Szwajcaria ogłosiła finalistów! Terminarz selekcji San Marino, Rumunii i Łotwy! Francja, Izrael i Hiszpania przed Eurowizją! Kolejni (nie)chętni do Krajowych Eliminacji!

Kolejnym krajem, który ogłasza swoich finalistów jest Szwajcaria. Dziś rano podano nazwiska sześciu osób, które będą walczyć o reprezentowanie tego kraju w Lizbonie. Opublikowano również ich konkursowe utwory. W finale narodowym usłyszymy Zibbz, Angie Ott, Naemana, Alejandro Reyesa (fot.), Vanessę Iraci oraz Chiarę Dubey, która już po raz trzeci będzie walczyć w preselekcjach. Stawkę wybrano poprzez głosowanie komisji, w skład której weszli dziennikarze, specjaliści muzyczni, przedstawiciele widzów oraz fani Eurowizji. Piosenki dostępne są TUTAJ. Finał konkursu odbędzie się 4 lutego i transmitowany będzie przez stację SRF zwei. Program poprowadzi Sven Epiney, a zwycięzcę wskażą jurorzy oraz widzowie w stosunku 50/50.

Jeden z finalistów preselekcji San Marino zdradził, jak wyglądać będzie terminarz konkursu. Show ma się składać z pięciu części – czterech odcinków eliminacyjnych i finału, w którym wystąpi najlepsza trójka. Pierwszy odcinek ma być wyemitowany 27 stycznia, a drugi dzień później. Kolejne eliminacje zaplanowano na 3 i 10 lutego, a wielki finał odbędzie się 27 lutego. W każdej części o wynikach decydować będą widzowie oraz jurorzy. Całość zrealizowana ma być w studiu telewizji San Marino, ale konkurs prowadzony będzie głównie w języku angielskim. W preselekcjach startuje 11 wykonawców, po jednym z San Marino, Finlandii, Włoch, Austrii, Izraela, Norwegii i Zimbabwe i po dwóch z Malty i Niemiec.

Znamy też terminarz selekcji w Rumunii. Półfinały ruszą 21 stycznia, a na początek konkurs trafi do miasta Fokszany, stolicy okręgu Vrancea. Wystąpią tam m.in. Eduard Santha, Alex Florea, CornEL czy Elena Turcu. Drugi półfinał odbędzie się tydzień później w Timisoarze, a o finał powalczą wtedy m.in. Jukebox, Mihai Traistariu, Serena czy Rafael i Andy. Gospodarzem trzeciego półfinału będzie Krajowa, a w tej części zaprezentują się m.in. Zavera, Aurel Dinca, Diana Bratan, Elena Hasna czy Ayona. Czwarty półfinał trafi do Turdy w Siedmiogrodzie, a wśród uczestników tej grupy wymienić należy m.in. Feli, Paulę Crisan, Alice Jeckel, Lion’s Roar czy Bernice Chitiul. Ostatni półfinał odbędzie się w mieście Sighișoara, a o finał rywalizować będą m.in. Dora Gaitanovici, Iliana, Alexandru Ungureanu czy Denisa Trofin. Z każdego półfinału do finału trafią trzy najlepsze piosenki, a decydować będzie o tym tylko jury. W finale reprezentanta wybiorą jedynie widzowie. Wszystkie piosenki rumuńskie dostępne są TUTAJ.

W najbliższą sobotę telewizja France 2, a także TV5 Monde pokażą pierwszy półfinał preselekcji francuskich. Udział w nim wezmą m.in. Louka, Enea, Malo, Pheno Men czy Lisandro Cuxi. Finalistów wskażą jedynie jurorzy. Konkurs będzie też emitowany za pośrednictwem Facebooka. 3 lutego ruszą preselekcje łotewskie, które po raz pierwszy transmitowane będą w soboty, a nie w niedziele. Pełen terminarz konkursu „Supernova” nie jest jeszcze znany, ale zapewne kolejne części pokazywane będą co tydzień. Tymczasem w Izraelu wyłoniono już najlepszą dwunastkę uczestników. W walce o Eurowizję nadal mamy m.in. Chena Aharoniego. Kolejne eliminacje planowane są na 13 i 14 stycznia.

Za nami dziesiąta gala Operacion Triunfo w Hiszpanii. Odpadła 18-letnia Nerea z Barcelony, a w programie pozostało już tylko siedmiu kandydatów. Pięciu z nich weźmie udział w gali preselekcyjnej, planowanej na 29 stycznia. Tydzień wcześniej telewizja RTVE ogłosi tytuły piosenek przygotowanych na Eurowizję, nazwiska kompozytorów oraz dowiemy się, kto wykona daną piosenkę. Podczas gali preselekcyjnej zwycięzcę wskażą widzowie, a wszystkie piosenki wykonane będą po hiszpański. Wielki finał programu Operacion Triunfo odbędzie się 5 lutego, z udziałem trzech najlepszych uczestników show.

Kolejne plotki dotyczące Krajowych Eliminacji. Według najnowszych, choć niepotwierdzonych informacji, do konkursu zgłosić się mają m.in. United States of Emotion, Last Blush, Marta Gałuszewska, jedna z finalistek polskich preselekcji 2017 czy nawet…Joanna Krupa. „Doniesienia o rozpoczęcia muzycznej kariery przez Joannę Krupę to jednak nie wszystko. Gwiazda jest podobno tak podekscytowana swoim nowym projektem, że rozważa nawet zgłoszenie swojej piosenki do polskich preselekcji do Eurowizji 2018. Show-biznes zna mnóstwo przypadków, gdy gwiazdy z powodzeniem zmieniają branżę lub odnoszą sukcesy w dziedzinach przemysłu rozrywkowego” – podaje Gala.pl. Media nadal sporo mówią o potencjalnym udziale Sławomira Zapały. „Sławomir miałby też szansę wylansować w Europie trend na gustowną łysinkę. Conchita Wurst pokazała kobietom, że mają prawo do brody, a Sławomir może przekonać facetów, że tupecik jest zupełnie zbędny. Co więcej, w rozmowie z nami piosenkarz wcale nie wykluczył swojego udziału w konkursie!” – twierdzi portal teleshow.wp.pl, którego redakcja w preselekcjach widziałaby też siostry Godlewskie, Zenka Martyniuka, Marinę i Sexmasterkę. Wiadomo, że do konkursu nie zgłoszą się Natalia Szroeder i Natasza Urbańska. „Oczywiście, jak zwykle będę śledzić, jak zwykle będzie kibicować, ale sama udziału w tym roku nie wezmę” – powiedziała Natalia w rozmowie z Plejadą.

%d blogerów lubi to: