Eurovision Night Party w warszawskim TORO! Zobacz półfinałowy występ Marty Chlebickiej podczas Eurowizji dla Młodych Muzyków! Ile państw pojawi się w Izraelu?

Eurowizyjna impreza już w następny weekend w Warszawie! O 20:45 dowiemy się, czy Polska weszła do finału Eurowizji Młodych Muzyków! Ilu państw należy się spodziewać w 2019 roku? 

25 sierpnia w warszawskim klubie TORO odbędzie się pierwsza eurowizyjna impreza czyli „Eurovision Night Party” podczas której DJ Exation serwować ma wiele konkursowych hitów z ponad 60-letniej historii tej imprezy. Wstęp będzie darmowy, a dodatkowo pierwsze 15 osób otrzyma „welcome shot’a” z okazji 15. urodzin klubu! „Eurovision Night Party” promowane będzie w klubie plakatami, a wspomną o tym także prowadzący karaoke, które odbywa się w TORO od poniedziałku do czwartku. To nie pierwsza eurowizyjna inicjatywa w TORO. W tym roku organizowano tam wspólne oglądanie finału Eurowizji z Lizbony. Jeżeli sobotnie „Eurovision Night Party” okaże się sukcesem, management klubu nie wyklucza kontynuowania inicjatywy. „Wierzymy, że inicjatywa Eurowizji spotka się z dużym odzewem jej sympatyków. Tym bardziej, że w naszym kraju jest to bardzo popularny konkurs” – wspominają organizatorzy imprezy w rozmowie z Dziennikiem Eurowizyjnym. Klub TORO znajduje się przy ul. Marszałkowskiej 72 w Warszawie. Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej klubu oraz na Facebooku.

39514972_303033337120936_8907389184059113472_n

W Edynburgu zakończyły się półfinały Eurowizji dla Młodych Muzyków 2018. Reprezentantka Polski, flecistka Marta Chlebicka, wystąpiła już wczoraj, a jej występ był transmitowany na platformie TVP VOD, zresztą polski nadawca obydwa półfinały pokazał w Internecie. Finał Eurowizji zaplanowany jest na 23 sierpnia (wtorek) i będzie on już transmitowany na antenie TVP Kultura od 20:30. O tym, kto dostanie się do finału zadecydują jurorzy w składzie David Watkin, Ursula Leveaux, Noe Rodrigo Gisbert oraz Sinae Lee. Kraje, które dostaną się do finału, ogłoszone zostaną dziś o 20:45 poprzez internetowy stream strony BBC Arts.

Update: Do finału zakwalifikowały się Niemcy, Norwegia, Rosja, Słowenia, Węgry i Czechy. Polska niestety nie awansowała do finału.

Portal ESCtoday przygotował analizę potencjalnych uczestników Eurowizji 2019 w Izraelu. Oczywiście jak co roku fani konkursu liczą na pobicie rekordu oraz o nowe lub powracające kraje, jednak raczej nie ma co liczyć na sensacje w przyszłym roku. Wiadomo już teraz, że Bośnia i Hercegowina, Andora, Luksemburg, Słowacja, Turcja, Monako oraz Maroko nie powrócą do rywalizacji. Nie zadebiutuje też Liechtenstein, a raczej mało prawdopodobne jest by w 2019 na eurowizyjnej scenie pojawili się reprezentanci Kazachstanu i Kosowa. Najpewniejszą opcją jest powtórka z tegorocznego konkursu i udział 43 państw.

%d blogerów lubi to: