PRÓBA POLSKIEJ REPREZENTACJI – EUROWIZJA 2018 NA ŻYWO Z LIZBONY

Dziś Dziennik Eurowizyjny skupia się na przebiegu polskiej próby technicznej i spotkaniu Meet & Greet. Oczywiście dostępne będą również pisemne relacje z pozostałych prób, jednak w tym artykule znajdziecie tylko informacje o Polsce. Pełen plan dzisiejszych prób dostępny jest poniżej (czas portugalski).

sroda

Gromee poinformował wczoraj wieczorem, że nadal nie odnaleziono bagażu Lukasa Meijera i Mahan Moin. Niestety nie wiadomo kiedy TAP Portugal zdoła odnaleźć zgubę. W związku z tą niemiłą sytuacją cała ekipa postanowiła dziś wystąpić w zwykłych ubraniach, a nie w strojach scenicznych. Zaznaczono jednak, że kolory ubrań będą zgodne z kostiumami scenicznymi.

 

 

Gromee stoi za konsolą na środku sceny. Podest świeci się najpierw na niebiesko, a później na różowo. Po jego lewej stronie stoi Lukas Meijer, który zaczyna śpiewać do mikrofonu ze statywem. Za nim z gitarą stoi Christian Rabb. Po drugiej stronie konsoli stoją trzy chórzystki. Wszyscy są bardzo blisko siebie. Po pierwszym refrenie pojawiają się efekty pirotechniczne. W trakcie utworu Lukas zdejmuje mikrofon ze statywu i przez mostek przechodzi na catwalk. Stać będzie na środku i tam zakończy występ. Również na catwalku pojawią się sztuczne ognie. Kamera często pokazywać będzie Gromeego i jego ruchy za konsolą. Mało jest ujęć publiczności. Ogólnie występ jest dynamiczny i ciekawy.

30937289_193608094782886_6214806467447357440_n

Drugi występ w ramach próby nie wprowadził żadnych specjalnych zmian. Niektórzy uważają, że zbyt często pokazywany jest Gromee. Scena utrzymana jest w kolorystyce ciemnego błękitu i różu.

f9202d08a87610a5c36d8ffee8bc605d

Reakcje portali zagranicznych:

ESCtoday: Poland brings the JOWST vibes to the 2018 stage, with similarities to Norway’s 2017 staging present in today’s Polish rehearsal including a DJ deck and purple lighting. Throughout each of today’s run throughs, Poland upped the energy onstage which is sure to appeal to the audience in the arena on the night. Pyros play a big part in the Polish performance, with pyro fountains filling the stage at points within the rehearsal. All in all, a nice performance with good vocals.

Eurovoix: First chorus, strobe effects and pyros which are significantly better than the first time around. Second chorus the lighting rig lowers down. They now follow Lukas all the way across the bridge and on to the satellite ring of the stage. Strobes and pyros on the catwalk, Gromee is having fun. (…) Another solid performance from Poland, this looks like a solid qualifier.

1ebf0dbcc447977742a9946e07980b7e

ESCbubbleGood vocals are used, although I feel the singer Lukas could put in a bit more energy. I find the song very catchy& memorable, particularly with the ‚light me up’ chorus being sung over and over again. I’m pretty sure this will qualify. I wasn’t really a fan at first, but I think this song is generally good

ESCxtra: Lukas’ vocals are solid and effectively achieve the anthemic nature of the track, particularly as he soars towards the end. The backing vocalists provide adequate support to Lukas.

c6a05c933ce0543ada98ee11151fe735

Podczas spotkania „Meet & Greet” z polską ekipą Lukas Meijer i Mahan Moin wystąpili w białych szlafrokach, ponieważ ich bagaż nadal nie dotarł do Lizbony. Z tego nieprzyjemnego wydarzenia postanowili więc zażartować, co spotkało się z bardzo radosnym odzewem. W konferencji udział brali także Gromee, Christian Rabb i szef polskiej delegacji – Mateusz Grzesiński. Ekipa była bardzo wesoła, a Lukas Meijer wręcz błyszczał – udzielał bardzo zabawnych odpowiedzi i żartował, czym rozbawił obecnych dziennikarzy. Polska delegacja jest bardzo zadowolona z prób i ma nadzieję, że kolejne występy także będą udane. Nie mają konkretnego celu jeśli chodzi o wynik – chcą wypaść jak najlepiej i zdobyć głosy zarówno od publiczności jak i od jury. Większość pytań od dziennikarzy kierowana była do Gromee’go, który opowiadał m.in. o swoich związkach z radiem oraz przyznał, że uwielbia Michała Szpaka. Po konferencji rozdawano single „Light me up” oraz pocztówki z Gromee’m i Lukasem Meijerem. Pełen zapis „Meet & Greet” dostępny jest na grupie Dziennika Eurowizyjnego na Facebooku.

as

as2

as3

as4

 

Zdjęcia pochodzą z Eurovision.tv

%d blogerów lubi to: