Krzysztof Kreft o swoim zgłoszeniu do Krajowych Eliminacji! Kto jeszcze chce reprezentować Polskę na Eurowizji 2018?

Kim jest Krzysztof Kreft, kolejny kandydat do Krajowych Eliminacji? Posłuchaj „Donikąd” i zagłosuj w ankiecie! Kto jeszcze zgłosił się do polskich preselekcji, a kto w tym roku tego nie zrobi? Czy w konkursie pojawią się duże nazwiska? Znamy wyniki II półfinału w Rumunii! 

Już tylko do czwartku chętni wokaliści z Polski (i nie tylko) mogą zgłaszać się do Krajowych Eliminacji 2018. Jednym z kandydatów jest Krzysztof Kreft, wokalista i autor tekstów z Kaszub, który zadebiutował w 2010 roku i ma na koncie jeden album pt. „W niemym kinie”. Występował z takimi wykonawcami jak m.in. Ramona Rey, Weronika Korthals (dawniej Ha-Dwa-O) czy Kasia Wilk. Do walki o Eurowizję 2018 Krzysztof staje z piosenką „Donikąd”, która jest pierwszym singlem promującym drugi album – płyta jest właśnie w przygotowaniu. „Piosenka opowiada o poszukiwaniu siebie. Teraz wszyscy są zabiegani i łatwo można się w tym wszystkim pogubić. Udało nam się stworzyć przyjemny, wpadający w ucho utwór z przekazem” – mówi wokalista w rozmowie z Dziennikiem Eurowizyjnym.

Krzysztof przyznaje, że ogląda Eurowizję dopiero od 2011 roku, ale szybko się w niej zakochał. „Często eurowizyjne propozycje pojawiają się na moich koncertach. Od kiedy pojawiają się pierwsze propozycje to rodzina zaczyna mnie przeklinać, bo do czasu pierwszego półfinału mają już dość wszystkich piosenek” – przyznaje. Wokalista nie planował zgłoszenia do preselekcji, ale zdecydował się na ten ruch bo namówili go do tego jego słuchacze. „Pomyślałem i wysłałem, (mówiąc brzydko) nikt mi w pysk za zgłoszenie nie da…chyba” – stwierdził. Jak oceniacie „Donikąd” i czy ta piosenka zaprowadzi Krzysztofa do finału preselekcji? Posłuchajcie piosenki i zagłosujcie w ankiecie!

Do preselekcji zgłosiła się także Olena Szczepaniak z producentem Mac&More i utworem „Save this world„. Na walkę o Eurowizję pod flagą Polski zdecydowała się również Sofi Lapina, wokalistka, której utwór „Gravity” dostał się do finału preselekcji na Białorusi. Ze względu na niezadowolenie z działań nadawcy i faworyzowania piosenkarza Alekseeva, część finalistów groziła wycofaniem się, ale ostatecznie na taki krok odważyła się jedynie Sofi, oskarżając telewizję białoruską o stosowanie podwójnych standardów. Czy, śladem Napoli, Sofi Lapina trafi do finału w Polsce?

W tym roku do Krajowych Eliminacji nie zgłasza się Krzysztof Iwaneczko, ale nie wyklucza startu w przyszłości. Portal Party.pl nadal ma nadzieję na udział „wielkich” nazwisk w konkursie i zaprasza czytelników do głosowania na swoich faworytów. Zdecydowanie prowadzi Doda, przed Michałem Szpakiem i Ewą Farną. Na dalszych miejscach są Dawid Kwiatkowski, Sylwia Grzeszczak czy Sławomir. Głosowanie dostępne jest TUTAJCzy wielkie polskie gwiazdy wystąpią na Eurowizji? Na razie wydają się nie być zainteresowane, choć fani i widzowie wracają do tego tematu w okolicy stycznia i lutego co rok. A mowa chociażby o Sylwii Grzeszczak. Już rok temu pojawiły się plotki, że artystka zgłosi swój utwór, w tym roku było podobnie – pogłoski o jej udziale wywołały ferment na eurowizyjnych forach. Dla nas byłaby idealną kandydatką, dlatego bardzo na nią liczymy! – czytamy na stronie.

Drugi półfinał w Rumunii zakończony zwycięstwem grupy Jukebox i wokalistki Belli Santiago. Ich piosenka „Auzi cum bate” zebrała aż cztery dwunastki i z łączną sumą 58 punktów zajęła 1. miejsce w głosowaniu jury. Druga była formacja Rafael & Friends z utworem „We Are One” (40 punktów), a trzeci Mihai Traistariu z „Heaven” (39 punktów). Czwarta (czyli już poza finałem) była Jessie Banes (26 punktów), duet Endless i Maria Grosu zajęli miejsce szóste, a faworytka fanów – Serena – zakończyła rywalizację na 9. miejscu. Meriem nie zdobyła żadnego punktu. Za tydzień trzeci półfinał, tym razem w Krajowej. O kolejne trzy miejsca w finale powalczą m.in. Carolina Gorun, Diana Bratan, Eliza Chifu, Tavi Clonda, Xandra czy Zavera.

%d blogerów lubi to: