Impreza w Hiszpanii zamyka sezon promocyjny! Przygotowania do występów – większość delegacji bez LED-ów! Julia z Rosji bez chórków? Posłuchaj remixów i nowych wersji językowych niektórych piosenek z Eurowizji! Kto będzie witał reprezentantów na „Blue Carpet”? „Nasz Faworyt 2018” – ostatnie chwile by wesprzeć swoje ulubione utwory!

Ostatnia impreza przed Eurowizją! Madryt wita gwiazdy konkursu! Większość państw bez ekranów LED-owych. Kto wystąpi na scenie razem z reprezentantami Danii, Rosji i Serbii? Remixy, wersje językowe – posłuchaj co przygotowali uczestnicy konkursu! Kto poprowadzi „Blue Carpet”? Zobacz parodię piosenki Rybaka! 

Dziś w Madrycie rozpoczyna się ostatnia z imprez promocyjnych tegorocznego sezonu. Dwudniowe „Eurovision Pre-Party Spain” składać się będzie z Welcome Party (dziś wieczorem) i koncerty gwiazd Eurowizji – w sobotę wieczorem. Dzisiejszą imprezę współprowadzić będzie Lucia Perez, reprezentantka Hiszpanii z 2011 roku. Fani i goście będą wspólnie celebrować 50-lecie pierwszego zwycięstwa Hiszpanów w Eurowizji. Jutro na scenie wystąpią wykonawcy, którzy mają już za sobą udział w co najmniej jednym takim evencie. Będą reprezentanci Albanii, Armenii, Białorusi, Belgii, Czech, Francji, Niemiec, Węgier, Islandii, Irlandii, Łotwy, Macedonii, Mołdawii, Czarnogóry, Rumunii, San Marino, Słowenii, Hiszpanii, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Pojawi się też przedstawicielka Portugalii, która do tej pory nie promowała się w Europie. Ponownie będzie okazja do wspólnych zdjęć, integracji, udzielania wywiadów i dobrej zabawy. Oficjalny stream internetowy z imprezy raczej nie jest przewidziany, ale zapewne fani Eurowizji znajdą sposób, by przed ekranami komputerów czy telefonów śledzić przebieg sobotniego koncertu.

Carla Bugalho, producent wykonawczy Eurowizji 2018, zdradziła telewizji RTP, że zdecydowana większość startujących w konkursie delegacji podjęła „wyzwanie” i nie będzie miała podczas występów ekranów LED-owych, skupiając się bardziej na innych formach prezentacji scenicznej, co nada jej teatralnego charakteru. Wiadomo jednak, że część państw ostatecznie przywiezie ze sobą własne projektowy LED-owe, na których wyświetlać będzie przygotowane wcześniej wizualizacje. Nie wiadomo, o które delegacje chodzi, ale dowiemy się tego już w trakcie prób, które rozpoczną się 29 kwietnia. Tymczasem kolejne państwa odkrywają nazwiska osób, które wystąpią na scenie z głównym reprezentantem. Rasmussenowi z Danii towarzyszyć będą Daniel Firth, Anders Ørsager, Gustav Emil Bresler, Jesper Paasch i Mads Engelhardt. Panowie będą wspierać wokalnie Rasmussena i wykonywać prostą choreografię, taką jak podczas finału preselekcji. Z Julią Samoylovą wystąpią członkowie grupy baletowej „Todes” oraz finalista programy „Tantsy” – Ildar Gainutdinov. Nie wiadomo, kto będzie pełnił rolę chórków i wsparcia wokalnego, którego Samoylova (zdaniem fanów) potrzebuje. Zgodnie z zapowiedziami, Sanja Ilić nie wystąpi na scenie eurowizyjnej razem z Balkaniką. Jego miejsce zajmie wokalistka Ivana Bančević, która na równi z Danicą i Neveną oraz Mladenem stanowić będzie trzon wokalny reprezentacji.

Trio DoReDos z Mołdawii, mocno promowane i wspierane przez Filipa Kirkorova, opublikowało rosyjską wersję piosenki „My lucky day” pt. „Мой счастливый день”. Z kolei węgierskie AWS zaprezentowało angielskojęzyczną wersję „Viszlát nyár” czyli „Summer gone„. W Internecie dostępne są też m.in. oficjalny remix piosenki „When we’re old” z Litwy, trzy remixy „Monsters” z Finlandii oraz oryginalna ale rozszerzona wersja tej piosenki (TUTAJ), hiszpańska i angielska wersja „Mercy” oraz remixy, remix „Goodbye” z Rumunii, klubowa wersja „Storms” z Wielkiej Brytanii, akustyczna wersja „You let me walk alone” z Niemiec (pojawi się na nowym albumie Michaela Schulte), taneczny remix „La Forza” z Estonii, remix „Toy” z Izraela czy remix piosenki norweskiej. 

Cztery osoby będą prowadzić Imprezę Otwarcia Eurowizji 2018 i zostaną gospodarzami czerwonego dywanu, który w Lizbonie będzie miał kolor…błękitny. Podczas specjalnego eventu na terenie Muzeum Sztuki MAAT reprezentantów witać będą Cláudia Semedo, Inês Lopes Gonçalves, Pedro Granger (fot.) i Pedro Penim. Claudia to 35-letnia aktorka, dziennikarka i prezenterka, 38-letni Pedro Granger prowadził Festival da Cancao w 2012 roku, a 42-letni Pedro Penim znany jest m.in. jako aktor teatralny. Najpewniej panowie Granger i Penim, jako wielcy fani Eurowizji, będą też prowadzić konferencje prasowe. Przy okazji przystojnych panów warto wspomnieć o Turku Fatihu Meleku, który nagrał parodię piosenki Alexandra Rybaka, ale pod tytułem „That’s How a Comeback Goes Wrong”. Warto obejrzeć! Fatih jako wielki fan Eurowizji wybiera się oczywiście do Lizbony i zapewne spotka się tam z parodiowanym przez siebie reprezentantem Norwegii.

Ostatnie chwile by zagłosować w plebiscycie „Nasz Faworyt 2018”! Szczegóły dostępne są TUTAJ, a ankieta poniżej! Do tej pory zebrano już ponad 7 tys. głosów!

%d blogerów lubi to: