Dziś ruszają preselekcje Litwy! Kolejne nazwiska we Francji! Kto awansował w Izraelu? Margaret faworytką półfinału MF?

Dziś ruszają preselekcje litewskie, które w tym roku prowadzone będą przez nowy duet – Ugne Skonsmanaite i Mantasa Stonkusa (na zdj.). Dziś o awans powalczy 13 uczestników, a o wynikach zadecydują jurorzy (w skład komisji weszła m.in. Aiste Pilvelyte) oraz widzowie. Faworytką jest Ieva Zasimauskaite, która w głosowaniu jurorów zdobyła jedną z dwóch dwunastek i uważa, że piosenka „When we’re old” jest jedną z najważniejszych w jej karierze. Wokalistka chciałaby wygrać bo czuje, że na Eurowizji świetnie by się sprawdziła, zwłaszcza, że konkurs odchodzi od efektów specjalnych i LED-ów na rzecz muzyki i emocji. Nie obyło się też bez małego skandalu – grupa Justin3 zaprotestowała przeciwko zakazowi grania na instrumentach na żywo. Niestety tylko część utworów z dzisiejszej stawki trafiła już do Internetu, więc większość z nich usłyszymy dziś wieczorem po raz pierwszy. Widzowie będą mogli głosować przez cały czas trwania odcinka i pod koniec dowiemy się, czy swoimi głosami zmienią ranking ustawiony przez jurorów. Odcinek wyemitowany będzie o 20:00 czasu polskiego na LRT1, a transmisja internetowa dostępna będzie TUTAJ.

Telewizja France 2 nadal odkrywa kolejnych uczestników. Do walki o Eurowizję 2018 staną Nassi („Reve de gamin”), Max Cinnamon („Ailleurs”) oraz Masoe („Paradise”). Chociaż konkurs będzie emitowany od przyszłej soboty na France 2, wielu fanów zagranicznych będzie mogło śledzić preselekcje za pośrednictwem stacji TV5Monde, a także TV5 Quebec Canada. Jak podaje eurovoix, ten kanadyjski oddział retransmitował Konkurs Piosenki Eurowizji w latach 1999-2003. Tymczasem w czwartek odbyły się w Izraelu kolejne eliminacje – tym razem były to duele. Ośmiu kandydatów walczyło o cztery miejsca w finałach na żywo. Awans otrzymali Riki Ben Ari, Jonathan Mergui, Netta Berzilai oraz Ravit Batashvili. Druga część dueli już w niedzielę – 12 uczestników podzielonych zostanie na pary, a jedynie 6 najlepszych dołączy do finałowej dziesiątki.

Telewizja SVT poinformowała, że informacja o tym, że w poniedziałek poznamy kolejność startową Melodifestivalen 2018 była błędna i dotyczyła…ubiegłego roku. Błąd popełnił jeden z pracowników stacji. Nowy termin publikacji kolejności startowej nie został jeszcze ogłoszony. Według najnowszych zestawień bukmacherskich, Liamoo i Margaret to wykonawcy z II półfinału, którzy powinni awansować do finałowej części show. Z kolei Liamoo to faworyt do wygranej całych preselekcji, drugie miejsce ma Benjamin Ingrosso, a trzecie Margaret. Nie bez szans są też Mariette czy Dotter. Najsłabiej wypadają m.in. Kikki Danielsson czy Edward Blom.

%d blogerów lubi to: