Monika Urlik i jej „Momentum”. Poznaj kolejny utwór Krajowych Eliminacji 2018!

Dziennik Eurowizyjny prezentuje utwór „Momentum” Moniki Urlik – finalistki Krajowych Eliminacji 2018. Jak podoba Wam się ten utwór? Zagłosujcie w specjalnej ankiecie! 

Jedną z finalistek Krajowych Eliminacji jest Monika Urlik, laureatka III nagrody na I Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Współczesnej Instrumentów Smyczkowych, zwyciężczyni X Festiwalu Piosenki „Karolek” we Wrocławiu, laureatki I nagrody na VII Festiwalu Piosenki Angielskiej „Olimp we Wrocławiu, i VIII Festiwalu Piosenki Angielskiej w Brzegu, wyróżniona w programie „Szansa na Sukces” oraz zdobywczyni II miejsca w finale tego programu. Brała też udział w talent-show „Droga do Gwiazd”. W 2005 roku wraz z Tribe of Alma zdobyła I nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Gospel Camp Meeting w Osijeku. Na liście jej nagród są też I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym Vena Festiwal czy nagroda Prezydenta Miasta Sopotu na „Top Trendy”. W 2011 roku wzięła udział w „The Voice” gdzie dotarła do finału. Rok później pojawiła się też w „Bitwie na Głosy”. W 2014 roku wydała debiutancki album pt. „Nie wie nikt” i wystąpiła na koncercie SuperDebiutów Festiwalu w Opolu.

 

Mimo ze zgłaszałam się co roku zawsze czułam, że to nie mój czas, nie ta piosenka. Tym razem było inaczej. Od pierwszej chwili, gdy usłyszałam Momentum wiedziałam, że to piosenka dla mnie i o mnie. To piosenka o tym, żeby odnaleźć swój głos, siebie, usłyszeć swoje myśli i pragnienia w hałasie otaczającego nas świata, wiedzieć co jest dla nas dobre, poczuć ten moment, gdy wieje wiatr w plecy i pcha do przodu po nowe, po spełnienie – mówi Monika w rozmowie z Dziennikiem Eurowizyjnym

Utwór przygotowały siostry Ylva i Linda Persson ze Szwecji, które napisały już wiele preselekcyjnych piosenek dla wykonawców z Gruzji, Litwy, Rumunii, Białorusi, Islandii, Mołdawii, Malty, Ukrainy, Szwajcarii, Austrii, Irlandii, Finlandii, Cypru i Rosji. Do tej pory żadna ich piosenka nie trafiła na Eurowizję. Czy z polskim „Momentum” będzie inaczej? „Jedyne, czego oczekuję to tego, że piosenka przypadnie do gustu ludziom i wzbudzi emocje. Reszta jest tajemnicą. Nie wie nikt, co się może stać” – twierdzi finalistka Krajowych Eliminacji.

 

%d blogerów lubi to: