Hajfa zostaje w tyle? Gdzie odbędzie się Eurowizja 2019? Kolejne kraje odmawiają udziału w JESC i ESC! Sukces Polski w Witebsku! Sylwia Zelek na podium!

Trzy miasta pozostają w walce o Eurowizję 2019? Ile państw wystartuje podczas JESC w Mińsku? Czy Luksemburg wróci do dorosłego konkursu? Polska z III nagrodą na Słowiańskim Bazarze! Kim jest nasza reprezentantka?

Według izraelskiego portalu Walla, telewizja KAN nie otrzymała od miasta Hajfa aplikacji związanej z kandydaturą do tytułu gospodarza Eurowizji 2018, tym samym nadawca uznał, że władze miasta nie są już zainteresowane organizacją konkursu. Termin przyjmowania aplikacji minął 18 lipca. Burmistrz Hajfy, Yona Yahav twierdzi jednak, że telewizja wcale się z miastem nie kontaktowała, aon sam nadal chce by Eurowizja trafiła do największego portu Izraela. Cała sprawą ma się zająć w ciągu najbliższych dni. Wiadomo, że całą potrzebną dokumentację dostarczyły już władze Eilatu, Tel-Awiwu i Jerozolimy. Masada ostatecznie wycofała się z wyścigu o Eurowizję. Faworytem jest Tel-Awiw, a Eilat uznawany jest za „czarnego konia”. Na tle konkurencji Jerozolima wypada blado, a jej kandydatura nadal wywołuje spore kontrowersje.

Szef delegacji azerskiej poinformował, że faktycznie są plany powrotu stacji Ictimai do Eurowizji Junior, ale ma razie żadne decyzje w tej sprawie nie zapadły. Aktualnie na liście państw potwierdzonych mamy 14 krajów (w tym Polskę), z kolei dyrektor stacji BTRC mówi o 15 uczestnikach. Jeśli Australia i Albania potwierdzą udział (a startowały rok temu) i dojdzie do powrotu Azerów, do Mińska pojedzie 17 delegacji, tyle co w 2007 i 2015-2016. Do JESC w 2018 nie powróci San Marino, a nie zadebiutują Węgry – takie informacje przekazali nadawcy publiczni tych krajów. Przy okazji warto wspomnieć, że telewizja RTL z Luksemburga po raz kolejny odmawia udziału w dorosłym konkursie i podobnie jak Andora czy Słowacja, nie powróci do rywalizacji w 2019.

Konkurs muzyczny w ramach tegorocznego Słowiańskiego Bazaru na Białolrusi wygrał Marcel Rosca z Rumunii, wielokrotny uczestnik preselekcji w swoim kraju oraz w sąsiedniej Mołdawii. Wokalista zdobył w Witebsku Grand Prix. Pierwsze miejsce przypadło Ernarowi Sadirbaevowi z Kazachstanu, drugie Ukraince Mili Nitich (preselekcje narodowe), a trzecie podzielili między sobą Białorusin Evgeny Kurchich i reprezentująca Polskę Sylwia Zelek, wokalistka z Krakowa znana m.in. z „Bitwy na Głosy” i „The Voice”. „W półfinale spośród 21 uczestników zostało 15 dopuszczonych do finału. Sylwia zaśpiewała w pierwszym dniu utwór Edyty Geppert „Och życie kocham Cie nad życie”. W kolejnym dniu uczestnicy wykonywali hit słowiański. Sylwia Zelek zachwyciła jurorów wykonaniem piosenki pt. „Любовь настала”, czyli „Miłość nastała” otrzymując największą liczbę punktów wraz z Białorusią i Kazachstanaem. W trzeci dzień finału zadaniem uczestników było przygotowanie hitu światowego. Sylwia wybrała „Stand up for love”  z repertuaru Destiny’s Child i tym samym otrzymała taką ilość punktów która dała jej III miejsce” – relacjonuje portal limanowa.in .Bez nagrody z Witebska wyjechał Maltańczyk Kurt Calleja (ESC 2012)

Trwa głosowanie w Eurovision Internet Song Contest 2018! Szczegóły TUTAJ.

%d blogerów lubi to: