DZIENNIK EUROWIZYJNY NA ŻYWO Z LIZBONY! Dziś druga próba techniczna Polski! Sprawdź, jak poradzą sobie Gromee i Lukas!

Dziś ostatni dzień prób technicznych drugiego półfinału! Zaczynamy od Rosji, a kończymy na Ukrainie. Dziś także druga próba techniczna Polski! Czy Gromee nadal będzie robił „snake dance”? Czy polska delegacja wprowadzi jakieś zmiany? Wszystko sprawdzicie tutaj i na relacjach facebookowych! 

Plan dzisiejszych prób dostępny jest poniżej (godziny podane zgodnie z czasem portugalskim). Już teraz zapraszam do śledzenia relacji na grupie facebookowej Dziennika Eurowizyjnego gdzie usłyszycie pełną próbę Polaków oraz zobaczycie na żywo ich konferencję prasową!

probe

Yulia Samoylova wystąpiła dziś w jasnym stroju z perłami. Mikrofon ma umocowany na brzydkim, grubym i wygiętym statywie. Pomiędzy konstrukcją góry a podłogą sceny jest spora szpara, co bardzo brzydko wygląda. Nadal nie da się tego słuchać – wokal Yulii jak i chórzystów jest tragiczny.

DoReDos ponownie prezentują się perfekcyjnie – świetny występ i pomysł. Wesoło, kolorowo i zaskakująco. To pewniak do awansu w tym półfinale, zwłaszcza, bo bardzo słabej i trochę depresyjnej Rosji.

Również Waylon nie zmienił nic w swojej prezentacji, chociaż ponoć został za swój występ mocno skrytykowany przez rodaków. Nadal występuje w tym samym stroju i tancerze wykonują ten sam układ choreograficzny.

Podczas konferencji prasowej Rosji praktycznie nie pozwolono zagranicznym dziennikarzom zadać żadnych pytań. Z kolei na spotkaniu z grupą DoReDos konferencję ponownie zdominował Filip Kirkorow. Tymczasem swoje próby mieli reprezentanci Australii i Gruzji.

Lukas Meijer, Gromee i ich ekipa dziś wystąpili w strojach scenicznych, które nie odbiegają niczym od znanych nam już stylizacji polskich reprezentantów. Lukas śpiewa pewnym głosem, dobrze radzi sobie też z interakcją z publiką. Występ jest dynamiczny, chociaż trochę zbyt ciemny. Niektóre ujęcia kamer nadal wymagają usprawnienia, ale cała prezentacja robi dobre wrażenie.

Christabelle z Malty niewiele zmieniła w swoim występie. Prezentacja sceniczna nadal jest bardzo dobrze przemyślana, trochę mroczna, ale ciekawa. Wokal jest pełen atrakcyjnych dla oka efektów – zarówno na ekranie LED jak i na grafikach.

Podczas konferencji prasowej Gromee pokazał deskę surfingową, która będzie częścią polskiej pocztówki. Ekipa wykonała też specjalną wersję akustyczną, która wypadła świetnie. Niestety, ze względu na przerwę lunchową w próbach, spotkanie z prasą nie cieszyło się zbyt wysoką frekwencją. Zespół jest bardzo zadowolony z drugiej próby, a szef polskiej delegacji – Mateusz Grzesiński – zapowiedział, że efekty pirotechniczne będą jeszcze silniejsze niż na próbach, które już widzieliśmy. Podkreślił jednak, że zwycięstwo w Eurowizji zależy od bardzo wielu czynników – nie tylko od piosenki i występu na scenie. Zapis konferencji prasowej dostępny jest na grupie facebookowej Dziennika Eurowizyjnego.

Węgrzy z AWS mieli swoją drugą próbę techniczną – równie silną jak i za pierwszym razem. W Centrum Prasowym pojawiła się natomiast Christabelle z Malty, która postanowiła przywitać się z dziennikarzami. Efekty pirotechniczne są bardzo mocne i idealnie pasują do charakteru piosenki.

Za nami próby Łotwy (pojawiają się efekty pirotechniczne) oraz Szwecji (występ dokładnie taki sam jak na preselekcjach). Polska ekipa po konferencji prasowej udzielała wywiadów, a jeden z nich dostępny jest poniżej:

Vanja Radovanović z Czarnogóry jest silnym faworytem do wygrania plebiscytu na najgorszy strój tegorocznej Eurowizji. Według mnie w głosowaniu liczyć mogą się także reprezentanci Macedonii, Belgii i Australii.

7 maja odbędzie się spotkanie z reprezentantami Polski w Ambasadzie RP w Lizbonie. Osoby pragnące uczestniczyć w spotkaniu z Gromeem i Lukasem Meijerem prosimy o zgłoszenie uczestnictwa na adres eventos.polonia@msz.gov.pl z z adnotacją „Eurowizja 2018” w temacie wiadomości. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, udział w spotkaniu mogą wziąć wyłącznie osoby, których obecność zostanie potwierdzona przez Ambasadę w wiadomości zwrotnej. Decyduje kolejność zgłoszeń. Po tym oficjalnym spotkaniu pora na imprezę! Od 23:00 (czasu portugalskiego) rozpocznie się Gromee (Pl) ✚ Dresh – Eurovision at Europa: Surprise Gathering w klubie „Europa”. Szczegóły eventu dostępne są TUTAJ.

Ostatnie dwa kraje, które dziś miały swoje próby to Słowenia i Ukraina. Także te reprezentacje nie wprowadziły żadnych zmian w swoich występach scenicznych. Lea nadal ma przerwę w trakcie utworu i śpiewa końcówkę po portugalsku, z kolei Ukrainiec nadal leży w fortepianie, a pod koniec część konstrukcji stojącej na scenie się zapala.

%d blogerów lubi to: