Znamy pełen skład reprezentacji Polski! Szwedzi wspierają nie tylko nasz kraj – w barwach których państw wystąpią? Kolejne punkty klubów OGAE! Jak głosowali Polacy? Estonia dała piosence „Light me up” 2 punkty! Zobacz grę świateł dla Węgier! Telewizja RTP przygotowała dla widzów wiele niespodzianek – dostępnych także w Polsce!

Kasia Dereń reprezentantką Polski u boku Gromee’go i Lukasa! Uczestnicy Melodifestivalen wspomagają wokalnie Polskę, Mołdawię i Norwegię! Kolejne punkty klubów OGAE! Izrael nadal wygrywa! Jak głosowała Polska i który kraj dał nam 2 punkty? Zobacz najnowsze nagranie sceny! Telewizja RTP Internacional pełna eurowizyjnych programów! Sprawdź co oglądać! 

Znamy pełen skład sceniczny na występ Polski w trakcie Eurowizji 2018. Głównym wokalistką reprezentacji będzie oczywiście Lukas Meijer, a w chórku wspierać go będą Sara Chmiel (żona Gromee’go, wokalistka Łez), Mahan Moin (współautorka „Light me up”, uczestniczka Melodifestivalen) oraz Kasia Dereń (uczestniczka „The Voice of Poland”, na zdj.). „Bardzo się z tego cieszę, myślę, że to będzie piękna przygoda! Nie mogę się doczekać! Jedzie wspaniała ekipa! Trzymajcie kciuki, kibicujcie, w odpowiednim czasie wysyłajcie sms-y! My damy z siebie wszystko” – powiedziała Kasia Dereń w nagraniu na swoim fanpage. Zapowiedziała też, że będzie dla swoich fanów relacjonować wszystko to, co dziać się będzie w Lizbonie, więc już teraz warto polubić jej oficjalny profil na Facebooku. Trzyosobowy chórek to zmiana w stosunku do występu z polskich selekcji, gdzie Lukasowi towarzyszyły tylko Sara Chmiel i Lena Romul. Na eurowizyjnej scenie w Lizbonie wystąpią też Gromee (za konsolą DJ) oraz Christian Rabb, na co dzień członek formacji No Sleep For Lucy w której gra i śpiewa też sam Lukas. Skład i udział gitarzysty sugeruje, że koncepcja występu do „Light me up” będzie podobna jak podczas preselekcji narodowych. Czy to dobrze czy źle? Przekonamy się już w trakcie prób technicznych! Przypominam, że pierwsza próba polskiej ekipy odbędzie się 2 maja i Dzienik Eurowizyjny będzie ją dla Was dokładnie relacjonować!

Mahan Moin to nie jedyna uczestniczka Melodifestivalen, która wystąpi na tegorocznej Eurowizji w chórku innego kraju. Wcześniej już informowałem, że reprezentanta Norwegii – Alexandra Rybaka – wspierać będzie Alvaro Estrella, a teraz pojawiła się informacja, że razem z mołdawską formacją DoReDos wystąpi Sara Li, znana z udziału w Melodifestivalen 2012, gdzie wraz z Bjornem Ranelidem wykonała dość „kontrowersyjny” utwór „Mirakel”, który zakwalifikował się do finału preselekcji. Mołdawskie trio będzie mieć na scenie także dwóch tancerzy, a jeden z nich to Szwed Erik Høiby. Poznaliśmy również skład chórku białoruskiego. Alekseeva wspierać będą uczestnicy programu „The Voice of Ukraine” – Anyanya Udongwo, Vilen Klichenko, Anna Klichenko oraz Valeriya Khomenko. Dla obydwu reprezentacji (Mołdawii i Białorusi) funkcję trenera wokalnego sprawuje Alex Panayi, były reprezentant Cypru na Eurowizji.

Posypały się kolejne rankingi klubów OGAE! Armenia dała 12 punktów Izraelowi, 10 Francji, a 8 Bułgarii. Cypr 12 również przekazał Izraelowi, ale 10 trafiło do Grecji, a 8 do Francji. Dwa punkty zdobyła Norwegia, dość nisko oceniana przez kluby. 12 punktów z Danii dla Francji, 10 dla Izraela, a 8 dla Grecji. Także OGAE Niemcy przekazało 12 Francji, 10 dostał Izrael, a 8 Czechy. Szwajcarzy zdecydowali, że ich 12 punktów otrzymać powinien Izrael, 10 ma Francja, a 8…Azerbejdżan! Opublikowano też ranking OGAE Polska – 12 punktów dla Izraela, 10 dla Francji, a 8 dla Bułgarii. 1 punkt z Polski dostała Macedonia. Nasz utwór „Light me up” dostał kolejne punkty – ponownie od mało licznego klubu – OGAE Estonia, gdzie o punktacji decydowały 22 osoby. 12 punktów dostała Australia, 10 Francja, 8 Szwecja, a Polska ma tych punktów dwa. Co ciekawe, Estończycy to, póki co, jedyna eurowizyjna nacja, która nie dała żadnego punktu Izraelowi. Netta z „Toy” wygra jednak całe głosowanie, gdyż ma ogromną przewagę – aktualnie prowadzi z 323 punktami. Druga jest Francja z 260 punktami, a trzecia Finlandia (165 punktów). W top5 są też Australia (141) i Czechy (134). Polska ma 5 punktów i 21. miejsce. Tyle samo punktów ma Litwa, a do przegonienia Azerbejdżanu i Hiszpanii potrzeba nam więcej niż aktualnie mamy. 15 państw jest nadal bez punktów. Czekamy na punktacje z Grecji (powinny być jeszcze dzisiaj), Luksemburga (jutro), Macedonii i Holandii (w środę), Turcji (w czwartek), klubu EC Germany i Malty (w piątek), Finlandii i Portugalii (w sobotę) oraz Austrii i Szwecji (w niedzielę), które zamkną głosowanie.

W Internecie pojawiło się już pierwsze video prezentujące scenę wraz z odpowiednim i bardzo dynamicznym oświetleniem. W tle słychać utwór węgierskiej grupy AWS, co sugeruje, że to właśnie próby świateł i efektów dla tej reprezentacji wyciekły do sieci. Przypominam, że Dziennik Eurowizyjny będzie od 1 maja relacjonował wszystko to, co dziać się będzie w Lizbonie – będziecie mogli zajrzeć za kulisy Eurowizji, śledzić próby, konferencje prasowe itp. Nie zabraknie też wywiadów z wykonawcami, fanami czy dziennikarzami! Telewizja RTP również przygotowała wiele niespodzianek, a fani, którzy nie pojadą do Lizbony mogą liczyć na obszerne, telewizyjne relacje, dostępne również na kanale RTP Internacional, który oglądać można na terenie Polski. Od 23 kwietnia do 11 maja o 22:00 pokazywany będzie 15-minutowy program „Todos a Bordo – Diário” na temat kulis i przygotowań. 6 maja telewizja RTP transmitować będzie Ceremonię Otwarcia Eurowizji. Cerimónia de Abertura “Blue Carpet” ruszy o 21:00 czasu polskiego. Od 7 maja w godzinach 11-15 i 16-18:30 trafić będzie można na program A Praça e Agora Nós – Todos a Bordo który relacjonować ma wydarzenia w Eurovision Village. 8 i 10 maja po półfinałach RTP zaprasza na specjalne zakulisowe relacje pt. 5 para a Meia-Noite: Bastidores. 12 maja przed finałem (od 20:00 czasu polskiego) RTP nadawać będzie na żywo ze wszystkich najważniejszych miejsc Lizbony, a po finale pokaże kulisy show. Nadawca portugalski planuje transmitować też niektóre koncerty z Eurovision Village.

 

%d blogerów lubi to: