Krajowe Eliminacje 2018: Kogo wybiorą jurorzy? Trzy znane nazwiska przyciągną widzów przez telewizory? Tre Voci i Clodie prezentują utwory! Saszan nie przyznaje się do zgłoszenia? Trwa głosowanie na najlepszą propozycję!

Plotki o udziale Szpaka, Sławomira i Gromee potwierdzą się? Czy te nazwiska przyciągną widzów? Poznacie utwory Tre Voci i Clodie. Czy Saszan faktycznie zgłosiła się do preselekcji narodowych? Nadal trwa głosowanie na najlepszą piosenkę – ODDAJ SWÓJ GŁOS JUŻ TERAZ!

Trwa etap wyboru piosenek do finału Krajowych Eliminacji. Komisja stworzona przez TVP ocenia ponad 200 zgłoszonych kompozycji, a wyniki podane zostaną najpóźniej we wtorek. Do finału trafi od 5 do 10 piosenek, w zależności od poziomu propozycji. Najnowsze plotki głoszą, że do konkursu zgłosili się Michał Szpak (ale nie wiadomo czy z „Don’t poison your heart”), Sławomir (showman miał zasugerować udział w Krajowych Eliminacjach podczas jednego z wywiadów) oraz Gromee (fot.), który mocno sugeruje to na swoim InstaStory. Czy w konkursie będą jeszcze jakieś „znane” nazwiska? Nie wiadomo, ale udział tych trzech popularnych kandydatów na pewno zapewniłby sporą oglądalność Krajowych Eliminacji, a pojedynek fanów Michała Szpaka z fanami Sławomira może być bardzo emocjonujący.

Czy w finale znajdą się też inni zgłoszeni tacy jak np. Kamil Olivier, Leszek Stanek, Karolina Cicha, Ramona Rey, Tomasz DolskiUnited States of Emotion, Stashka, Brian Allen, Lidia Kopania, Magdalena Tul czy Isabell Otrębus? Przekonamy się niebawem. Tymczasem formacja Tre Voci publikuje swój utwór „Esistera”, do którego muzykę napisał Mikołaj Adamczak, a tekst Mikołaj Gałaj. „Błagamy Was o udostępnienia, aby nasza eurowizyjna propozycja dotarła do jak największego grona odbiorców” czytamy na facebookowym profilu trio, gdzie udostępniony jest też konkursowy utwór. 

Spory zachwyt wśród wielu fanów wywołała dziś premiera piosenki „Go!” Clodie, zespołu wokalistki Klaudii Trzepizur, uczestniczki czwartej edycji „The Voice”. Słuchający doceniają świeżość, melodyjność i dobrą produkcję piosenki. Warto zwrócić uwagę, że utwór napisali Michael James Down, Primoz Poglajen, Gustaf Svenungsson, Magnus Wallin, czyli doświadczona ekipa, wystawiająca swoje piosenki w wielu europejskich preselekcjach, np. w Rumunii, Czarnogórze czy na Malcie. Piosenkę „Go!” znajdziecie poniżej:

Wokalistka Saszan jeszcze niedawno zwierzała się portalowi Plejada ze swoich eurowizyjnych historii i sugerowała start w preselekcjach z piosenką „Nie chcę Ciebie mniej”, jednak podczas wczorajszej gali „Doskonałość Mody 2017 Twojego Stylu” powiedziała portalowi Przeambitni.pl, że chyba nie jest jeszcze gotowa na udział w Eurowizji, a do Krajowych Eliminacji planowała zgłosić zupełnie inny utwór. Jak jest naprawdę? Czy Saszan postanowiła odciąć się od informacji o zgłoszeniu by uniknąć ewentualnej porażki przy braku awansu do finału? Nie wiadomo, ale w związku z jej ostatnią wypowiedzią, zostaje usunięta z plebiscytu, który do niedzieli trwa na Dzienniku Eurowizyjnym.

Do niedzieli do godziny 22:00 trwa plebiscyt Dziennika Eurowizyjnego na najlepszą piosenkę spośród zgłoszonych i opublikowanych do piątku (2 lutego) propozycji. Aktualny lider ma 13% głosów, drugie miejsce to 10%, a trzecie 7%. Oddano ponad 8,5 tys. głosów. Różnice są niewielkie, a wielu wykonawców nadal zachęca swoich fanów do wspierania poszczególnych piosenek. Głosowanie dostępne jest TUTAJ oraz poniżej (w ankiecie). Wyniki – top10 – podane zostaną w poniedziałek wieczorem!

%d blogerów lubi to: