Startowali w „The Voice” poza granicami swoich państw. Teraz jadą na Eurowizję Junior!

Telewizja Khabar TV 🇰🇿 przeprowadziła dziś finał narodowy przed swoim debiutem podczas Eurowizji Junior. O ile organizacyjnie podołali, przygotowali konkurs w ogromnej hali, zrobili specjalny warm-up show i zjednoczyli różne regiony kraju w emocjonowaniu się konkursem, tak niestety poziom piosenek konkursowych nie był zbyt wysoki. Średniej jakości utwory połączone z przesadzonymi występami i irytującymi oklaskami z taśmy sprawiły, że ciężko było wybrać jakiegokolwiek faworyta. Ostatecznie po 30-minutowym televotingu ogłoszono, że zwycięzcą głosowania publiczności i jurorów została Daneliya Tuleshova z piosenką „Özinge sen” („Ty samotny”) napisaną po kazasku i angielsku. Chociaż nie podano wyniku głosowania komisji, to wiemy, że publika najwięcej punktów dała właśnie Tuleshovej, 10 zdobył Erzhan Maksim, a po 8 Sanat Asuat i Mirzhan Zhidebay. Najsłabiej widzowie ocenili Suykim Kabilbek, która dostała jedynie 2 punkty.

Daneliya ma 13 lat, urodziła się w Ałma-Acie, a na koncie ma Grand Prix festiwalu Ayalagyn Astana czy udział w dziecięcej wersji konkursu New Wave. Rozgłos dała jej jednak Ukraina bo to właśnie tam wystartowała w czwartej edycji „The Voice” trafiając do grupy Monatika. 18 grudnia 2017 roku wokalistka wygrała talent-show pokonując m.in. Alexandra Minyonoka, który reprezentował Białoruś na JESC 2016. Co ciekawe, w tej samej edycji dość szybko odpadła Darina Krasnovetska, która w Mińsku zaśpiewa „Say Love” dla Ukrainy. Daneliya jest drugą (po Roksanie Węgiel) zwyciężczynią „The Voice Kids”, która w tym roku trafia na Eurowizję Junior.

Finał w Armenii 🇦🇲 wygrał faworyt wielu fanów – L.E.V.O.N., który w Mińsku zaśpiewa piosenkę o takim samym tytule jak pseudonim. Wokalista pokonał 9 innych finalistów, chociaż można mieć spore zastrzeżenia do jego występu scenicznego i tańca, który prezentuje. Nagrodę wręczył mu Misha, ubiegłoroczny reprezentant, który bardzo mocno wspierał Levona w walce o tegoroczną Eurowizję Junior. Nic dziwnego – chłopcy pochodzą z Górskiego Karabachu. Levon Galstyan startował w konkursie „New Wave” jednak dotarł tylko do półfinałów. Pojawił się też w czwartej edycji rosyjskiej wersji „The Voice Kids” gdzie odpadł na etapie pojedynków. Był w grupie Valeriy’a Meladze. Jeżeli nic się nie zmieni, „L.E.V.O.N.” będzie pierwszą piosenką Armenii od 2010 roku, która nie zostanie zaśpiewana po części w języku angielskim. Utwór stworzył wokalista i producent Artem Valter.

Źródło: Khabar TV, ARMTV, fot.: Instagram 

%d blogerów lubi to: