Była reprezentantka wspiera Tel-Awiw! Czy Irlandia wystartuje w Izraelu? Cypr potwierdza udział! Zobacz nową parodię Eurowizji w wykonaniu Fatiha! Eurovision Internet Song Contest 2018 – zgłoszenia od piątku! Weź udział w konkursie!

Noa wspiera Tel-Awiw! Irlandia zbojkotuje Eurowizję 2019? Powstała nawet petycja! Cypr dołączy do stawki konkursu w Izraelu, a Eleni Foureira wkrótce wystąpi w Szwecji! Zobacz najnowszą parodię eurowizyjną przystojnego Fatiha z Turcji! Eurovision Internet Song Contest 2018 – druga edycja muzycznego konkursu dla społeczności Dziennika Eurowizyjnego! 

Reprezentantka Izraela z 2009 roku – Noa –  która wraz z arabską piosenkarką Mirą Awad śpiewała „There must be another way” popiera kandydaturę Tel-Awiwu w walce o prawo do organizacji Eurowizji 2019. Opisuje to miasto jako miejsce pełne życia, szczęścia i radości, a co najważniejsze, nie ma tam polityki i sporów. „Eurowizja to impreza, a nie polityka, więc konkurs powinien odbyć się w Tel-Awiwie” – powiedziała podczas spotkania z dziennikarzami w Argentynie. Popularna wokalistka uważa, że Jerozolima może być gospodarzem konkursu dopiero wtedy, gdy w mieście zapanuje pokój. Wiadomo, że wkrótce telewizja IPBC (KAN) przedstawi EBU oficjalną listę kandydujących miast, a następnie odbędą się spotkania przedstawicieli Unii i nadawcy z władzami poszczególnych miejscowości. Jak jednak sugerują lokalne media, do wyboru jeszcze daleka droga i należy się spodziewać, że organizatora poznamy dopiero po wakacjach.

Tymczasem powstała specjalna petycja w której internauci domagają się bojkotu Eurowizji 2019 przez Irlandię, jej wykonawców oraz telewizję RTE. Jeden z polityków twierdzi, że będzie też przekonywał rząd Irlandii do swoich argumentów – jak twierdzi, rolą muzyki (czy ogólnie sztuki) jest silny i międzynarodowy przekaz, a w tym przypadku należy popierać Palestyńczyków, którzy zostali ostatnio zaatakowani przez wojska Izraela w trakcie pokojowej demonstracji. Przypomina, że historia Irlandii pamięta sytuację, w której niewinni manifestanci byli w niebezpieczeństwie, dlatego to właśnie ten kraj powinien być przykładem dla reszty Europy, która będzie uczestniczyć w Eurowizji organizowanej przez Izrael. Do tej pory petycję podpisało ponad 1,2 tys. internautów. Temat potencjalnego wycofania się innych państw, w tym Islandii, na razie ucichł.

Cypr to kolejny kraj, który potwierdził udział w Eurowizji 2019. Jak już wcześniej informowałem, nadawca CyBC zrezygnował z Eurowizji Junior 2018 by pieniądze w ten sposób zaoszczędzone przeznaczyć na zwiększenie budżetu związanego z konkursem w Izraelu i potrzebami delegacji. Na razie nie wiadomo w jaki sposób wybrany będzie nowy reprezentant, czy stacja powróci do preselekcji narodowych, a może wybierze kogoś wewnętrznie. Jeśli zdecyduje się na drugą opcję, to czy postawi na lokalnego wykonawcę, a może znów zapożyczy kogoś z Grecji, jak to miało miejsce w tym roku. Eleni Foureira (fot.) zajęła dla wyspy 2. miejsce, najwyższe w historii startów, a teraz cieszy się ogromną popularnością w Europie. Niedawno występowała w Hiszpanii, a wkrótce pojawi się też w Szwecji. A słynne „Yeah, Yeah, Fire” z wywiadu dla fińskiego dziennikarza stało się największym viralem tegorocznego konkursu i pojawia się w wielu parodiach. Jedną z nich szczególnie polecam – wokalista i fan Eurowizji z Turcji – Fatih Melek (którego nagrania już wcześniej pojawiały się na Dzienniku Eurowizyjnym) – tym razem przerobił słynny hit „Love, Love, Peace, Peace” zmieniając tekst na taki, który wspomina tegoroczną Eurowizję. Zobaczcie sami!

Już w piątek o 12:00 rozpoczyna się etap zgłoszeniowy do drugiej edycji Eurovision Internet Song Contest, czyli internetowej zabawy muzycznej dla czytelników Dziennika Eurowizyjnego! Każdy chętny może zdecydować o tym, jaki kraj chce zaprezentować, którego wykonawcę wybrać i jaki utwór pokazać pozostałym uczestnikom i czytelnikom strony. Konkurs składać się będzie z ćwierćfinałów, półfinałów i finału, czeka nas więc mnóstwo emocji, zaskakujących rezultatów, a przede wszystkim mnóstwo dobrej muzyki! Ubiegłoroczna edycja cieszyła się sporym zainteresowaniem, więc mam nadzieję, że w tym roku będzie podobnie! Regulamin zabawy dostępny jest na specjalnej podstronie TUTAJ. Zgłoszenia przyjmowane będą do końca miesiąca lub do wyczerpania miejsc. Rok temu zwycięski utwór reprezentował Monako – była to piosenka pt. „Adolescente Pirate” francuskiej wokalistki Lei Paci. Co ciekawe, Lea była bohaterką spekulacji francuskich przed Eurowizją 2017 gdyż wielu spodziewało się, że to ona będzie wybraną na konkurs wokalistką z Warner Music, ale ostatecznie do Kijowa pojechała Alma. W wywiadzie z początku 2017 stwierdziła jednak, że gdyby to właśnie jej zaproponowano udział w konkursie, nie miałaby odwagi odmówić, a odrzucenie takiej propozycji byłoby szaleństwem.

źródło: Eurovoix, Iejournal, YouTube, Melty.ft, 

 

%d blogerów lubi to: