Andras i Freddie w węgierskiej wersji programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”! Roksana Węgiel najpopularniejsza na Instagramie

2295 piosenek zgłoszono do Melodifestivalen 2019 – poinformowała telewizja szwedzka SVT 🇸🇪. Chociaż to o 476 utworów mniej niż w zeszłym roku to i tak wynik robi spore wrażenie. Co ciekawe, w 2015 roku przyjęto „jedynie” 2177 kompozycji, ale preselekcje i tak zakończyły się wyborem utworu „Heroes” Mansa Zelmerlowa, który potem wygrał Eurowizję. Z kolei w 2011 roku SVT otrzymało aż 3832 propozycje – od tego roku ilość zgłoszeń znacznie spadła. Portal Wiwibloggs jak co roku stara się poprzez media społecznościowe dociec którzy szwedzcy wokaliści zgłoszą się do preselekcji. Nagrywanie nowych piosenek widoczne było w postach m.in. Oscara Zia, Maji Keuc (Amaya), Belly & Filippy, Johna Lundvika, Andreasa Lundstedta, SaRahy czy nawet Mansa Zelmerlowa. Czy faktycznie ktoś z nich pojawi się w stawce? O tym przekonamy się w połowie listopada.

Pracę w studiu nagraniowym uwiecznił też kompozytor polskiej piosenki 🇵🇱 na Eurowizję Junior – Juliusz Kamil, który sfotografował się w MJK Studio z Lanberry i Patrykiem Kumorem. „Czyżby szykował się nowy mega hit?” – zapytał kompozytor, na co Roksana Węgiel skomentowała: „Wydaje mi się że taaak„. Ciekawe, czy do nagrywania utworu na JESC Juliusz Kamil zaprosił Lanberry, z którą stworzył piosenkę „Obiecuję” dla naszej polskiej reprezentantki? Warto dodać, że profil Roksany Węgiel na Instagramie śledzi już 222 tys. osób co jest zdecydowanym rekordem spośród wybranych już uczestników Eurowizji Junior. Sporą popularnością cieszy się również reprezentantka Kazachstanu 🇰🇿 – Daneliya Tuleshova z 208 tys. followersów. Trzeci najlepszy wynik osiągnął Ormianin Levon 🇦🇲, którego obserwują „jedynie” 4492 osoby. Reprezentant Izraela 🇮🇱 ma ich 1599, Rosji 1389 🇷🇺 , Macedonii 1222 🇲🇰, a pozostali mają ich jeszcze mniej niż tysiąc. Czy to się zmieni po Eurowizji Junior? Zapewne tak! Ciekawe, czy Roksana do samego końca utrzyma prowadzenie w tym rankingu.

W szóstym sezonie niezwykle popularnego show „Sztarban Sztar”, który jest węgierskim 🇭🇺 odpowiednikiem programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” wystąpi dwóch przystojniaków z Eurowizji – Freddie (2016) oraz Andras Kallay-Saunders (2014). Ciekawe jak panowie poradzą sobie z metamorfozami i … chodzeniem na szpilkach? Poza nimi o wygraną powalczą też uczestnicy selekcji „A Dal” – Odett czy Renata Tolvai. Program rusza 14 października. Do tej pory wśród zwycięzców programu na Węgrzech znalazł się m.in. Tamas Horvath, finalista tegorocznych preselekcji. Wokalista wygrał piątą edycję, w której drugie miejsce zajął weteran „A Dal” – Viktor Kiraly, a trzecie Joci Papai (2017). Jedenaste miejsce (przedostatnie) przypadło reprezentantce Węgier z 2008 – Csezy.

Format jest nadal niezwykle popularny na całym świecie, a uczestnicy Eurowizji czy preselekcji nie stronią od udziału w nim. W drugim sezonie albańskiego 🇦🇱 show uczestniczyli m.in. Flaka Krelani czy Shpat Kasapi, a gościnny udział zaliczyła Ana Kodra (JESC 2017). W ostatniej edycji „Kato dve kapki voda” w Bułgarii 🇧🇬 występowała Sofi Marinova (2012), a w piątej edycji „Tvoje tvář má známý hlas” w Czechach 🇨🇿 Eva Burešová, uczestniczka tegorocznych preselekcji. W najnowszej odsłonie estońskiego 🇪🇪”Su nägu kõlab tuttavalt” czwarte miejsce zajęła Elina Born (2015), a w najnowszej edycji rumuńskiego 🇷🇴 „Te cunosc de undeva!” rywalizują Connect-R (Mołdawia 2005) i Mihai Traistariu (Rumunia 2006). Reprezentant Słowacji 2012 🇸🇰 Miroslav Šmajda uczestniczy w czwartym sezonie „Tvoja tvár znie povedome”, a w czwartym sezonie słoweńskiego 🇸🇮 „Znan obraz ima svoj glas” Lea Sirk (2018), Clemens i Nika Zorjan. W najnowszej edycji hiszpańskiego 🇪🇸 „Tu cara me suena”, które było pierwowzorem dla wszystkich innych edycji lokalnych, o zwycięstwo walczą Soraya Armelas (2009) czy wenezuelski wokalista Carlos Baute.

Źródło: ESCxtra, Instagram, Wikipedia, fot.: Kallay Saunders Instagram

%d blogerów lubi to: