Górniak, a Roksana w ostatnim odcinku programu zaprezentowała się m.in. w piosence „To nie ja” z Eurowizji 1994. W ramach nagrody otrzymała 40 tysięcy złotych i możliwość podpisania kontraktu płytowego z Universal Music Polska. Jej pierwszym singlem była piosenka „Żyj”, teledysk do niej opublikowano 5 miesięcy temu i do tej pory odtworzony został ok 8 milionów razy. Dodatkowo jej występ do „Żyj” z finału „The Voice” włączono na YouTube już ponad 4,5 mln razy. Jak każda (prawie) nastolatka, Roksana jest bardzo aktywna na mediach społecznościowych, a jej profil roxie_wegiel na Instagramie obserwuje ponad 216 tys. osób, czyli… ponad 190 tys. więcej niż oficjalny profil Eurowizji Junior!

Roksana jest czwartą solistką reprezentującą Polskę na Eurowizji Junior! Do tej pory reprezentowały nas Kasia Żurawik (2003), Olivia Wieczorek (2016) i Alicja Rega (2017) oraz żeński kwartet KWADro (2004). Jeszcze nigdy Polska nie wysłała na JESC śpiewającego chłopaka. Zwyciężczyni The Voice Kids to pierwsza w historii reprezentantka wybrana na Eurowizję dla Dzieci wewnętrznie, bez preselekcji. W ten sam sposób reprezentantów wybrano (lub wkrótce się to dokona) w Australii, Azerbejdżanie oraz we Włoszech.

Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2018 odbędzie się 25 listopada w Mińsku. O Grand Prix powalczą reprezentanci z rekordowej liczby 20 państw, a o wynikach zadecydują jurorzy międzynarodowi oraz internauci. Konkurs transmitować będzie Telewizja Polska (TVP ABC). Wszystkie, do tej pory wybrane już, piosenki znajdziecie na specjalnej podstronie TUTAJ.

%d blogerów lubi to: