„Light me up” z ogromnym poparciem fanów Eurowizji! Czy Gromee i Lukas Meijer będą reprezentować Polskę w Lizbonie? Kolejne premiery przed nami! Czy Artur Orzech powinien prowadzić Krajowe Eliminacje 2018? Zagłosuj w ankiecie!

Gromee zdobył serca wielu polskich fanów Eurowizji! Jak oceniacie „Light me up”? Kim jest Lukas Meijer, szwedzki kandydat do reprezentowania Polski? W piątek kolejna premiera piosenki na Krajowe Eliminacje! Kto powinien prowadzić konkurs – fani mają głos i typują swojego faworyta!

Dzisiejsza premiera utworu „Light me up” Gromee ft. Lukas Meijer to zdecydowanie najdłużej wyczekiwana chwila przed finałem Krajowych Eliminacji. Producent, który od dłuższego czasu jest faworytem wielu fanów Eurowizji, dziś zaprezentował swoją propozycję na Eurowizję. Muzykę przygotował razem z wokalistą, Szwedem Lukasem Meijerem, a tekst napisali Mahan Moin (uczestniczka Melodifestivalen 2014) i Christian Raab. Utwór szybko zdobył sporą popularność wśród fanów Eurowizji, świetnie radzi sobie też w notowaniach YouTube. W ankiecie na grupie facebookowej Dziennika Eurowizyjnego aż 82% głosujących przyznaje, że podoba im się utwór, a przeciwnego zdania jest jedynie 12%. O premierze napisały dziś czołowe polskie media rozrywkowe. „Gromee jest jednym z głównych faworytów polskich fanów do zwycięstwa w eliminacjach do Eurowizji 2018. W internecie pojawia się wiele pozytywnych komentarzy na temat zgłoszonej piosenki” – informuje Radio Zet. Aż 91% głosujących w ankiecie portalu chce, by to właśnie Gromee reprezentował Polskę w Lizbonie. W rozmowie z RMF Gromee przyznał, że Conchita miała piękny utwór, tak samo jak Mans Zelmerlow. „Mam nadzieję, że utwór, który jest utworem promującym moją płytę, pojedzie do Lizbony. Będzie Lukas z gitarą, mam nadzieję, że wystarczy” – przyznał w rozmowie z RMF FM.

Wraz z piosenką pojawił się też teledysk nakręcony w Barcelonie. Niestety nie pojawił się w nim wokalista Lukas Meijer, nad czym niektórzy ubolewają. To właśnie Szwed wykona „Light me up” na preselekcyjnej scenie. Urodził się w Ulricehamn, ale aktualnie mieszka w Sztokholmie. Poza śpiewaniem, komponowaniem i graniem na gitarze kocha też fotografię, a jego zdjęcia znaleźć możecie TUTAJ. W 2013 roku zaczął działać w rockowym zespole No Sleep For Lucy jako wokalista. Na wiosnę tego roku planowane jest wydanie debiutanckiej płyty formacji, która ma na swoim koncie takie utwory jak „Don’t let go” czy „Closure”.

Już jutro (piątek) o 18:00 premiera utworu „Krakowiacy i Górale” grupy Future Folk. Jak informują członkowie zespołu, „na całe szczęście” piosenka zaśpiewana będzie tylko w języku polskim. Na swoim fanpage opublikowali już okładkę singla. Najpewniej po weekendzie usłyszymy też taneczny utwór pt. „Skin” Mai Hyży. Będzie to ostatnia premiera utworu z Krajowych Eliminacji. Do pełnej stawki brakuje jedynie angielskiej wersji utworu Marty Gałuszewskiej. Portal Gala.pl przypomina, że fragment „Why don’t we go” zdobi zwiastun polsatowskiego show „Umów się ze mną”. „Fani stacji już są zachwyceni fragmentem angielskiego singla wokalistki. Ciekawe jednak, jak po angielsku będzie brzmiał cały utwór…?” – czytamy na portalu.

Krajowe Eliminacje już 3 marca w Warszawie, ale póki co TVP w tajemnicy trzyma atrakcje scenariusza konkursu. Wiadomo, że pojawią się goście specjalni, jednak ich nazwiska nie zostały jeszcze opublikowane. Fani zastanawiają się, kto powinien poprowadzić finał narodowy. W specjalnej ankiecie Dziennika Eurowizyjnego na Facebooku można było samemu zaproponować kandydatów. Co ciekawe, zdecydowanie wygrała opcja „na pewno nie Rafał Brzozowski” na którą zagłosowało prawie 300 osób! Najwięcej pozytywnego wsparcia zdobył Tomasz Kammel, który ostatni raz selekcje współprowadził w 2004 roku, a w 2013 roku był gospodarzem Eurowizji dla Młodych Tancerzy w Gdańsku. Fani marzą też o szwedzkiej gwieździe telewizji – Petrze Mede, ale wysoko stawiają też Barbarę Kurdej-Szatan, Kasię Moś czy nawet Izabelę Kisio-Skorupę. Artur Orzech, dotychczasowy prowadzący, nie cieszy się zbyt dużym poparciem, ale najpewniej to on ponownie stanie na scenie preselekcyjnej w tej właśnie roli.

 

%d blogerów lubi to: