Austria i Irlandia – znamy utwory z tych państw! W sobotę finały preselekcji w Szwecji i Norwegii oraz premiera Izraela. Jak poradzi sobie Margaret w Melodifestivalen? Posłuchaj akustycznej wersji „Light me up”!

Premiera dwóch kolejnych piosenek! Co czeka nas w sobotę? Finał preselekcji szwedzkich z udziałem Margaret, rozstrzygnięcie w Norwegii oraz premiera piosenki z Izraela! Posłuchaj akustycznej wersji „Light me up” w wykonaniu Lukasa Meijera. 

Dwa kolejne utwory Eurowizji 2018 opublikowane. Rano Cesar Sampson pokazał utwór „Nobody but you” wraz z ciekawym teledyskiem. Piosenkę przygotowali m.in. Borislav Milanov i Sebastian Arman, którzy stali np. za „If love was a crime” z Bułgarii w 2016 roku.

Bez specjalnej zapowiedzi piosenkę opublikował także reprezentant Irlandii, Ryan O’Shaughnessy. Ballada „Together” opowiada o byłej miłości wokalisty. Ryan znany jest z udziału w programie „The Voice” w Irlandii oraz w „Mam Talent” w Wielkiej Brytanii. Pojawił się też w popularnym show „The Hit”.

W sobotę ostatni preselekcyjny weekend sezonu. Najważniejszym elementem wieczoru będzie finał preselekcji „Melodifestivalen 2018” w Szwecji z udziałem polskiej wokalistki Margaret, która zaśpiewa „In My Cabana” jako dziesiąta w kolejności. Piosenkarka nie jest jedną faworytką, zresztą zawsze powtarzała, że nie chce wygrać i nie chce reprezentować Szwecji w Lizbonie, a jej udział w MF 2018 ma służyć tylko w celach promocyjnych. Także Samir i Viktor nie chcą wygrywać, bo udział w Eurowizji zbiera się z uczestnictwem Samira w programie „Let’s Dance”. Wśród faworytów wymienia się głównie Mariette z „For You” oraz Benjamina Ingrosso (fot.) z „Dance you off”. W finale zobaczymy też m.in. Johna Lundvika, LIAMOO, Felixa Sandmana czy grupę Rolandz. O tym, kto wygra zadecydują widzowie oraz jury międzynarodowe. Podobnie jak rok temu, obecna będzie komisja z Polski, która otworzy głosowanie. Punkty poda najpewniej Mateusz Grzesiński, polski szef delegacji. Czy powinien dać Margaret 12 punktów? Raczej nie byłoby to zbyt dobrze odebrane przez widzów…Start w sobotę o 20:00, a transmisja internetowa dostępna będzie TUTAJ

W Norwegii o tytuł reprezentanta kraju walczyć będzie dziesięciu kandydatów, w tym aż trzech artystów, którzy byli już na Eurowizji – Alexander Rybak (2009), Stella (2011) oraz Aleksander Walmann (2017). Poza nimi rywalizują też m.in. Ida Maria, Tom Hugo, Charla K, Alejandro Fuentes czy Vidar Villa, który wykona utwór „Moren din” w języku norweskim. O wynikach zadecydują widzowie oraz jurorzy międzynarodowi. Finał poprowadzą  Kåre Magnus Bergh i Silya Nymoen z hali Spektrum w Oslo. Start finału o 19:55, a transmisja dostępna będzie TUTAJ

W sobotę opublikowany będzie utwór Izraela pt. „Toy”. Wykona go Netta Berzilai, która wygrała popularny program talent-show i została reprezentantką kraju. Do kompletu piosenek wybranych wewnętrznie brakuje nam jeszcze Gruzji (zespół Iriao), Rosji (Yulia Samoylova) oraz Bułgarii (informacja o reprezentancie podana będzie 12 marca rano). Tymczasem reprezentant Polski – Lukas Meijer – opublikował długo wyczekiwaną akustyczną wersję eurowizyjnej piosenki „Light me up”. Posłuchać jej możecie poniżej:

%d blogerów lubi to: