Dziś o 20:05 finał w Szwajcarii! Rumunia kontynuuje etap półfinałowy! Eugent i Mikolas zmieniają swoje utwory przed Eurowizją 2018! 13 lutego finał w Izraelu

[AKTUALIZACJA] Duet Zibbz wygrywa w Szwajcarii – piosenka „Stones” zdobyła najwięcej punktów od jury międzynarodowego i publiczności. Drugie miejsce ma Alejandro za utwór „Compass”. 

Zakończyło się głosowanie w plebiscycie na najlepszą propozycję z Krajowych Eliminacji. Wyniki jutro!

Po wczorajszych emocjach związanych m.in. z wyborem reprezentanta Malty, dziś czeka nas finał narodowy w Szwajcarii oraz trzeci półfinał w Rumunii. Szwajcarzy wybierać będą poprzez „Die Entscheidungsshow” prowadzone przez niezastąpionego Sven’a Epiney’a (na zdj.). O wyjazd do Lizbony powalczy sześciu kandydatów: grupa Zibbz, Chiara Dubey, Naeman, Angie Ott, Alejandro Reyes i Vanessa Iraci. Zwycięzca wybrany zostanie poprzez połączone głosy widzów i jurorów międzynarodowych. Kto dziś wygra? Uczestnicy konkursu Dziennika Eurowizyjnego „Bet And Win” są podzieleni, podobnie jak w przypadku Malty. 44% stawia na formację Zibbz i utwór „Stones”, a 42% na Alejandro, który urodził się w Chile, a z powodu komplikacji przy porodzie, urodził się bez jednej dłoni. Moją faworytką jest natomiast Angie Ott. Kto tym razem będzie miał rację i czy polscy fani poprawnie przewidzą laureata 1. miejsca? Przekonamy się już wieczorem! Finał selekcji rozpoczyna się o 20:05. Transmisja telewizyjna na SRF, RTS, RSI i RTR, a w Internecie >TUTAJ<. Program potrwa 100 minut.

Trzeci półfinał rumuński odbędzie się w Krajowej, która wydała ponad 40 tys. euro z własnego budżetu na organizację show. Wśród kandydatów mamy dziś m.in. Aurela Dincę, Carolinę Gorun, Elenę Hasna, Maresa Pana, Xandrę czy Zaverę. Podobnie jak podczas poprzednich półfinałów, jedynie jurorzy wskażą trzech kandydatów, którzy awansują do finału w Bukareszcie. Konkurs współprowadzić (z greenroomu) będzie dziś prezenterka TVR Krajowa Alina Serban, a gośćmi specjalnymi będą FreeStay, Dan Helciug i Mihaela AlexaPółfinał rusza o 20:00 (czasu polskiego), transmisja telewizyjna dostępna na TVR1, TVRi, TVR Moldova, a Internecie za pośrednictwem platformy TVR+ >>TUTAJ<<. Konkurs potrwa do 22:50 (czasu polskiego).

Reprezentant Albanii, Eugent Bushpepa, poinformował, że przygotowana jest już eurowizyjna wersja utworu „Mall”, a jej premiera odbędzie się wkrótce. 33-letni zwycięzca FiK weźmie też udział w koncertach promocyjnych organizowanych w Londynie, Izraelu, Amsterdamie oraz Madrycie, a dodatkowo będzie gościem specjalnym Monteviziji w Podgoricy 17 lutego. Zmiany czekają też piosenkę czeską „Lie to me” Mikolasa Josefa. Wokalista przebywa aktualnie w Wiedniu, gdzie nagrywa nową wersję utworu, pozbawioną elementów, których nie da się wykonać na żywo. Nie będą to jednak drastyczne modyfikacje, bo utwór zyskał bardzo dużo pozytywnych opinii od fanów, a Czechy nadal utrzymują się w top10 zakładów bukmacherskich, co nigdy wcześniej w historii tego kraju nie miało miejsca.

Finał programu „HaKokhav HaBa L’Eurovizion” odbędzie się już 13 lutego i wtedy poznamy zwycięzcę oraz nowego reprezentanta kraju. Aktualnie w walce nadal mamy ośmiu kandydatów w tym Chena Aharoni, Jonathana Mergui, Nettę Barzilai czy Howie’do Danao. Podobnie jak rok temu, utwór eurowizyjny nie będzie prezentowany w trakcie programu. Ruszył właśnie etap zgłoszeniowy dla kompozytorów. Piosenki można zgłaszać do 19 lutego, jeden kompozytor (bez względu na obywatelstwo) może wysłać max. 2 utwory. Dozwolone języki to angielski, hebrajski lub wersja dwujęzyczna. Najlepsza propozycja zostanie wybrana przez specjalną komisję telewizji Keshet tydzień po zakończeniu talent-show.

%d blogerów lubi to: