Eurovision in Concert z udziałem reprezentantów Polski! Przedeurowizyjne imprezy: Kogo zabrakło? Madame Monsieur po angielsku i hiszpańsku! Eurowizja dla Młodych Muzyków: Kto pojedzie do Szkocji? Nasz Faworyt – II półfinał: Ostatnie chwile by oddać swój głos!

Dziś impreza w Holandii z udziałem Gromee’go i Lukasa Meijera! Kto najczęściej promował się w Europie, a kogo w ogóle nie mieliśmy okazji zobaczyć podczas imprez? Wersje językowe piosenek eurowizyjnych wyszły z mody? Co jest dostępne w Internecie? Eurowizja dla Młodych Muzyków: San Marino wysłało tego samego reprezentanta!

Już dziś wieczorem „Eurovision in Concert” czyli największa (pod kątem liczby uczestników) impreza przedeurowizyjna. Odbędzie się w Amsterdamie w AFAS Live, obiekcie który gościł Eurowizję Junior w 2012 roku. Już wczoraj wielu fanów dotarło do Holandii i rozgrzało się przy specjalnej imprezie z udziałem m.in. Grety Salome, Emmelie de Forest, Nathana Trenta czy Poli Genovej. Dziś na scenie wystąpi aż 32 uczestników Eurowizji 2018 w tym m.in. reprezentanci Polski, Albanii, Węgier, Izraela, Macedonii, Ukrainy, Holandii czy Szwecji. Specjalną niespodzianką będzie wspólny występ bułgarskiej grupy Equinox z laureatem 2. miejsca Eurowizji 2017 w Kijowie – Kristianem Kostovem. Plotkuje się, że do Amsterdamu nie dojechała Emilie Satt z francuskiego duetu Madame Monsieur. Wokalistka jest niestety chora. Czy Jean-Karl Lucas wystąpi dziś na scenie sam? Nie wiadomo. Organizatorzy podkreślają, że „Eurovision in Concert” nie będzie mieć oficjalnej transmisji internetowej, dlatego należy dziś liczyć tylko na amatorskie streamy widzów, ale najlepiej poczekać na nagrania poszczególnych występów, które na pewno szybko pojawią się w Internecie m.in. na kanałach YouTube ESCunited, Wiwibloggs czy ESCkaz. Zapewne dostępne będą też nowe wywiady z wykonawcami.

Przechwytywanie ari

„Eurovision in Concert” będzie przedostatnim przystankiem promocyjnym przed Lizboną. 21 kwienia odbędzie się jeszcze „Eurovision Spain Pre-Party” w Madrycie, gdzie wystąpią m.in. przedstawiciele Albanii, Białorusi, Belgii, Łotwy, Macedonii, San Marino, Słowenii czy Portugalii. W tym roku nikt nie powtórzył jednak wyczynu reprezentantek Polski i Czech z 2017 i nie wziął udziału we wszystkich imprezach. Najczęściej promowali się w tym roku Mikolas Josef (5 imprez, ominął tylko Moskwę) oraz DoReDos (5 imprez, ominęli tylko Londyn). Przedstawiciele Cypru, Estonii, Grecji, Chorwacji, Włoch i Norwegii nie zdecydowali się na żaden występ promocyjny w ramach tych imprez.

Reprezentanci Francji, Madame Monsieur, wydali swój utwór „Mercy” w dwóch dodatkowych wersjach językowych – po angielsku i hiszpańsku. Dodatkowo dostępne są też dwa remixy (dla wersji angielskiej i francuskiej) oraz oficjalna, 4-minutowa wersja. Nagrywanie eurowizyjnej propozycji w różnych wersjach językowych w celach promocyjnych wychodzi już z mody i coraz mniej takich wariantów znaleźć możemy w Internecie. Reprezentantka Litwy ma swój utwór w wersjach po angielsku (eurowizyjna) i litewsku, Białorusi po angielsku (eurowizyjna) i rosyjsku, Finlandii po angielsku (eurowizyjna) i specjalny miks akustyczny w każdym eurowizyjnym języku (w tym jeden wers po polsku), a piosenka z Hiszpanii została zaśpiewana po rosyjsku przez reprezentantkę Rosji – Yulię Samoylovą. Na różnych platformach muzycznych dostępne są natomiast wersje karaoke czy instrumentalne poszczególnych piosenek, a także remixy czy wersje akustyczne. Polskie „Light me up” dostępne jest do posłuchania w oficjalnej (radiowej) wersji (3:38), wersji eurowizyjnej, akustycznej oraz w karaoke i w wariancie instrumentalnym.

Osiem państw wyłoniło już swoich reprezentantów na Eurowizję dla Młodych Muzyków, która odbędzie się w sierpniu w Szkocji. Polska wybrała flecistkę Martę Chlebicką, a jej konkurentami będą saksofonista Jan Tominić z Chorwacji, perkusista Tanel-Eiko Novikov z Estonii, wiolonczelistka Birgitta Elisa Oftestad z Norwegii, skrzypek Nikola Pajanović ze Słowenii, skrzypaczka Sara Valencia z Hiszpanii, Johanna Ander Ljung – harfistka ze Szwecji oraz wiolonczelista Francesco Stefanelli, który już po raz drugi z rzędu reprezentować będzie San Marino. Czekamy na wyboru w Albanii, Belgii, Czechach, Niemczech, Grecji, na Węgrzech, w Izraelu, na Malcie, w Rosji i Wielkiej Brytanii. Spośród 18 krajów jedynie 6 awansuje do wielkiego finału i powalczy o Grand Prix.

Ostatnie chwile by zagłosować w II półfinale plebiscytu „Nasz Faworyt 2018”! Głosowanie zamknięte zostanie jutro ok. 15:00, a wyniki podane będą wieczorem. Wtedy też ruszy głosowanie finałowe z udziałem 26 państw! Szczegóły dostępne są TUTAJ, a ankieta poniżej:

 

%d blogerów lubi to: