Krajowe Eliminacje 2018: Tydzień do finału! Jak przygotowują i promują się finaliści? Kto jest typowany do zwycięstwa przez internautów?

Promocja, przygotowania, typowania – kto wygra Krajowe Eliminacje 2018? Sprawdźcie co sądzą internauci portali Interia, Eska i Wiwibloggs! Trwa plebiscyt Dziennika Eurowizyjnego  -wybierz swojego faworyta polskich preselekcji!

Ostatni tydzień przed Krajowymi Eliminacjami finaliści konkursu spędzą na przygotowaniach i promocji. Próby przed finałem rozpoczną się w siedzibie TVP w piątek wieczorem i potrwają całą sobotę. Transmisja na żywo rozpocznie się o 21:30, a na widowni znajdą się fani Eurowizji oraz poszczególnych wykonawców. Nadal nie wiemy jeszcze oficjalnie kto poprowadzi preselekcje (mówi się o Arturze Orzechu), kto będzie gościem specjalnym (czy będzie to Kasia Moś?) oraz kto zasiądzie w jury (czy ponownie będzie to Robert Janowski, który jest tym razem współtwórcą jednej z konkursowych piosenek?).

A co ciekawego u finalistów? Saszan wystąpiła dziś w TVP2 w programie „Pytanie na Śniadanie”. Ifi Ude pochwaliła się, że wraz z Andrzejem Krzywym poprowadzi w TVP1 program „Od Opola do Opola”, co jednak wzbudziło pewne podejrzenia fanów Eurowizji, którzy pamiętają sytuację z Rafałem Brzozowskim. Wokalista pojawił się w preselekcjach narodowych 2017, a później stał się prezenterem m.in. programu „Koło Fortuny” w TVP. Ifi przygotowała też na swoim fanpage konkurs na transparent. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone wejściówkami na finał. Należy jednak pamiętać, że największe transparenty nie będą mogły być wniesione pod scenę preselekcji.

Duet Happy Prince udzielają kolejnych wywiadów, a już w poniedziałek na portalu Eurowizja.org ukaże się nagranie przygotowane przez Jakuba i Tomka specjalnie dla fanów konkursu. Rozchwytywany jest też Gromee, który niedawno rozmawiał z Eurowizja.org, Dobry Wieczór Europo czy spotkał się w Łukaszem Jakóbiakiem w jego słynnej kawalerce. Dziś DJ gra koncert we Wrocławiu, a na Empik.com przedpremierowo można zamówić jego debiutancki album „Chapter One”, który oficjalną premierę ma 16 marca.

Maja Hyży, która dopiero wczoraj opublikowała swój utwór, pojawia się często w mediach informacyjnych, które prezentują „Błysk (Skin)”. Chociaż utwór ma angielski podtytuł, wokalistka zaśpiewa podczas finału po polsku. „Większość utworów jest prezentowana w języku angielskim, jednak moim zdaniem, jeśli mamy możliwość reprezentowania Polski, to powinniśmy robić to na 100 proc. i pokazać też piękno polskiego języka, jego barwę i brzmienie. Dlatego śpiewam po polsku i dzięki temu też czuję się wyjątkowo” – powiedziała w rozmowie z Onetem. Grupa Future Folk, która jako jedyna nie zaprezentowała (na nowo) oficjalnie swojej piosenki preselekcyjnej ogranicza na razie promocję do wrzucenia zdjęcia na fanpage i pozdrowienia fanów Eurowizji. 1 marca zespół wystąpi podczas koncertu charytatywnego w Warszawie.

W ankiecie portalu Interia.pl zagłosowało już ponad 6,8 tys. osób, a prowadzi aktualnie Gromee z Lukasem (22%), przed Saszan (19%) i Martą Gałuszewską (16%). Najsłabiej radzi sobie Ifi Ude (3%). W podobnym głosowaniu portalu Eska.pl prowadzi zdecydowanie Gromee (57%) przed Martą Gałuszewską (12%) i Isabell Otrębus (7%). Najmniej głosów mają Happy Prince (1,5%). Na zagranicznym portalu eurowizyjnym Wiwibloggs oddano ponad 4 tys. głosów i tutaj także wygrywa Gromee (30%), druga jest Ifi Ude (27%), a trzecia Isabell Otrębus (20%). Niecały 1% poparcia ma Pablosson.

Do końca miesiąca trwa plebiscyt Dziennika Eurowizyjnego – Nasz Faworyt KE 2018. Szczegóły znajdziecie TUTAJ, a ankieta w której można głosować na swojego faworyta dostępna jest poniżej.

%d blogerów lubi to: