„#We got love” oficjalnie zaprezentowane! Na które koncerty przed Eurowizją powinni pojechać Gromee i Lukas Meijer? Znamy skład ekipy organizującej Eurowizję i ideę stojącą za utworem „Who we are” z San Marino!

Australia oficjalnie zaprezentowała swój utwór. W piątek premiera w Austrii! Kto będzie stał za organizacją Eurowizji 2018? Koncerty przed Eurowizją – kiedy się odbędą i na które z nim pojechać powinni Gromee i Lukas? Zagłosuj w specjalnej ankiecie! Reprezentacja San Marino przeciwko przemocy! 

Australia i Austria, kraje, które ze względu na podobną nazwę i tak często mieszają się fanom, zupełnie przypadkowo zamieniły się terminem prezentacji swoich piosenek. Zamiast w piątek, już dziś poznaliśmy oficjalną wersję piosenki „#We got Love” Jessici Mauboy z Australii wraz z teledyskiem. Zgodnie z przewidywaniami, utwór, który wcześniej wyciekł nie był wersją demo (jak tłumaczyła to ekipa wokalistki), tylko wersją oficjalną. Piosenka nie została jednak zbyt dobrze przyjęta przez fanów, którzy określają ją jako wtórną, nijaką i bardzo „pod publiczkę”. Dodają jednak, że i tak spodziewają się kolejnego dobrego rezultatu dla Australii, bo ten kraj często wspierany jest przez jurorów. Piosenka austriacka – „Nobody but you” Cesara Sampsona (fot.) została dziś zaprezentowana podczas konferencji prasowej w siedzibie ORF, ale premiera radiowa odbędzie się w piątek o 7:10 rano. Pomysł na utwór zrodził się w głowach reprezentanta, a także Sebastiana Armana. Gdy już szkic został stworzony, do ekipy dołączyli Joacim Persson, Borislav Milanov i Johan Alkenäs, którzy nadali piosence ostateczne brzmienie. Cesar jest niezwykle zadowolony z tej kompozycji, twierdząc, że doskonale wyraża go jako artystę, ale też może być świetnie pokazana na eurowizyjnej scenie. Głównym celem delegacji austriackiej jest wejście do finału oraz pokazanie międzynarodowej publiczności ogromnego potencjału, jaki drzemie w lokalnych wykonawcach.

Telewizja portugalska ogłosiła skład ekipy, która będzie odpowiedzialna za organizację Eurowizji 2018 w Lizbonie. Głównym dowodzącym będzie João Nuno Nogueira jako Executive Producer, a pomagać mu będą Paulo Resende (TV Producer) i Carla Bugalho (Show Producer). Za kwestie logistyczne i przygotowanie wszystkich wydarzeń towarzyszących Eurowizji odpowiedzialna będzie Maria Ferreira, z kolei za produkcją show stać będą Ola Melzig i Tobias Åberg. Oczywiście nie zabraknie też Christera Björkmana (Contest Producer). Ogółem 70% osób z ekipy to Portugalczycy, a pozostałe 30% to specjaliści z 12 krajów, w tym ze Szwecji, Belgii, Ukrainy czy USA.

Klarują się już wszystkie terminy planowanych na marzec i kwiecień koncertów eurowizyjnych. „Eurovision PreParty Riga 2018” odbędzie się już 24 marca w Crystal Club. Szczegóły eventu dostępne są TUTAJ. 5 kwietnia zorganizowane będzie London Eurovision Party” w Cafe de Paris, a 14 kwietnia „Eurovision in Concert” w Amsterdamie. W dniach 8-11 kwietnia śledzić będziemy kolejną edycję „Israel Calling„, a w dniach 20-21 kwietnia „Eurovision Spain Pre-Party” w Madrycie. 7 kwietnia ma zostać zorganizowana impreza w Rosji, jednak jej szczegóły nie są jeszcze znane. Wielu wykonawców Eurowizji 2018 już teraz potwierdziło swój udział w koncertach. Do Londynu pojadą reprezentanci Albanii, Austrii, Czech, Francji, Niemiec, Irlandii, Mołdawii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii, a gościem specjalnym będzie Suzy z Portugalii (Eurowizja 2014). W Holandii zobaczymy przedstawicieli Albanii, Armenii, Austrii, Belgii, Francji, Niemiec, Irlandii, Holandii i Hiszpanii oraz Sandrę Kim, belgijską zwyciężczynię Eurowizji. Do Hiszpanii szykują się artyści z Albanii, Belgii, Czech, Francji, Hiszpanii, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Oczywiście line-up wszystkich koncertów będzie się wydłużał. Podobnie jak rok temu, największą frekwencją będą się cieszyć zapewne koncerty w Amsterdamie i Londynie. Gdzie pojawią się reprezentanci Polski? Na razie nie wiadomo, ale jak już wcześniej informowałem, z nieoficjalnych wiadomości wynika, że najbardziej pewny jest Amsterdam. Gdzie Lukas i Gromee na pewno powinni się pojawić? Głosujcie w specjalnej ankiecie poniżej!

Telewizja San Marino postanowiła promować utwór Jessiki i Jenifer „Who we are” jako hymn przeciwko przemocy. Pod hashtagiem #whoweare ma się kryć sprzeciw przeciwko jakiejkolwiek formie agresji (np. w szkołach czy miejscu pracy), ale też nadmiernej dominacji mężczyzn czy presji grup społecznych. Wokalistki podkreślają jednak, że piosenka ma pozytywny przekaz i nawołuje do jedności. Dodatkowo reprezentantki San Marino przez najbliższe dziesięć tygodni będą promować „Who we are” oraz ideę walki z przemocą podczas różnych eventów w całej Europie i zbierać fundusze na cele charytatywne. Finałowa akcja odbędzie się w Lizbonie, gdzie Jessika i Jenifer zaprezentują czek z kwotą, którą uda im się uzbierać i przekażą go na rzecz Fundacji „Diana Award” dedykowanej księżnej Dianie, która zawsze wierzyła, że młodzi ludzie mogą zmienić świat.

%d blogerów lubi to: