Ela Mangion jedzie do Mińska! Dziś startują preselekcje Armenii do Eurowizji Junior 2018! Rosja wygrywa New Wave 2018!

Znamy kolejną reprezentantkę Malty na JESC! Podoba Ci się „Marching On”? Dziś półfinał preselekcji w Armenii! New Wave 2018: Rosja wygrywa! Które miejsce zajęli Gevorg i Demy? 

Finał preselekcji maltańskich 🇲🇹 do Eurowizji Junior 2018 wygrała wczoraj Ela Mangion i to ona będzie reprezentować wyspę z piosenką „Marching On”. Wokalistka ma 12 lat, karierę muzyczną rozpoczęła w 2012 roku, a eurowizyjną kompozycję współtworzyła z Cyprianem Cassarem oraz Emilem Calleją Baylissem. Telewizja TVM nie podała pełnych wyników konkursu – wiemy tylko, że drugie były Katryna & Rihana („The Puppet and the Clown”), a trzecia Giorgia Borg („10”). Ela jest 14. reprezentantką Malty podczas Eurowizji Junior. Już niebawem na Malcie rozpocznie się emisja show „X-Factor”, którego zwycięzca pojedzie do Izraela. Nagrane wcześniej odcinku pokazywane będą od 7 października, ale na razie nie wiadomo jeszcze kiedy odbędzie się finał programu.

Dziś ruszają preselekcji Armenii 🇦🇲 pt. „Depi Mankakan Evratesil”, a w pierwszym półfinale wystartuje 11 wykonawców, którzy powalczą o 5 miejsc w finale. Decyzję o wynikach podejmą jurorzy oraz widzowie. Wszystkie piosenki są już dostępne na kanale YouTube Depi Evratesil i można tam też podpatrzeć nagrania z prób. Bazując na odtworzeniach, można szacować, że faworytami są Lia (ponad 44 tys. odtworzeń), Vardan Margaryan (ponad 31 tys.), Ani (ponad 26 tys.), L.E.V.O.N. (ponad 21 tys.) oraz Maria Petrosyan (ponad 19 tys.). Półfinał wystartuje dziś o 17:45 i dostępny będzie na kanale pierwszym telewizji ormiańskiej oraz w Internecie na kanale YouTube.

Reprezentant Rosji (jeden z sześciu) – Dan Rozin 🇷🇺 (na zdjęciu razem z DoReDoS, którzy wygrali New Wave rok temu) – wygrał konkurs w ramach festiwalu New Wave 2018 w Soczi. Wokalista zdobył 298 punktów jurorskich przez trzy dni trwania konkursu. Na drugim miejscu zremisowali Dariya Antoniuk z Rosji oraz uczestnik preselekcji Armenii do ESC 2018 – Gevorg Harutyunyan 🇦🇲 (po 297 punktów). Trzecia była reprezentantka Grecji na Eurowizji 2017 – Demy 🇬🇷 (295 punktów). Wielokrotny uczestnik selekcji maltańskich – Klinsmann 🇲🇹 – zajął 10. miejsce, a ostatni był Bułgar Ivailo Filipov 🇧🇬 (265 punktów). To czwarte zwycięstwo Rosji w historii festiwalu. Pierwszy triumf przyszedł w 2002 roku za sprawą duetu Smash!! w skład którego wchodził Sergey Lazarev. Duet miał być swoistą męską odpowiedzią na popularność Tatu. Rok później Rosja wygrała ponownie – tym razem reprezentowała ją Nastya Stockyaya. Na trzecie zwycięstwo Rosjanie czekali aż do 2012 gdy Grand Prix otrzymał Niloo. W historii „New Wave” przez konkurs przetoczyło się mnóstwo znanych rosyjskich wykonawców takich jak np. Dima Bilan, Polina Gagarina czy Sopho Nizharadze (reprezentowała Rosję w 2005 roku, chociaż w 2010 na Eurowizji śpiewała dla Gruzji).

🇵🇱 Przypominam, że nadal możecie głosować w ankietach dotyczących polskich premier. Poszczególne części cyklu znajdziecie poniżej:

Źródło: TVM, Wikipedia, Depi Evratesil, ARMTV, NewWave, fot.: Instagram

 

 

%d blogerów lubi to: