Czechy i Wielka Brytania: Oficjalni i nieoficjalni finaliści! Jedna z faworytek rezygnuje z selekcji na Litwie! Cztery prowadzące potwierdzone!

Zgodnie z zapowiedziami dziś telewizja czeska opublikowała listę finalistów i ich piosenki konkursowe. Wcześniejsze spekulacje nie okazały się w 100% trafne, a ostatecznie o wyjazd do Lizbony powalczą rockowe trio Doctor Victor, niemiecko-czeska wokalistka Deborah Kahl, zespół Eddie Stoilow, finalistka czesko-słowackiej wersji „Mam Talent” Eva Buresova, faworyzowany Mikolas Josef oraz Pavel Callta (fot), który też brał udział w „Mam Talent” ale odpadł w półfinałach. Pavel, Mikolas i Doctor Victor są autorami swoich utworów, z kolei piosenkę „Fly” dla Evy współtworzył reprezentant Czech 2015 – Vaclav Noid Barta. Ruszyło już głosowanie internautów poprzez aplikację – głosować może każdy, ale tylko głosy z Czech będą się liczyć. Piosenki ocenią też międzynarodowi jurorzy – wyniki ich głosowania poznamy 22 stycznia. Zwycięzca całych preselekcji zostanie ogłoszony 29 stycznia, bez telewizyjnego show. Według aktualnych wyników głosowania ESCportal.cz zdecydowanym faworytem jest Mikolas Josef (43%), drugie miejsce ma Eva (29%), a trzecie Debbi (20%).

Media brytyjskie twierdzą, że lista finalistów selekcji BBC wyciekła do Internetu. Nie wiadomo czy jest prawdziwa, ale wydaje się być dość prawdopodobna. Zgodnie z tymi przeciekami o Lizbonę powalczą Max Murphy („The Voice UK 2014”), Kelsey-Beth Crossley („The Voice UK 2014”), Joe Astley, Judyshouse, Anna Pancaldi oraz Lucie Barat. O tym, czy to naprawdę są finaliści preselekcji „You Decide” dowiemy się zapewne dopiero pod koniec miesiąca. Tymczasem jutro poznamy skład selekcji Szwajcarii – o wygraną powalczy tam sześciu kandydatów. We Francji zakończono już ogłaszanie półfinalistów – ostatnim uczestnikiem preselekcji został Lisandro Cuxi, wokalista urodzony w Lizbonie.

W tym tygodniu nagrywany będzie drugi odcinek preselekcji litewskich. Na razie nie wiadomo kto w nim wystąpi, ale pewne jest, że jedna artystka w ogóle zrezygnowała z walki o Eurowizję. Jest to Erica Jennings, która na swoim Facebooku napisała, że nie chce być oceniana przez komisję, bo uważa się za bardziej profesjonalną od niektórych członków jury i jako doświadczona wokalistka, czułaby się nieswojo w tego rodzaju walce. Erica twierdzi, że format preselekcji litewskich powinien być zmieniony by uszanować wszystkich uczestników. Piosenkarka planowała startować w selekcjach z piosenką „The Truth”, którą uważa za idealną pod Eurowizję.

EBU i RTP potwierdzają – cztery panie będą prowadzić Eurowizję 2018 w Lizbonie. Będą to 33-letnia Filomena Cautela, 36-letnia Silvia Alberto, 34-letnia Daniela Ruah oraz 45-letnia Catarina Furtado. Każda ma spore doświadczenie telewizyjne, wdzięk i klasę. Nie wiadomo jeszcze, jakie role podczas Eurowizji im przypadną. Podobny układ zastosowano w Wiedniu w 2015 roku, gdy mieliśmy cztery prowadzące, w tym Conchitę Wurst odpowiedzialną także za Opening Act półfinału czy Interval Act finału oraz rozmowy w green roomie. Niestety, fani w większości źle oceniają pracę Austriaczek – czy w Portugalii żeński kwartet poradzi sobie lepiej?

%d blogerów lubi to: