Eurovision Internet Song Contest 2018

logo-preview-c427bb2b-2a00-4028-bf54-37fbb132c2d6

Eurovision Internet Song Contest 2018 to druga edycja wakacyjnego plebiscytu muzycznego organizowanego na grupie facebookowej Dziennika Eurowizyjnego. Rok temu konkurs zwyciężyła piosenka reprezentująca Monako, dlatego w tym roku konkurs „wirtualnie” odbywa się w Monte Carlo. Utwór do wysłuchania poniżej:

Ramowy plan konkursu

(terminarz może ulec zmianie)

 • 11 czerwca – publikacja regulaminu
 • 15 czerwca 12:00 – start przyjmowania zgłoszeń
 • 16 czerwca 20:00 – koniec przyjmowania zgłoszeń UPDATE
 • Lipiec 2018 – Ćwierćfinały
 • Sierpień 2018 – Półfinały
 • Sierpień 2018 – Finał

Ogólne zasady

W konkursie uczestniczyć może każdy członek grupy DE na Facebooku. Wystawiając dany utwór staje się on „menadżerem” konkretnego kraju/terytorium i ma obowiązek głosowania we wszystkich rundach, które dotyczą danego kraju. Osoba, której piosenka zdobędzie 1. miejsce w finale wygra nagrodę główną – gadżet eurowizyjny do wyboru z puli nagród.

(Włochy zajęły w EISC 2017 2. miejsce)

Kraje/Terytoria

W tym roku aż 73 państwa i terytoria zależne lub kraje nieuznawane mogą startować w Eurovision Internet Song Contest. Jeden gracz może uczestniczyć jako tylko jeden kraj i jeden kraj może mieć tylko jednego menadżera. Państwa zgłoszone zostaną podzielone na ćwierćfinały, natomiast niektóre kraje/terytoria mogą dać menadżerowi automatyczny awans do półfinału, jeżeli spełnione zostaną odpowiednie warunki (poniżej).

Kraje wolne (stan na 16.06.2018 08:15) zostały pogrubione

AKTUALNA LISTA ZAKWALIFIKOWANYCH PIOSENEK

GRUPA 1. Kraje startujące w ćwierćfinale:
Albania, Algieria, Anglia, Armenia, Austria, Azerbejdżan, Belgia, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czarnogóra, Czechy, Dania, Egipt, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Gruzja, Hiszpania, Holandia, Iran, Irlandia, Irlandia Północna, Islandia, Izrael, Kazachstan, Kosowo, Liban, Libia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Macedonia Płn., Malta, Maroko, Mołdawia, Niemcy, Norwegia, Palestyna, Portugalia, Rosja, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Syria, Szkocja, Szwajcaria, Szwecja, Tunezja, Turcja, Ukraina, Walia, Węgry, Włochy

GRUPA 2. Kraje/Terytoria, które mogą dać gwarantowany udział w półfinale JEŻELI wystawione piosenki śpiewane będą przez twórców urodzonych lub mieszkających na danym terytorium. Są to:
Abchazja, Andora, Cypr Północny, Gibraltar, Górski Karabach, Grenlandia, Guernsey, Jersey, Liechtenstein, Monako, Naddniestrze, Osetia Południowa, San Marino, Svalbard, Wyspa Man, Wyspy Owcze

Dodatkowo można też grać Watykanem jeżeli utwór będzie miał charakter religijny/katolicki.

Menadżer może wybrać kraje/terytoria z grupy 2 i wystawić wykonawcę niespełniającego powyższych wymogów – traci jednak wtedy możliwość gwarantowanego udziału w półfinale. Można stosować następujące kombinacje:

 • Abchazja i Osetia Południowa – kraje mogą być reprezentowane przez wykonawców z Gruzji lub Rosji, ale piosenki muszą być wykonane w języku innym niż angielski
 • Andora – kraj może być reprezentowany przez wykonawcę z Katalonii
 • Cypr Północny – kraj może być reprezentowany przez wykonawcę z Turcji, ale piosenka musi być wykonana w języku tureckim
 • Gibraltar, Guernsey, Wyspa Man – kraj może być reprezentowany przez wykonawcę z Wielkiej Brytanii
 • Górski Karabach – kraj może być reprezentowany przez wykonawcę z Armenii, ale piosenka musi być wykonana w języki ormiańskim
 • Grenlandia, Wyspy Owcze – kraj może być reprezentowany przez wykonawcę z Danii, ale piosenka musi być wykonana w języku narodowym
 • Svalbard – kraj może być reprezentowany przez wykonawcę z Norwegii, ale piosenka musi być wykonana w języku narodowym
 • Jersey – kraj może być reprezentowany przez wykonawcę z Wielkiej Brytanii lub Francji
 • Liechtenstein – kraj może być reprezentowany przez wykonawcę w Niemiec, ale piosenka musi być wykonana w języku narodowym
 • Monako – kraj może być reprezentowany przez wykonawcę z Francji, ale piosenka musi być wykonana po francusku
 • Naddniestrze – kraj może być reprezentowany przez wykonawcę z Mołdawii lub Rosji, ale piosenka musi być wykonana w języku narodowym
 • San Marino – kraj może być reprezentowany przez wykonawcę z Włoch, ale piosenka musi być wykonana w języku narodowym

https://www.youtube.com/watch?v=wwqpA_tQcXQ

(Dania zajęła w EISC 2017 3. miejsce)

Uczestnicy

O przyznaniu tytułu menadżera danego kraju decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia błędne będą odsyłane.

Wykonawca

O ile nie jest to kombinacja dotycząca grupy2, wykonawca musi posiadać obywatelstwo kraju, który reprezentuje (potwierdzone wikipedią lub innym źródłem). W przypadku zespołów lub duetów co najmniej jedna osoba musi spełniać powyższy warunek. [UPD] Jeden wykonawca może reprezentować tylko jeden kraj.

Utwór

Piosenka reprezentująca dany kraj musi pochodzić z tego roku (od 1 stycznia 2018) przy czym dotyczy to daty singlowej premiery/teledysku. Jeśli utwór został wydany w 2017 na płycie, a dopiero w 2018 miał premierę singlową, może być dopuszczony. Kwestie sporne rozstrzyga organizator.
W konkursie nie mogą brać udziału piosenki z preselekcji narodowych do Eurowizji oraz covery. Piosenka powinna być dostarczona jako link do studyjnej wersji na YouTube. Nie można zgłaszać wersji live.

[UPD] Nie ma możliwości zmiany utworów po weryfikacji.

(W EISC brało udział także Kosowo, które w 2017 roku zajęło 12. miejsce w półfinale)

Zgłoszenie

W zgłoszeniu mejlowym (na blazewicz.poczta@gmail.com) należy uwzględnić:

 • kraj/terytorium
 • nazwisko/nazwa wykonawcy
 • tytuł piosenki
 • link do YouTube
 • opcjonalnie informację czy utwór dostępny jest na Spotify
 • potwierdzenie obywatelstwa wykonawcy
 • potwierdzenie terminu publikacji utworu

Image result for e mail

Update 13.06. – PROCES ZGŁOSZENIOWY

Etap zgłoszeniowy rusza w piątek 15 czerwca o 12:00 czasu polskiego. Ze względu na spodziewaną kumulację mejli wprowadzona będzie możliwość zgłaszania także krajów back-up na określonych zasadach. Każdy chętny może zgłosić kraj główny (jasno określony w treści mejla) oraz dwa kraje zapasowe na wypadek, jeżeli główny byłby zajęty. Jeden kraj zapasowy może być z grupy 1. lub 2. krajów, natomiast drugi już tylko z grupy drugiej (patrz punkt „Kraje/Terytoria”).

Proces weryfikacji i akceptacji zgłoszeń będzie wykonywany w nieregularnych odstępach czasowych. Decyduje kolejność odebrania e-maila i uszeregowaniu ich na skrzynce gmail organizatora konkursu. W przypadku kolejki mejli do weryfikacji uczestnik, który zgłosi kraj główny zajęty już przed kogoś innego, a będzie mieć też kraj(e) zapasowe, spada o 3 mejle w kolejce i dopiero po nich rozpatrywane jest jego zgłoszenie back-upowe. Jeżeli okaże się, że i kraj zapasowy jest zajęty, trzeci kraj (ten, który może być już tylko z grupy 2.) weryfikowany jest od razu, bez kolejnej utraty miejsca w kolejce. W przypadku braku kolejki nierozpatrzonych zgłoszeń, kraje zapasowe brane są pod uwagę od razu po odrzuceniu kraju głównego.

Zarówno przy pozytywnym jak i negatywnym rozpatrzeniu zgłoszenia uczestnik otrzyma e-mail z odpowiednią informacją, a dany kraj zostanie zaznaczony jako „zajęty” na liście dostępnych państw. Lista państw zajętych będzie też (w miarę możliwości) aktualizowana na tej stronie. Zgłoszenia przyjmowane będą do końca miesiąca.

Przebieg konkursu

W zależności od ilości uczestników kraje zostaną podzielone na ćwierćfinały. W każdej grupie do półfinału awansuje konkretna liczba państw, a o wynikach zadecydują menadżerowie danych krajów (startujących w grupie) oraz „widzowie” czyli wszyscy chętni, którzy chcą zagłosować poprzez ScoreWiz i ankietę na Dziennik-Eurowizyjny.pl. Stosunek głosów to 50/50, a w przypadku remisu decyduje wola „widzów”. Punkty będą zliczane jak na Eurowizji.
Najlepsze piosenki z ćwierćfinałów trafią do półfinałów (gdzie mogą być też utwory automatycznie zakwalifikowane) i sposób głosowania będzie dokładnie taki sam. Najlepsze utwory trafią do finału, gdzie również o wynikach zadecydują menadżerowie i „widzowie”. W przypadku remisu zawsze decyduje wola widzów.
Utwór może być zdyskwalifikowany na każdym etapie gry, jeżeli okaże się, że złamał regulamin konkursu. Dyskwalifikacja będzie poprzedzona debatą z uczestnikami. Każdy menadżer ma obowiązek głosowania w rundach swojego państwa. W przypadku braku oddanych głosów menadżer traci daną piosenkę i nie może brać udziału w walce o nagrodę-gadżet.

(Jednym z faworytów w 2017 roku była Austria, która ostatecznie zajęła w finale 9. miejsce)

Regulamin może ulec zmianie, w zależności od potrzeb. Wszelkie nieopisane sytuacje i scenariusze rozstrzyga organizator po debacie z uczestnikami.

%d blogerów lubi to: