Carpathia Festival 2018 w Rzeszowie: Znamy finalistów! Kto powalczy o Grand Prix? Poznaj osiemnastu wykonawców – z Polski i z innych krajów!

Dziewięciu wykonawców z Polski i dziewięciu zza granicy – znamy 18 kandydatów do Grand Prix XIV Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”! Kto znalazł się w stawce i czy są tam akcenty preselekcyjne? Sprawdźcie! 

Znamy już wykonawców, którzy zakwalifikowali się do XIV Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”. Festiwal odbędzie się w dniach 26-27 maja, a o Grand Prix powalczy 18 wykonawców, nie tylko z Polski. Główną nagrodą w konkursie jest promocja zwycięzcy w postaci dofinansowania wydania płyty lub kosztów organizacji trasy koncertowej – 15.000 zł, zaproszenie do koncertu w kolejnej edycji Festiwalu oraz pamiątkowa statuetka. Do tej pory na scenie rzeszowskiego festiwalu prezentowali się m.in. Kasia Moś, Marcin Mroziński, Sara Chmiel, Vlatko Lozanovski czy Ewelina Saszenko. Więcej informacji o historii festiwalu znaleźć można na odświeżonej strony internetowej – TUTAJ. Tegoroczny festiwal poprowadzą Ilona Małek i Mateusz Szymkowiak, a gościem specjalnym będzie Kamil Bednarek.

O względy jurorów i zwycięstwo walczyć będzie dziewięciu wykonawców z Polski, a z tej grupy fani Eurowizji na pewno kojarzą Kasię Novą, finalistkę preselekcji „Piosenka dla Europy 2008” z utworem „The Devil” oraz jedną z niezakwalifikowanych kandydatek do preselekcji 2018. Jej konkurencję stanowić będzie zespół B17 z Leżajska, w którym wokalistką jest Weronika Jeleśniański. Będą też Natalia Capelik-Muianga (finalistka programu „Mam Talent 8”, na zdj.), Jakub Jonkisz z „X Factor 4”, Angie (czyli Angelika Kłaczyńska) z „The Voice of Poland 5”, Jakub Kołcz z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, debiutant z festiwalu „Opole 2017” Szymon Pejski, uczestnik „The Voice of Poland 6” – Jędrzej Skiba oraz Mariusz Wawrzyńczyk, który również zgłosił się do polskich preselekcji 2018.

Podczas festiwalu wystartuje też dziewięciu wykonawców zagranicznych z sześciu państw. Ze Słowacji mamy Martina Haricha, uczestnika programów „Minitalent Show” oraz „Česko Slovenská Superstar” gdzie zajął 4. miejsce w finale, a także zespół Papyllon, który wcześniej występował już w Polsce podczas Off Camera Festival i formację Jungle Label, grupę funkowa z Koszyc. Izrael reprezentować będzie Hodia Ben Chimol, a Ukrainę Kate Miracle (czyli Kateryna Hladii) ze Lwowa, która w ubiegłym roku zgłosiła do preselekcji ukraińskich utwór „Close your eyes”. Dla Węgier zaśpiewa wokalistka jazzowa Ruby Harlem, a dla Litwy Neringa Siaudikyte, która wielokrotnie próbowała swoich sił w preselekcjach do Eurowizji. W 2013 roku jej utwór „Used to be” dotarł do półfinału, gdzie zajął 4. miejsce. Rok później odpadła już na samym starcie, zajmując w pierwszej rundzie przedostatnie miejsce. W 2015 roku dotarła do piątego odcinka eliminacji, a w 2016 roku z piosenką „Never knew love” udało jej się zajść do siódmej odsłony preselekcji. Weteranka pojawiła się też w 2017 roku z piosenką „One more night”, jednak odpadła w szóstym odcinku kwalifikacyjnym. W tegorocznych selekcjach, o dziwo, nie startowała. Czesi będą mieć podczas „Carpathia Festival” dwóch wykonawców – Jana Vytaska, który startował już w Carpathii w 2011 roku oraz praski zespół pop-rockowy So Fine z wokalistami Gedem Maloney’em i Ondrejem Toul’em.

Na liście rezerwowej znaleźli się Hash Cookie i Monika Kowalczyk z Polski oraz Darina Kompusova ze Słowacji. Pełna lista wykonawców oraz ich zdjęcia dostępne są TUTAJ. Dziennik Eurowizyjny będzie w tym roku śledził „Carpathia Festival”, dlatego fanów tego festiwalu zapraszam do śledzenia strony i najnowszych wiadomości.

Źródło: Carpathia Festival

 

%d blogerów lubi to: