Krajowe Eliminacje 2018: Rekord zgłoszeń i niewiele „znanych” nazwisk? TVP zakończyła etap zgłoszeniowy, ale nadal poznajemy nowe propozycje! Trwa plebiscyt na najlepszą zgłoszoną i opublikowaną piosenkę!

Etap zgłoszeniowy zakończony! Rekordowa frekwencja i niewiele znanych nazwisk – to pierwsze przecieki z TVP! Posłuchajcie kolejnych zgłoszeń i sprawdźcie, jak rozkładają się głosy w plebiscycie Dziennika Eurowizyjnego! Głosowanie trwa do niedzieli!

Wczoraj o północy zakończył się etap zgłoszeniowy przed Krajowymi Eliminacjami 2018, a już teraz mówi się o rekordowej frekwencji i bardzo intensywnym (i bogatym w zgłoszenia) ostatnim dniu. Szacuje się, że zgłoszeń może być ponad 250, jednak mówi się też o znikomej ilości „znanych” nazwisk w stawce. Nadal nie wiadomo, czy swoje zgłoszenia wysłali ostatecznie Michał Szpak czy Gromee. Portal Plejada.pl informuje, że utwór „Nie chcę Ciebie mniej” wysłała 23-letnia Saszan, czyli Roksana Pindor, wokalistka, autorka tekstów i uczestniczka „Celebrity Splash” w Polsacie. Jak się okazuje, popularna wśród młodzieży Saszan jest fanką Eurowizji i od lat myślała o starcie w konkursie. Teledysk do utworu dostępny jest poniżej:

W Krajowych Eliminacjach sprawdzić chcą się również Julia Jaroszewska z „Projekt Lady” (utwór „Nie uciekaj„), KoY (która zgłosiła dwa utwory – „1000 mil” i „Biegnij„), Octavia Kay („I just wanna love„), Klaudia Trzepizur (na zdj.) z zespołem Clödie (utwór „Go!” będzie miał premierę jutro), Leszek Stanek („Lost Boy”) czy Kamil Olivier („Up and away”). Trzy utwory wysłała Agnieszka Wiechnik – jeden z nich („A Liar„) jest już dostępny w Internecie. Dwie propozycje zgłosiła formacja Galaxy Hunter. „W tym roku wydajemy nowa płyte w nowoczesnym wydaniu Nu Disco/House, wiec nowych propozycji, niepublikowanych przez wrześniem ubiegłego roku było kilkanaście. Wybraliśmy eurowizyjne rytmy” – informuje zespół. Więcej na temat Galaxy Hunter, który niedawno obchodził 10-lecie istnienia znaleźć można TUTAJ. Do preselekcji zespół wybrał „Home Free” oraz „Still going strong”, które dostępne jest poniżej.

Kolejnym zgłoszeniem jest piosenka „Teresa” czyli debiutancki utwór Szymona Tkaczyka.

Część polskich portali rozrywkowych informowała o liście zgłoszonych stworzoną przez Dziennik Eurowizyjny. Należy jednak podkreślić, że jest to jedynie pewien procent wszystkich nadesłanych utworów. Telewizja Polska zebrała już zgłoszone propozycje i rozesłała do jurorów, którzy będą mieli za zadanie przesłuchać wszystkie kompozycje i wybrać te najlepsze. Decyzja w sprawie finałowej stawki spodziewana jest najpóźniej we wtorek. Zgodnie z regulaminem, skład komisji wyznacza TVP. Rok temu nazwiska komisji nie zostały podane do wiadomości publicznej. Gdy tylko skład finału zostanie ustalony, rozpocznie się rozdawanie wejściówek na finał Krajowych Eliminacji – więcej informacji na ten temat znajdziecie na fanpage Eurowizja TVP oraz na Dzienniku Eurowizyjnym pod koniec przyszłego tygodnia. Przy okazji warto wspomnieć, że etap zgłoszeniowy doczekał się nawet swojej parodii przygotowanej przez paru fanów Eurowizji, którzy przez cały miesiąc bacznie śledzili rozwój wydarzeń. Nagranie należy oczywiście traktować z przymrużeniem oka…

Nadal trwa wielkie głosowanie na wszystkie zgłoszone i opublikowane piosenki-propozycje do Krajowych Eliminacji. Chociaż nie minęła jeszcze doba od uruchomienia plebiscytu, zebrano już ponad 5,2 tys. głosów, a wielu wykonawców opublikowało link do głosowania na swoich fanpage’ach i zachęca fanów do głosowania. Co ciekawe, o plebiscycie wspomniano też na oficjalnym profilu Eurowizja TVP. Aktualny lider głosowania zdobył 14% głosów, drugie miejsce ma 12%, a trzecie 9%. W czołowej dziesiątce znajduje się, póki co, jedno zgłoszenie zagraniczne. Największe poparcie rozkłada się jednak na mniej więcej pięć piosenek.

Plebiscyt trwa do niedzieli, a sukcesywnie dodawane są też nowe utwory, które dopiero teraz ujrzały światło dzienne. Aby zagłosować, wystarczy skorzystać z ankiety poniżej, lub kliknąć TUTAJ

1 komentarz

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: