Wymarzony Reprezentant: Głosowanie w kategorii „popularnych”! Oto 10 finalistów – wybierz swojego faworyta i decyduj o zwycięzcy!

Poznaj dziesięciu kandydatów do tytułu „Wymarzonego Reprezentanta” w kategorii wykonawców popularnych! Głosuj i decyduj, kto w tym roku powinien zdobyć ten tytuł! Głosować można aż na trzy różne sposoby! 

Pora na wybór „Wymarzonego Reprezentanta” w kategorii wykonawców popularnych. Przez poprzedni tydzień każdy czytelnik mógł nominować swoich ulubieńców, a spośród wszystkich nominacji do finału dostało się 10 najczęściej typowanych wykonawców. Oddano ponad 400 głosów, ale to właśnie ta dziesiątka zgarnęła ponad 60% nominacji. Oto oni (w kolejności alfabetycznej i z przykładowymi utworami):

Brodka – 30-letnia zwyciężczyni III edycji „Idola”, laureatka takich nagród jak Eska Music Awards, Superjedynki czy MTV Music Awards. W 2017 roku jej album „Clashes” zdobył Fryderyka za najlepszy alternatywny album roku.

Dawid Podsiadło – ma 25 lat, w 2012 roku wygrał „X Factora”, ma na koncie dwa albumy i mnóstwo nagród takich zdobytych w ramach np. Polsat SuperHit Festiwal, Eska Music Awards, Wiktory i Fryderyki. Od lat zaangażowany w projekt „Męskie Granie”.

Doda – 34-letnia piosenkarka i celebrytka, która wydała dwa albumy, z czego ostatni w 2011 roku. Występowała też w paru filmach i programach telewizyjnych takich jak „Bar” (uczestniczka) czy „Gwiazdy tańczą na lodzie” (jurorka). Kontrowersyjna i nieprzewidywalna, chociaż długo każe sobie czekać na nowe utwory. Od lat mocno wspiera Eurowizję i polskich reprezentantów, wykazując sporą wiedzę na temat konkursu.

Ewa Farna – polsko-czeska wykonawczyni, ma 25 lat i cieszy się ogromną popularnością zarówno w Polsce jak i w Czechach. Wydaje albumy w dwóch językach, koncertuje, zdobywa nagrody i juroruje. Od zawsze mówi się, że nie umiałaby wybrać państwa, które miałaby reprezentować na Eurowizji.

Grzegorz Hyży – ma 31 lat, udany udział w „X Factor”, a jego była żona Maja w tym roku startowała w polskich preselekcjach do Eurowizji. Wydał dwa albumy, osiem teledysków, ma też na koncie duet z Kayah. Aktualnie jeden z trenerów „The Voice”.

Margaret – najbardziej eurowizyjna wykonawczyni w stawce. Zajęła 2. miejsce w polskich preselekcjach 2016 („Cool me down”), dotarła do finału selekcji szwedzkich 2018 („In my cabana”), aktualnie z powodzeniem rozwija karierę w Szwecji i typuje się ją do ponownego startu w Melodifestivalen. Rok temu zdobyła tytuł „Wymarzonego Reprezentanta” czytelników Dziennika Eurowizyjnego.

Natalia Nykiel – finalistka „The Voice”, wydała dwa albumy, brała udział w wielu projektach muzycznych, a w 2017 roku magazyn „Glamour” uznał ją za Kobietę Roku. Od paru dobrych lat jej nazwisko przewija się w komentarzach fanów Eurowizji, jednak ona konsekwentnie odmawia startu w selekcjach.

Natalia Szroeder – chociaż jej „Lustra” nie wygrały selekcji 2016 i nie znalazły się w top3, to jednak stały się hitem w kraju, a ona sama zasiadła w komisji preselekcji dziecięcych 2017. Do tej pory wydała jeden album, ale ma na koncie sporo popularnych singli. Wzięła też udział w show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.

Sarsa – uczestniczka „The Voice”, która dobrowolnie zrezygnowała z dalszej rywalizacji. W 2015 roku jej debiutancki singiel „Naucz mnie” stał się ogromnym przebojem w Polsce i doczekał się słynnej parodii o zupie pomidorowej. Reprezentowała Polskę podczas Baltic Song Contest w Karlshamn, gdzie otrzymała nagrodę publiczności.

Sylwia Grzeszczak – dwukrotna (co najmniej) zwyciężczyni plebiscytu „Wymarzony Reprezentant”, a także laureatka takich nagród jak Eska, Superjedynki, TopTrendy, VIVA Comet, Mikrofony Popcornu, Telekamery czy Bursztynowy Słowik. Od lat niezwykle popularna, a jej przeboje śpiewa cała Polska. Według „Faktu” boi się udziału w preselekcjach.

Zaraz „pod kreską” w liście nominowanych znaleźli się Edyta Górniak i Michał Szpak, a wśród kandydatów wymienialiście też innych byłych reprezentantów np. Kasię Moś, Cleo, Justynę Steczkowską czy Gromee’go. Łącznie na liście kandydatów „popularnych” znalazło się 57 nazwisk.

Pora wybrać „Wymarzonego Reprezentanta” w tej kategorii! Głosować można na trzy różne sposoby – poprzez ankietę poniżej (25% wpływu na wyniki), poprzez ankietę na grupie facebookowej (50% wpływu na wyniki) oraz na Instagramie dziennik_eurowizyjny (25% wpływu na wyniki). Głosowanie zakończy się 19 sierpnia o godzinie 20:00 i wtedy też poznamy wyniki! Oczywiście głosujemy na wykonawcę, a nie na konkretny utwór!

Głosowanie na „Wymarzonego Reprezentanta” w kategorii mniej popularnych wykonawców ruszy w następnym tygodniu.

fot. M. Błażewicz

 

 

%d blogerów lubi to: