#teamGromee i #teamMargaret czyli Krajowe Eliminacje, Melodifestivalen i Eurowizja nadal często w polskich mediach! Sprawdź najnowsze opinie o „Light me up”! Jak Gromee i Lukas poradziliby sobie w finale Eurowizji? Zagłosuj w specjalnej ankiecie!

Najnowsze opinie i artykuły dotyczące reprezentantów Polski – Gromee i Lukasa Meijera! Co o preselekcjach sądzi Michał Wiśniewski, co o Margaret powiedziała jedna z sióstr Godlewskich i czy Ola Gintrowska podziela wybór Polaków? Już 16 marca Gromee wydaje debiutancki album! Jest też nowa ankieta – które miejsce „Light me up” mogłoby zająć w finale Eurowizji? 

Pora na kolejny przegląd mediów i tematów związanych z Krajowymi Eliminacjami, ale nie tylko! „Wydaje się, że Gromee i Lukas Meijer mają naprawdę duże szanse, by odnieść sukces podczas Eurowizji 2018. Ich wspólny utwór jest niezwykle taneczny, nowoczesny i szybko wpada w ucho, a to w tym konkursie jest bardzo ważne. Na Eurowizji zazwyczaj nie słyszy się piosenek z elementami dobrej muzyki elektronicznej. Dodatkowo Gromme jest popularny nie tylko w Polsce, ale też za granicą, co może zapewnić nam sporo głosów. Warto zaznaczyć też, że Lukas Meijer pochodzi ze Szwecji więc może liczyć na wsparcie swojego państwa” – czytamy w dzisiejszym artykule na portalu Eska.pl, w którym zwrócono też uwagę, że ostatnio polskie występy eurowizyjne nie są zbyt dobrze oceniane przez jury, ale skoro nasza komisja preselekcyjna też doceniła „Light me up”, to może w Lizbonie nie będzie aż tak źle.

Po tym jak krytycznie o zwycięzcach wypowiedziała się Doda, teraz o samych preselekcjach słów kilka powiedział dwukrotny reprezentant Polski na Eurowizji – Michał Wiśniewski. „Absolutną pomyłką jest, że zgłoszeń było 260, a wybrano to, co wybrano” – twierdzi w rozmowie z Plejadą. Niestety, ani frekwencja ani bardzo niska oglądalność finału preselekcji pomyłką nie jest – to raczej smutne fakty, z których należy szybko wyciągnąć odpowiednie wnioski.

Portal wytwórni Sony Music Polska przypomina, że już 16 marca zwycięzca selekcji – Gromee – wydaje debiutancki album. Na płycie znajdą się znane nam już hity takie jak „Without you” czy „Light me up”, ale też premierowe piosenki. Wśród wykonawców wymienić należy Mahan Moin, Wurld, Lukasa Meijera, Andreasa Moe czy Terri B. Poza tym posłuchać będziemy mogli również remixów utworów „Nieprawda” Ani Dąbrowskiej i „Upiłam się Tobą” Beaty Kozidrak. Remixy przygotował oczywiście Gromee. Więcej informacji na temat płyty znaleźć można TUTAJ. W dniu premiery albumu „Chapter One” Gromee wystąpi w Lublinie, a dzień później w Gdyni. Szczegóły na jego oficjalnym profilu TUTAJ.

Nie tylko o Gromme’m piszą polskie media. Sporo miejsca nadal poświęca się Margaret, zwłaszcza, że już w sobotę wokalistka powalczy o reprezentowanie Szwecji. Chociaż szans na zwycięstwo zbyt dużych nie ma (i chyba nawet nie chciałaby tego wygrywać) to jednak fani bardzo mocno jej kibicują i są dumni z sukcesu, jaki w Szwecji odniosła. Portale RMF Maxxx oraz Radio Zet prezentują niektóre piosenki z finału Melodifestivalen, by polscy internauci mogli się przekonać, z kim Margaret rywalizuje o wygraną. W sprawie uczestnictwa Polki w finale preselekcji szwedzkich zupełnie niepotrzebnie wypowiedziały się dwie celebrytki znane z braku talentu – siostry Godlewskie. Na swoim profilu Instagram jedna z nich napisała: „Dlaczego Margaret nie reprezentuje Polski? Przecież to jakaś komedia ! Dzięki niej z całą pewnością zajęlibyśmy jedno z wyższych jak i nie najwyższych miejsc, to już my lepiej mogłyśmy tam jechać #zła!„. Raczej nikt nie wyobraża sobie, by niepotrafiące śpiewać siostry miały kiedykolwiek znaleźć się w gronie kandydatów do reprezentowania Polski na Eurowizji. Portal JastrzabPost uważa, że swoją wypowiedzią jedna z sióstr obraziła Margaret i cały kraj.

Przy okazji eurowizyjnego szumu portal WP.pl przypomniał nam o Oli Gintrowskiej, która w 2016 roku walczyła o wyjazd do Sztokholmu z piosenką „Missing” i jako jedyna wokalistka w historii konkursu postanowiła przebrać się za syrenkę, co do tej pory śmieszy wielu fanów Eurowizji. „Pracuję teraz nad nową płytą. Liczę na to, że któraś z nagranych piosenek będzie miała szansę sprawdzić się na Eurowizji. Kto wie… Jeśli uznam, że któryś z utworów się nadaje, to na pewno go wyślę” – powiedziała w wywiadzie dodając, że bardzo chciałaby reprezentować Polskę w Eurowizji. A co sądzi o Gromee’m? „Był moim faworytem od początku i to jemu kibicowałam. Był innym reprezentantem, niż cała reszta. Nigdy nie wysyłaliśmy DJa, który tworzył muzykę w takim klimacie muzycznym. To jest coś nowego, jeśli chodzi o Eurowizję. Dla mnie Gromee jest świeżym powiewem„.

We wczorajszym artykule zapytałem czytelników o szanse reprezentantów Polski na awans do finału. 49,8% jest pewna sukcesu na 100%, a 35% uważa, że Gromee i Lukas raczej znajdą się w czołowej dziesiątce drugiego półfinału. 6,15% jest przeciwnego zdania – według tej części głosujących utwór „Light me up” nie wejdzie do finału. 3,84% raczej nie widzi Polaka i Szweda w sobotniej części Eurowizji. Skoro większość z Was typuje awans, to pora pójść o krok dalej i spytać, jak (według Was) „Light me up” poradziłoby sobie w finale Eurowizji 2018? Poniżej ankieta, w której możecie oddać swój głos!

fot. Eurowizja.tvp.pl

%d blogerów lubi to: