Chorwacja ma reprezentantkę na Eurowizję 2018? Rumunia po czwartym półfinale! Skandal na Łotwie! Fragmenty piosenek portugalskich opublikowane! Czterech finalistów Izraelu!

Franka Batelić reprezentantką Chorwacji? Znamy kolejnych finalistów w Rumunii! Problemy z głosowaniem na Łotwie potwierdzone – Markus Riva w finale preselekcji! Posłuchaj fragmentów utworów z Portugalii! Izrael – we wtorek finał talent-show z udziałem czterech kandydatów.

Na oficjalnym fanpage telewizji chorwackiej oraz na portalu Eurosong.hr opublikowano dziś pocięte zdjęcie osoby, która jutro rano ogłoszona będzie nowym reprezentantem Chorwacji na Eurowizji. Chociaż fragmenty zdjęcia przedstawiają jedynie postać w białej koszuli i jeansach, fani są przekonani, że nową reprezentantką kraju została Franka Batelić (fot.), zwłaszcza, że stacja HRT zasugerowała iż wybrana osoba brała już udział w preselekcjach „Dora”. O France fani ESC dowiedzieli się, gdy wiele lat temu wygrała OGAE Song Contest z utworem „Ruza u kamjenu”. Później dwukrotnie startowała w preselekcjach narodowych, nie odnosząc jednak spodziewanego sukcesu z powodu pecha – przy każdym starcie wokalistka miała problemy zdrowotne. Zapewne jutro dowiemy się też jaki utwór Franka zaśpiewa w Lizbonie (poznamy tytuł kompozycji i autorów).

Czwarty półfinał preselekcji rumuńskich, zorganizowany w przepięknej scenerii kopalni w Tudrze wygrała Claudia Andas z utworem „The One”, który niezwykle emocjonalnie wykonała na scenie. Wraz z nią do finału awansowali Tiri oraz Feli, którzy zdobyli po 43 punkty od jurorów. Zaraz „pod kreską” znalazła się Nicoleta Ticala, która zaśpiewała piosenkę w języku hiszpańskim. Cristian Simionescu to drugi uczestnik tegorocznych preselekcji, który zakończył swój udział w półfinale bez punktów od jury. Za tydzień ostatni odcinek etapu półfinałowego. Udział w nim wezmą m.in. Alexandru Ungureanu, The Humans, Iliana, Maria Suciu czy Teodora Dinu. Konkurs odbędzie się w mieście Sighișoara.

Markus Riva w finale preselekcji łotewskich! Chociaż wokalista odpadł w sobotę podczas II półfinału, dziś telewizja LTV ogłosiła, że z powodu problemów technicznych podczas głosowania mogło dojść do zaburzenia głosowania online, przez co Ritvars uzyskał niesłuszną przewagę nad innymi. W związku z tym Markus Riva ma prawo do startu w finale z utworem „This Time”. Dwóch pozostałych wykonawców, którzy zostali ogłoszeniu zwycięzcami półfinału – Madara oraz Ritvars – zachowują swoje miejsce w finałowej stawce. Oznacza to, że łącznie w finale selekcji wystąpi siedmiu, a nie sześciu kandydatów.

Telewizja portugalska opublikowała dziś 45-sekundowe fragmenty piosenek z pierwszego półfinału „Festival da Cancao”, który odbędzie się już 18 lutego. Wśród uczestników tej rundy znaleźli się m.in. Anabela (ESC 1993), Bruno VasconcelosJoana Barra Vaz, legendarny Jose Cid (ESC 1980) czy Rui David. Fragmenty dostępne są TUTAJ. Tymczasem Izrael ma już czterech finałowych kandydatów, którzy 13 lutego powalczą o możliwość reprezentowania tego kraju na Eurowizji. Są to Netta Barzilai, Chen Aharoni, Riki Ben Ari i Jonathan Mergui. Podczas finału wykonywać będą covery, a piosenka na Eurowizję przygotowana zostanie już po zakończeniu talent-show.

%d blogerów lubi to: