Rambo Amadeus z „dwójką” w finale Beoviziji 2018! Ukraina pokaże występ Rosji podczas Eurowizji 2018! Eurowizja dla Młodych Muzyków 2018: Powrót do dobrej formy? 18 państw weźmie udział w konkursie!

Kolejność startowa w Serbii i nowe informacje o „Beoviziji 2018”! Ukraińcy zaakceptują reprezentantkę Rosji, ale nie chcą płacić kary! Eurowizja dla Młodych Muzyków 2018: Mnóstwo powrotów! 18 uczestników w stawce!

Znamy wyniki losowania kolejności startowej Beoviziji 2018. Stawkę otworzy jeden z faworytów – grupa sevdahBaby, z pozycji drugiej wystąpią Rambo Amadeus (fot.) i Beti Djordjevic, a zaraz za nimi znajdzie się Maja Nikolić. Ivan Kurtić wystąpi jako piąty, Sanja Ilić i Balkanika z numerem sześć, Dusan Svilar z dziesiątką, a konkurs zamknie zespół Biber z DJ-em Niko Bravo. Telewizja RTS potwierdziła również, że konkursowe piosenki będą publikowane już od 6 lutego w porannym programie stacji. Wiadomo, że w Interval Act wystąpi jeden z byłych reprezentantów Serbii, który wykona eurowizyjne utwory w towarzystwie orkiestry. Potwierdzono również sposób głosowania – o zwycięzcy zdecydują widzowie i jurorzy w systemie 50/50. Finał preselekcji w Serbii odbędzie się 20 lutego. Pełne wyniki losowania dostępne TUTAJ.

Telewizja ukraińska UA:PBC potwierdziła, że nie będzie miała problemu z transmisją występu reprezentantki Rosji, Yulii Samoilovej podczas Eurowizji 2018. To odpowiedź na sugestie, że ponownie może dojść do konfliktu pomiędzy tymi dwoma krajami o niepełnosprawną wokalistkę, która nielegalnie przekroczyła granicę Krymu, za co dostała zakaz wstępu na terytorium Ukrainy. Rok temu Ukraińcy twierdzili, że nawet zdalny udział Samoilovej nie wchodzi w grę, bo UA:PBC nie może pokazywać w publicznej telewizji osób, które są traktowane w kraju jako persona non grata. Jak widać, nastawienie się zmieniło i widzowie ukraińscy będą mogli bez przeszkód oglądać występ Rosjanki podczas półfinału czy (jeśli się dostanie) finału Eurowizji. Przy okazji media ukraińskie poinformowały, że UA:PBC nie jest w stanie zapłacić kary, jaką EBU nałożyło za kwietniowy skandal z Samoilovą. Na ten moment Unia zgodziła się jedynie zredukować wysokość kary ze 198 tysięcy euro do 150 tysięcy, ale nie uwzględniła prośby nadawcy ukraińskiego o całkowite anulowanie kary. Strona ukraińska nadal twierdzi, że to działała na rozkaz sił bezpieczeństwa Ukrainy i to nie nadawca zdecydował o zakazie udziału Rosjanki w Eurowizji 2017.

18 państw weźmie udział w Eurowizji dla Młodych Muzyków 2018 – to najwyższa frekwencja od 2006 roku. Konkurs odbędzie się w Edynburgu w dniach 18-23 sierpnia i organizowany będzie przez BBC Scotland oraz BBC Radio 3. Wśród 18 państw są Albania (debiut), Belgia (powrót, ostatni start w 2006), Chorwacja, Czechy, Estonia (powrót, ostatnio w 2004), Niemcy, Grecja (powrót, ostatnio w 2014), Węgry, Izrael (powrót, ostatnio w 1986), Malta, Norwegia, POLSKA, Rosja (powrót, ostatni raz w 2010), San Marino, Słowenia, Hiszpania (powrót, ostatni raz w 2002), Szwecja i Wielka Brytania (powrót, ostatni raz w 2010). Po raz pierwszy od 1982 roku w konkursie nie będzie uczestniczyć Austria. Eurowizja dla Młodych Muzyków składać się będzie z rundy półfinałowej (18-19 sierpnia), a finał odbędzie się w Usher Hall 23 sierpnia. Przypominam, że ostatnią Eurowizję dla Młodych Muzyków wygrał reprezentant Polski, Łykasz Dyczko.

 

 

%d blogerów lubi to: