Gromee i Lukas już jutro w Amsterdamie! Kluby OGAE z Australii, Islandii i Słowacji przekazują swoje punkty! Trwa budowa sceny w Lizbonie – jak idą prace? Nasz Faworyt – II półfinał! Głosujemy tylko do niedzieli!

Już w sobotę Gromee i Lukas wystąpią w Amsterdamie! Kogo tam spotkają? Zobacz zdjęcia z nagrywania pocztówki! Kolejne kluby OGAE głosują – dostaliśmy 3 punkty od małego klubu ze Słowacji! Trwa budowa sceny – jak idą przygotowania w Altice Arenie? Nasz Faworyt – głosowanie w II półfinale tylko do niedzieli! 

Gromee i Lukas Meijer nagrali już eurowizyjną pocztówkę na portugalskim wybrzeżu, a swój pobyt w miejscowości Ericeira relacjonowali na Instastory (zdjęcia poniżej). To jednak nie koniec eurowizyjnych aktywności w tym tygodniu. Już w sobotę wieczorem odbędzie się Eurovision in Concert, czyli impreza organizowana w Amsterdamie. Występy ponad 30 wykonawców rozpoczną się po godzinie 20:00, jednak już teraz organizatorzy zapowiadają, że koncert nie będzie miał oficjalnej transmisji internetowej, ale nagrania każdego występu będą dostępne w Internecie po zakończeniu show. Dla Lukasa i Gromee’go będzie to druga okazja, by spotkać się z konkurencją, dziennikarzami eurowizyjnymi oraz fanami, a także by udzielić nowych wywiadów po angielsku. Poza reprezentantami Polski wystąpią m.in. Albańczyk Eugent Bushpepa, węgierska formacja AWS, Holender Waylon czy reprezentant Ukrainy Melovin – dla nich będzie to pierwsza eurowizyjna impreza w tym sezonie. Dodatkową atrakcją będzie wspólny występ grupy Equinox i Kristiana Kostova.

Znamy kolejne punktacje klubów OGAE! 123 członków OGAE Australia zdecydowało, że najlepszą piosenkę ma Izrael, drugie miejsce zdobyła Finlandia, a trzecie Estonia. Swój pierwszy punkt (1) otrzymała Macedonia. W głosowaniu 90 osób z OGAE Islandia najwyższą notę zdobył Izrael, przed Finlandią i Francją. Mały klub OGAE Słowacja (jedynie 14 osób) 12 punktów dał Czechom, 10 Izraelowi, a 8 Grecji. Pierwsze punkty dostała polska piosenka „Light me up” – 3 punkty. Do tej pory najliczniej głosującym klubem było OGAE Hiszpania (443 osoby), a najmniej licznym OGAE Albania (8 osób). 15 kwietnia dowiemy się jak głosowali Chorwaci i Ukraińcy, 16 kwietnia Łotysze i specjalny klub OGAE Reszta Świata, a 17 kwietnia Serbowie i Słoweńcy. Polskie OGAE przekaże swoją punktację 21 kwietnia, a pełne wyniki plebiscytu poznamy 29 kwietnia – jako ostatnie głosować będą kluby z Austrii i Szwecji. A co o wszystkich piosenkach z Eurowizji 2018 sądzą członkowie AWS z Węgier? Sprawdźcie!

W Lizbonie nadal pada deszcz i nadal trwa budowa sceny. Rozpoczął się montaż LED-owych elementów sceny, jej obręcze. Składają się z trzech części – najkrótsza ma 60 metrów, najdłuższa 120 metrów.  Póki co, ogromne wrażenie robi ponad 220 ton sprzętu podwieszonego pod sufitem Altice Areny. Do użycia przygotowano 177 czujników obciążenia, które mają monitorować całe osprzętowanie wiszące nad głowami widzów. Trwa montaż budek komentatorskich – łącznie będzie ich 41. Zakończył się montaż oświetlenia Green Roomu. Zdaje się, że wszystko idzie bardzo sprawnie, chociaż prace są skomplikowane. Przypomnę, że tegoroczna Eurowizja odbędzie się w obiekcie aktualnie nazywanym Altice Areną. Został otwarty w 1998 roku, a jego architektem był Regino Cruz. W przypadku koncertów (bez miejsc siedzących) obiekt może pomieścić ok. 20 tys. widzów.

Trwa głosowanie w II półfinale plebiscytu „Nasz Faworyt 2018”. Głosować można tylko do niedzieli do godziny 15:00! Szczegóły dostępne TUTAJ, a ankietę znajdziecie poniżej:

fot. m-m-pr

%d blogerów lubi to: