Co się dzieje w Niemczech? Franzuci nagrali półfinały! Krajowe Eliminacje do Eurowizji – kto się zgłosi?

UPDATE: Z której pozycji startowej wystąpi MARGARET w Melodifestivalen 2018?

Reprezentant Finlandii chce przygotować utwór dla Niemiec! Jaki utwór zaśpiewają wspólnie jurorzy preselekcji francuskich i czy warto wierzyć spojlerom dotyczącym wyników? Posłuchaj piosenki Doroty Osińskiej na Eurowizję! 

Wielu znanych kompozytorów bierze udział w specjalnym bootcamp’ie z udziałem sześciu finalistów preselekcji niemieckich. Podczas zjazdu w Berlinie trwać mają prace nad piosenkami konkursowymi dla Xaviera, Ivy, Ryk’a, Michaela, Natii i grupy voXXclub. Wśród zaproszonych do udziału w bootcampie twórców znaleźli się m.in. Axel Ehnstrom (reprezentant Finlandii na ESC 2011 jako Paradise Oskar), Thomas Stengaard (jeden z twórców „Only teardrops” Emmelie de Forest), Ali Zuckowski (stał m.in. za „Rise Like a Phoenix” Conchity Wurst), Billy Austin (USA) czy Loren Nine Geerts (Holandia). Na razie nie wiadomo kiedy utwory zostaną opublikowane. Finał preselekcji niemieckich zaplanowano na 22 lutego.

Już w sobotę telewizje France2 i TV5 Monde pokażą pierwszy półfinał preselekcji francuskich, który został nagrany parę dni temu. Podczas show usłyszymy m.in. jurorów (w tym Amira) śpiewających „Waterloo” oraz obejrzymy specjalny materiał wspomnieniowy dotyczący France Gall, która niedawno zmarła. Przed każdym występem konkursowym zobaczymy uczestników śpiewających fragmenty swoich ulubionych piosenek, a po prezentacji jurorzy będą mogli wypowiedzieć się na temat piosenki, sposobu śpiewania itp. Ponieważ program został już nagrany, sekwencja głosowania jurorów również się odbyła i do Internetu trafiło mnóstwo spojlerów dotyczących wyników. Na szczęście doniesienia o wynikach są tak rozbieżne, że praktycznie nie sposób stwierdzić, które z nich są prawdziwe więc emocji podczas oglądania półfinału nie zabraknie!

Producenci Melodifestivalen 2018 zdecydowali, że Margaret wykona utwór „In my cabana” jako czwarta w drugim półfinale preselekcji. Stawkę w tej grupie otworzą Samir i Viktor, a zamknie LIAMOO. Przed Margaret wystąpi Jonas Gardell, a po niej Stiko Per Larsson. Inne półfinały otworzą Sigrid Bernson, Martin Almgren i Emmi Christensson, a zamkną Benjamin Ingrosso, Mendez oraz Mariette. Jak do tej pory sprawdzała się czwarta pozycja startowa w II półfinale? W 2013 roku dała szóste miejsce grupie Swedish House Wives, ale już rok później 2. miejsce w półfinale zdobyli (startując z czwartej pozycji) Panetoz. W 2015 znów się nie udało – Neverstore odpadli zajmując 5. miejsce w grupie. W 2016 roku to miejsce startowe dało awans do rundy dogrywkowej wokalistce Isie. Rok temu czwarte miejsce startowe w II półfinale dało 7. pozycję w rankingu dla Allyawan. Czy Margaret przełamie złą passę czwartego miejsca i podobnie jak Panetoz awansuje do finału?

Podczas rozmowy w programie „Halo Polonia” Dorota Osińska (fot.) ogłosiła, że zgłasza się do polskich preselekcji 2018. Wokalistka po raz pierwszy publicznie wykonała utwór, z którym chciałaby reprezentować Polskę w Lizbonie, a występ znajdziecie TUTAJ. Warto przypomnieć, że podczas finału narodowego 2016 Dorota Osińska zdobyła 4. miejsce za utwór „Universal”. Inna polska wokalistka – Sylwia Lipka – przyznała w rozmowie z Party.pl że jeszcze nie jest gotowa, by brać udział w walce o Eurowizję. „Jeszcze kilka lat i będę do tego gotowa. To byłoby wielkie wyróżnienie, by reprezentować Polskę na takim konkursie” – powiedziała. Sylwia dała się poznać fanom Eurowizji jako jurorka w preselekcjach dziecięcych 2017. Przypominam, że zgłoszenia do Krajowych Eliminacji wciąż trwają, a polscy i zagraniczni wykonawcy mają jeszcze 21 dni by wysłać swoją propozycję do TVP. Regulamin dostępny jest TUTAJ.

Źródło: Wiwibloggs, Party.pl, fot.: Interia

%d blogerów lubi to: