Pierwsze wyniki na Litwie! Wiemy, kto poprowadzi Eurowizję 2018! Posłuchaj utworów węgierskich

Ieva Zasimauskaite z utworem „When we’re old” spodziewanie wygrała pierwszy odcinek preselekcji litewskich zdobywając 12 punktów od jury i najwięcej głosów w televotingu (1086 = 12 punktów). Drugie miejsce miała Godo z „Fire Fountain”, która także uzyskała 12 punktów od jury i 3. miejsce u widzów (732 głosy = 8 punktów). Widzowie mocnym wsparciem uratowali Germante Kinderyte, której jurorzy nie dali żadnych punktów, ale w televotingu zebrała 748 głosy i 10 punktów, co dało jej awans. Dalej przeszli też Milda Rasilaviciute, Lukas Norkunas oraz Benas Malakauskas. Odpadli m.in. Natalija Chareckaja (7 punktów od jury i trzecie od końca miejsce u widzów), grupa Justin3 czy Dange i Meda Meskauskaite, które jako jedyne zakończyły rywalizację z podwójnym zerem – od komisji i od widzów. Drugi odcinek nagrywany będzie w przyszłym tygodniu, a jego emisja odbędzie się w przyszłą sobotę.

Media portugalskie informują, że Eurowizję 2018 poprowadzą cztery piękne kobiety: Catarina Furtado, Silvia Alberto, Filomenta Cautela i Daniela Ruah. Trzy pierwsze pracują dla RTP, z kolei Daniela to hollywoodzka aktorka, aktualnie występująca w „NCIS: Los Angeles” stacji CBS. W 2006 roku wygrała portugalską wersję „Tańca z Gwiazdami”. Catarina Furtado to gospodyni „The Voice” i ubiegłorocznych preselekcji narodowych. Silvia aż osiem razy prowadziła Festival da Cancao, a także takie programy jak „Idol”. Filomena była gospodynią green roomu FdC 2017, oraz podawała ubiegłoroczne punkty jurorskie podczas finału Eurowizji w Kijowie. Telewizja RTP ma jutro potwierdzić doniesienia mediów, chociaż wcześniej ogłaszano, że Eurowizję poprowadzą w Lizbonie tylko dwie osoby. Cztery prowadzące ostatni raz mieliśmy podczas konkursu w Wiedniu.

Ehla i Jane Constance to kolejne uczestniczki preselekcji francuskich. Jutro i pojutrze nagrywane będą dwa półfinały programu, wraz z wynikami, bo w tej rundzie decydować będą tylko jurorzy. Pierwszy półfinał pokazany będzie 13 stycznia i najpewniej dopiero po emisji utwory zostaną opublikowane w całości. Pełne wersje piosenek opublikowano już na Węgrzech – dostępne są one TUTAJ. Nie podano jeszcze ćwierćfinałowego podziału – wiadomo, że ten etap składać się będzie z trzech części i w każdej wystartuje 10 kandydatów. Sześciu otrzyma awans do finału (pięciu na podstawie głosów jurorskich i z aplikacji, a ostatni tylko na podstawie głosów z aplikacji w ponownym głosowaniu). Pierwszy odcinek transmitowany będzie 20 stycznia.

%d blogerów lubi to: