Krajowe Eliminacje 2018: W czwartek poznamy finalistów! Kto jeszcze zgłosił się do konkursu? Margaret przed Melodifestivalen – przeczytaj tekst utworu, zobacz oficjalną prezentację i sprawdź, kto wystąpi z Polką na scenie!

Kto znajdzie się w finale Krajowych Eliminacji? Decyzja ogłoszona będzie już w czwartek, tymczasem poznajmy kolejnych kandydatów do konkursu! Jaki jest „Lost Boy” czyli utwór Leszka Stanka na Eurowizję? 

Już w czwartek TVP ogłosi listę finalistów polskich preselekcji! Wyboru dokonała komisja złożona z osób związanych z nadawcą – nie znamy jednak ich nazwisk, ale z nieoficjalnych informacji wynika, że są to osoby, które już wcześniej pełniły podobną rolę przy Krajowych Eliminacjach. Informacja o finalistach pojawi się na oficjalnej stronie Eurowizja.tvp.pl oraz w Centrum Informacji i na fanpage Eurowizja TVP na Facebooku. Zgodnie z regulaminem, do finału dostanie się od 5 do 10 najlepszych kandydatów.

Kolejny wykonawcy ujawniają swoje preselekcyjne zgłoszenia. Do Krajowych Eliminacji przystąpiła Olga Barej (fot.), która namówiła też do startu Briana Allana (o czym przeczytacie we wczorajszym artykule). Finalistka „The Voice” przygotowała utwór „Love me”, do którego muzykę i tekst napisali Samuel Bugia Garrido i Tony Immanuel Sogaard Olsen, którzy mają też swoje piosenki w preselekcjach na Litwie i w Rumunii. Olga ma na swoim koncie też współpracę z wieloma zespołami i instrumentalistami europejskiej sceny muzycznej. Jej pełne charyzmy koncerty porywają słuchaczy w Polsce, Francji i czeskiej Pradze. Na międzynarodowym festiwalu piosenki „Malwy” Olga określona została „polską Barbrą Streisand”. Obecnie pracuje nad autorskim materiałem na swój pierwszy solowy album. Co ciekawe, piosenkarka zgłosiła do selekcji również drugą piosenkę pt. „Morning Confessions” autorstwa Waldemara Dąże, jednak ta propozycja nie została jeszcze opublikowana.

Kolejną propozycją jest „Little Candle” Radosława Krawca, ukrywającego się pod pseudonimem Severus. Wokalista sam skomponował piosenkę i napisał do niej tekst. Severus występował w jednej z edycji programu „Mam Talent”, współpracował też m.in. z Tomaszem Lubertem. Określa się też twórcą „Fantasy rocka” – muzyki rockowej, w której pobrzmiewają nuty magii, fantazji, baśni i tajemnicy. Ideą tego gatunku muzyki jest także połączenie form artystycznych: dźwięku z obrazem, światłem i formą teatralną. W tym duchu tworzone są jego wideoklipy i oprawy koncertów w taki sposób, aby rozszerzyć doznania artystyczne i pozwolić odbiorcy na „oddychanie fantazją”.

W wywiadzie dla przeAmbitni Leszek Stanek przyznał, że zgłoszenie do TVP wysłał w ostatniej chwili i teraz ma nadzieję, na awans do finału. „Bardzo byłbym szczęśliwy z tego powodu, bardzo mi na tym zależy. A później…Lizbona, piękne miasto!” – stwierdził wykonawca, którego propozycja konkursowa nosi tytuł „Lost Boy”. Stwierdził, że utwór jest „mało-eurowizyjny”, ale Leszek nie planował dostosować go do jakichkolwiek standardów konkursu. „To jest piosenka, której tekst napisano kilka lat temu. Taki troszeczkę odgrzewany kotlet ale w nowej formie i nowej aranżacji” – przyznał szczerze. Piosenka na razie nie miała jeszcze premiery.

Tymczasem telewizja SVT opublikowała już tekst utworu „In My Cabana”, który w sobotę podczas Melodifestivalen 2018 wykona Margaret, pierwsza Polka startująca w preselekcjach szwedzkich. Utwór napisali  Linnea Deb, Arash Labaf, Robert Uhlman i Anderz Wrethov, choreografię do występu przygotował Thomas Benstem, a na scenie z Margaret zatańczą Daniel Koivunen (3. miejsce w skandynawskiej wersji „You Can Dance”), Lamin Holmen (jeden z tancerzy Robina, reprezentanta Szwecji 2017), Fanny Svensson, Maja Andersson oraz Martin Jonsson. Występ utrzymany będzie w stylu letniej imprezy na Karaibach, zresztą sam utwór ma właśnie taką stylistykę. Osoby, które już słyszały piosenkę oceniają ją bardzo dobrze, chociaż nie jest to ponoć tak przebojowy number jak poprzednie hity wokalistki. Tekst utworu i dodatkowe informacje (po szwedzku) dostępne TUTAJ. W czwartek ok. 14:30 opublikowany będzie minutowy fragment studyjnej wersji „In my Cabana”, a tego samego dnia wieczorem zobaczyły materiał z prób do występu. Oficjalną prezentację Margaret znajdziecie poniżej:

%d blogerów lubi to: