Eurowizja 2018: Nowe wersje piosenek, a wkrótce kolejne premiery! Zobacz teledyski Wielkiej Brytanii i Azerbejdżanu! Czy Ukraina zrezygnuje z udziału? Jenifer z San Marino dopuściła się plagiatu polskiego przeboju?

Nowe wersje piosenek Wielkiej Brytanii i Hiszpanii! Kiedy publikacje utworów z Austrii, Australii, Macedonii i Izraela? Zobacz teledysk do „X my heart” Aisel z Azerbejdżanu! Co dalej z udziałem Ukrainy w Eurowizji? Saara Aalto promuje się na Litwie! Lizbona tymczasowo bez Euroclubu! Reprezentantka San Marino splagiatowała Margaret? 

Ponieważ sezon preselekcyjny powoli się kończy, a promocyjny jeszcze nie rozpoczął, w międzyczasie czekamy na kolejne premiery piosenek wybranych wewnętrznie i obserwujemy zmiany, jakie zachodzą w niektórych, już wybranych utworach. Dwie kompozycje z finału Eurowizji 2018 przeszły lekką metamorfozę. Chodzi o „Storms” SuRie z Wielkiej Brytanii oraz balladę „Tu cancion” Alfreda i Amaii z Hiszpanii. Eurowizyjna wersja piosenki brytyjskiej pojawiła się dziś razem z prostym teledyskiem, który obejrzeć możecie poniżej. Klip do piosenki hiszpańskiej pokazany będzie 9 marca, a nowa wersja już teraz dostępna jest do odsłuchu TUTAJ. Nie wszystkie wybrane już piosenki przejdą jednak eurowizyjny lifting. Reprezentanci Węgier – AWS – już zapowiedzieli, że wprowadzą jedynie zmiany do występu scenicznego, ale piosenka „Viszlát nyár” pozostanie nietknięta. Oczywiście wykonana będzie po węgiersku.

Już w czwartek odbędzie się premiera utworu „Nobody but you” przystojnego reprezentanta Austrii – Cesara Sampsona (na zdjęciu). W piątek oficjalnie usłyszymy zaś „We got love” Jessici Mauboy z Australii. Wersja, która trafiła już do Internetu, określona została przed ekipę wokalistki jako demo, jednak fani twierdzą, że to jedynie wymówka mająca wytłumaczyć wpadkę z „wyciekiem”. 10 marca usłyszymy utwór „Toy” Netty z Izraela, a dzień później odbędzie się premiera „Lost and found” macedońskiej grupy Eye Cue. Piosenka pokazana będzie w ramach programu informacyjnego „Dnevnik 2” o 19:30 w telewizji macedońskiej. Premiera połączona będzie z prezentacją teledysku, który stworzył Jovan Kucinovski. Z nieoficjalnych doniesień, do których dotarł Dziennik Eurowizyjny wynika, że utwór oceniany jest jako bardzo dobry, ale nie odbiega gatunkiem od dotychczasowej twórczości zespołu. Nadal czekamy na wieści z Gruzji, Rosji i Irlandii. Zespół Iriao dopiero nagrywa swój teledysk. Z kolei reprezentantka Azerbejdżanu – Aisel – premierę klipu ma już za sobą. Zobaczycie go poniżej:

Europejska Unia Nadawców zapowiada, że będzie prowadzić intensywny dialog ze stroną ukraińską, który ma zapobiec rezygnacji naszych sąsiadów z udziału w Eurowizji 2018. Przypomnę, że telewizja UA:PBC nie otrzymała od rządu zapowiadanego wcześniej zastrzyku finansowego, przez co może dojść do jej zamknięcia w połowie kwietnia. W przypadku braku aktywnego nadawcy publicznego Ukraina nie może uczestniczyć w Eurowizji. Z najnowszych informacji wynika jednak, że udział Melovina w konkursie nie jest raczej zagrożony, a problemy nadawcy UA:PBC nie powinny przełożyć się na jakiekolwiek sensacyjne zmiany w stawce Konkursu Piosenki Eurowizji w tym roku.

Już w niedzielę Saara Aalto wystąpi jako gość specjalny preselekcji litewskich. Z innych ciekawych wiadomości należy wspomnieć, że Valentina Monetta (czterokrotna reprezentantka San Marino na Eurowizji) zapowiedziała swoje przybycie na Eurowizję do Lizbony, jednak tym razem jako fanka i widz konkursu. Tymczasem okazało się, że klub Lust in Rio nie będzie jednak miejscem, w którym zorganizowany zostanie lizboński Euroclub. Właściciele klubu poinformowali o tym na swoim Facebooku, a organizatorzy Eurowizji jeszcze nie skomentowali całej sytuacji. Portal Eurowizja.org podaje, że reprezentantka San Marino – Niemka Jenifer Brening – wydała w 2016 roku utwór niezwykle podobny do „Cool me down” Margaret. „Intro oraz linia melodyczna w przypadku zwrotek wykazują wysokie podobieństwo do przeboju polskiej wokalistki. W Party Shore lekko zmodyfikowano natomiast linię melodyczną przy refrenie. Cool Me Down oraz Party Shore różnią się także tekstem” – czytamy w artykule. Jenifer ma reprezentować San Marino razem z Maltanką Jessiką, a ich wspólny utwór nosi tytuł „Who we are”.

%d blogerów lubi to: