Znamy regulamin preselekcji Kazachstanu do JESC! Jakiego utworu szukają? EBU wciąż czeka na eurowizyjny depozyt z Izraela! Mans Zelmerlow ponownie w Polsce, tym razem na festiwalu TVP

Kazachstan ogłasza regulamin preselekcji narodowych do JESC! Zobacz oficjalny zwiastun! KAN i rząd Izraela kontra depozyt dla EBU – czy kraj-organizator znów jest zagrożony? Mans Zelmerlow i Kate Ryan w Kielcach – TVP przygotowuje nowy festiwal.

Chociaż jeszcze nie ustały dyskusje na temat zasadności zaproszenia Kazachstanu do JESC i ewentualnego udziału tego państwa także w dorosłym konkursie (co wg EBU się nie wydarzy, ale tak naprawdę nigdy nic nie wiadomo…), debiut w Mińsku staje się faktem, a Khabar Agency dziś opublikowała regulamin preselekcji oraz rozpoczęła etap przyjmowania zgłoszeń. Kandydaci mogą wysyłać swoje utwory przez cały sierpień poprzez specjalny formularz na oficjalnej stronie. Do 7 września komisja wyłoni finalistów, a sam finał odbędzie się w pod koniec września i będzie transmitowany przez Khabar TV. Tak jak zapowiadano, zwycięzca wybrany zostanie głosami widzów poprzez system televoting/sms. Pozostałe zasady, odnośnie wieku uczestników, długości trwania utworu czy języka tekstu są takie same jak w ogólnym regulaminie JESC, jednak podkreślono, że zgłaszana piosenka powinna być utrzymana w klimacie współczesnego europejskiego popu z elementami narodowymi. Nie ma też informacji, że kompozytorami muszą być obywatele Kazachstanu (ta zasada obowiązuje tylko wykonawców).

Czy znów należy się obawiać o organizację Eurowizji 2019 w Izraelu? Europejska Unia Nadawców wydłużyła stacji KAN czas na przekazanie 12 milionów euro depozytu na rzecz gwarancji organizacji konkursu. Według Jerusalem Post, nadawca ma tę kwotę przelać na konto EBU do 14 sierpnia. Już wcześniej pojawiały się niepokojące informacje, że rząd Izraela nie chce wspomóc telewizji w kwestii depozytu, a stacja KAN nie jest w stanie sama podołać wyzwaniu bez groźby deficytu. Z różnych źródeł dochodzą do nas wypowiedzi m.in. ministrów dotyczące problemu depozytu. Minister Komunikacji twierdził, że IPBC (KAN) ma za zadanie przygotować Eurowizję w oparciu o swój własny budżet. Zapewne w obliczu uciekającego czasu rząd i KAN dojdą do porozumienia by nie stracić prawa do organizacji Eurowizji 2019 co może się zdarzyć, jeśli żądania EBU nie zostaną spełnione w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Czy to realne zagrożenie, a może kolejny etap „dramy”? Czas pokaże… a Netta cały czas promuje swoje „Toy”. Zobaczcie jej wczorajszy występ ze Szwecji:

Zgodnie z podpisaną, trzyletnią umową między TVP a miastem Kielce, stolica województwa świętokrzyskiego będzie miejscem organizacji Festiwalu Muzyki Tanecznej. W tym roku odbędzie się on w dniach 7-8 września na terenie amfiteatru na Kadzielni, gdzie kiedyś występowała Conchita Wurst. Pierwszego dnia wystąpi m.in. Mans Zelmerlow (na zdj.), zwycięzca Eurowizji 2015, ale pozostałą część stawki stanowią gwiazdy disco polo, takie jak Akcent, Bayer Full, Boys czy Weekend. Drugiego dnia będzie bardziej dance’owo, a na Kadzielni pojawi się Kate Ryan (Belgia 2006), Gromee i Lukas Meijer (Polska 2018) czy gwiazdy preselekcji – Oceana (Niemcy), Velvet (Szwecja) oraz Stachursky czy Papa D (Polska). Onet podaje, że pierwotnie władze TVP planowały w Kielcach organizować festiwal muzyki alternatywnej, jednak ostatecznie zdecydowano się na disco polo i dance. Dla Mansa będzie to już kolejny występ w Polsce, a poza koncertami jakie miał np. w Gdańsku, wokalista był w tym roku gościem polskich preselekcji do Eurowizji.

%d blogerów lubi to: