Krajowe Eliminacje 2018: Happy Prince – kto kryje się pod tą nazwą? POSŁUCHAJ UTWORU! [ANKIETA]

Dziennik Eurowizyjny przedstawia kolejnego finalistę Krajowych Eliminacji 2018! Kim są członkowie duetu Happy Prince i jaki utwór przygotowali? Kiedy usłyszymy utwór „Don’t let go”?

Wczorajsza publikacja listy finalistów wywołała mnóstwo komentarzy fanów dotyczących nazwisk osób, które tam się znalazły. Do wczoraj tajemnicą były też dwa pseudonimy wykonawców – Pablosson i Happy Prince. Dziennik Eurowizyjny dotarł do informacji, że pod nazwą Pablosson kryje się Paweł Stasiak, znany z grupy Papa D (dawniej Papa Dance). W walce o Eurowizję zaprezentuje utwór w ramach swojego autorskiego projektu. Z kolei Happy Prince na początku kojarzony był z Michałem Szpakiem, który (wg fanów) miał wystartować w preselekcjach incognito. Okazało się jednak, że to nieprawda.

Happy Prince to dwóch przyjaciół – Jakub Prachowski i Tomasz Stawarz – spotkali się po latach, by ponownie połączyć swoje siły i wykorzystać zdobyte doświadczenia muzyczne i producenckie. W ten sposób powstał projekt Happy Prince. Współpraca ta zaowocowała materiałem na pierwszy wspólny album, który niebawem się ukaże.

Wokalistą zespołu jest Kuba Prachowski – producent, autor piosenek. Przez kilka lat był wokalistą w zespole Eden Express, z którym zwyciężył w konkursie na najlepszy zespół rockowy w Polsce „39 i pół decybela ponad normę” w 2009 r. Eden Express zadebiutował na 50-tym Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2013 r. Grupa miała za sobą również występy na Sopot TOPtrendy Festiwal, Vena Music Festival oraz w programie Kuby Wojewódzkiego. Kuba jest laureatem Międzynarodowego Festiwalu Rzeszów Carpathia w latach 2011, 2012, 2013 oraz zdobywcą Grand Prix tegoż festiwalu w 2015r.
Teraz razem z Tomaszem Stawarzem tworzą projekt Happy Prince. Ich singiel „Don’t Let Go” walczyć będzie w polskich preselekcjach narodowych. Teledysk do piosenki powstał w Hotelu Bellotto, gdzie w klimatycznym tańcu zobaczymy parę tancerzy z Grupy Tanecznej NEXT Tomasza Barańskiego.

Premiera teledysku i utworu odbyła się dziś wieczorem. Jakub i Tomasz walczyć będą o prawo do reprezentowania Polski podczas Eurowizji 2018, a finał preselekcji narodowych odbędzie się 3 marca w Warszawie.

Happy_Prince-Dont_Let_Go_v4_2

fot. Jacek Ponder

%d blogerów lubi to: