San Marino startuje z preselekcjami narodowymi! Duety w Sanremo! BBC traci widzów podczas preselekcji! Maja Nikolić szykuje show podczas Beoviziji!

Dziś ruszają preselekcje w San Marino – pierwsze w historii! Sanremo – czwarta noc czyli duety! Spadek popularności preselekcji brytyjskich. Czyja to wina? Maja Nikolić chwali się kosztowną suknią na preselekcje. Czego się po niej spodziewać?

Telewizja San Marino SMRTV wyemituje dziś pierwszy odcinek preselekcji narodowych w ramach show 1in360. Wystąpi dziś 11 wykonawców, którzy zaprezentują swoje utwory w wersji akustycznej. Oceniać ich będą jurorzy, a w skład komisji weszła m.in. Zoe, reprezentantka Austrii 2016, która napisała zdecydowaną większość piosenek z tych preselekcji. Zgodnie z zasadami, dziś nikt nie zostanie wyeliminowany, a za tydzień kandydaci zaśpiewają swoje kolejne utwory i dopiero wtedy komisja zdecyduje, który utwór danego uczestnika powinien trafić do finału. Zaśpiewają dziś Camilla North z Norwegii, Emma z Finlandii, Franklin Calleja (fot.) z Malty, Giovanni Montalbano z Włoch, IROL z San Marino, Jenifer Brening z Niemiec, Jessika z Malty, Judah Gavra z Izraela (wywiad z wokalistą dostępny TUTAJ), Sara de Blue z Austrii, Sebastian Schmidt z Niemiec i Tinashe Makura z Zimbabwe. Emisja, nagranego już w Bratysławie, odcinka rozpocznie się o 20:05, a transmisja dostępna będzie TUTAJ

Trwa festiwal w Sanremo. Wczoraj, w ramach trzeciej nocy, na scenie pojawiła się druga dziesiątka wykonawców, a największe poparcie zdobyli Luca Barbarossa, Enzo i Peppe oraz The Kolors. Dzisiaj usłyszymy konkursowe utwory w nieco innej aranżacji i wykonaniu, gdyż uczestnicy festiwalu zaśpiewają w duetach. Na scenie towarzyszyć im będą m.in. Giusy Ferreri, Ghemon, Anna Foglietta, Michele Bravi, Arisa, Alessandro Preziosi, Paola Turci, Skin, Midge Ure czy Marco Masini. W trakcie festiwalu odbywać się będzie głosowanie widzów, dziennikarzy i ekspertów. Transmisja czwartej części Sanremo startuje o 20:30 na kanale Rai Uno i w Internecie TUTAJ

920 tys. widzów śledziło finał preselekcji brytyjskich w BBC2 – oznacza to, że show przyciągnęło ok. 200 tys. widzów mniej niż inne programy, które są zazwyczaj nadawane o tej porze. Winą za tę sytuację obarcza się głównie BBC, które nie promowało finału narodowego oraz nie wspominało o transmisji na innych swoich kanałach, zwłaszcza na BBC One. Rok temu finał narodowy śledziło ponad 1,2 mln widzów. Po raz drugi konkurs transmitowany był na BBC Two.

Przygotowania do Beoviziji trwają. Wielu widzów i fanów Eurowizji czeka zwłaszcza na występ kontrowersyjnej Maji Nikolić, która już na zdjęciu promocyjnym RTS pokazała, w jakim klimacie utrzymana będzie prezentacja sceniczna. „Nie chcę być nieskromna, ale będę jak Madonna i nawet hejterzy mnie pokochają” – stwierdziła, informując, że na scenie w Sava Centre wystąpi w sukni za 107 tys. euro. „Mój strój będzie droższy od choinki na głównym placu w Belgradzie” – chwali się. Nikolić będzie miała też cylinder, w którym pozowała do zdjęć promocyjnych. Jak się okazało, jest to cylinder jej zmarłego dziadka i ma przynieść jej szczęście. Czy tak będzie? Finał preselekcji już 20 lutego!

 

%d blogerów lubi to: