Bułgarska grupa EQUINOX faworytem czytelników Dziennika Eurowizyjnego! Sprawdź pełne wyniki głosowania plebiscytu „Nasz Faworyt” w finale i półfinałach! Czy tak będzie też w Lizbonie?

Znamy wyniki finału plebiscytu „Nasz Faworyt”! Sprawdź kto wygrał i z jaką przewagą! Jak wyglądały wyniki półfinałów? Czy takie wyniki powtórzą się też w Lizbonie? I jak na tle konkurencji poradzi sobie Polska?

Bułgarska grupa Equinox wygrała plebiscyt Dziennika Eurowizyjnego „Nasz Faworyt 2018” ze zdecydowaną przewagą! Utwór „Bones” otrzymał 655 głosów (8%) i pokonał Czechy, które znalazły się na 2. miejscu z 524 punktami oraz laureata trzeciego miejsca – Izrael (521 punktów). W top5 znalazły się też Francja (510 punktów) oraz Macedonia (469 punktów). Wyniki potwierdziły bardzo nierówny poziom półfinałów, gdyż najwyżej oceniony kraj z II grupy – Ukraina – zdobył jedynie 9. miejsce (354 punkty). Na dnie Wielka Brytania (76 punktów) przy czym aż trzy kraje z Big5 znalazły się poza czołową dwudziestką głosowania. Łącznie oddano 7835 głosów. Pełne wyniki poniżej:

equinox

Bułgaria była faworytem członków grupy facebookowej Dziennika Eurowizyjnego w głosowaniu półfinałowym, gdzie pokonała Izrael nieznaczną różnicą punktów. W głosowaniu ankietowym na stronie Dziennik-Eurowizyjny.pl zajęła trzecie miejsce, przegrywając z Nettą jednym głosem.

semi1

W drugim półfinale obydwa głosowania wygrała Szwecja, chociaż w ankiecie pokonała Ukrainę tylko jednym głosem, co świadczy o bardzo wyrównanej stawce. Trzecie miejsce w obydwu głosowaniach zajęła Australia.

semi2

Bułgaria już po raz drugi została uznana przez czytelników Dziennika Eurowizyjnego za faworyta Eurowizji! Wcześniej stało się tak w 2016 roku, a Poli Genova za utwór „If love was a crime” zdobyła w Sztokholmie zaszczytne, 4. miejsce. Czy w tym roku Bułgarii pójdzie lepiej? Przekonamy się już niebawem!

Serdecznie dziękuję wszystkim czytelnikom za tak liczny udział w głosowaniach!

%d blogerów lubi to: