Patryk Smolarek prezentuje utwór do Krajowych Eliminacji! Kolejni chętni i kolejni podejrzani – Kto zgłosi się do walki o Eurowizję 2018?

Patryk Smolarek (fot.) to kolejny wokalista, który opublikował utwór zgłaszany do Krajowych Eliminacji. Co ciekawe, piosenka skomponowana została już na początku 2016 roku i początkowo nie miała być związana z Eurowizją. „Kiedy jednak całość była gotowa i uświadomiłem sobie moc i potencjał Mastera!, pomyślałem, że jest to utwór, z którym mogę spokojnie stanąć do preselekcyjnej rywalizacji” – mówi. Patryk od lat zgłasza swoje piosenki zarówno do preselekcji w Polsce, jak i innych krajach (próbował swoich sił także w Niemczech czy Szwajcarii). „Jaki wieloletni fan ESC, zawsze marzyłem o tym, żeby stanąć na eurowizyjnej scenie. Obserwując trendy z ostatnich lat, wydaje mi się, że Master! mógłby śmiało stanąć w szranki z innymi kompozycjami prezentowanymi na konkursowej scenie. Czy tak faktycznie jest?” – o tym możecie przekonać się sami, słuchając utwór „Master!” oraz oglądając teledysk poniżej:

Wśród najnowszych nazwisk, o których zaczęto mówić w kwestii Krajowych Eliminacji i potencjalnych zgłoszeń, wymienia się m.in. Nataszę Urbańską, Laurę Samojłowicz, Monikę Urlik czy Ifi Ude. Portal Plejada.pl zdołał potwierdzić zgłoszenia trzech innych wykonawców. Leszek Stanek wyśle utwór „Lost Boy”, zespół Tre Voci stawia na piosenkę „Esistera”, a niewidoma wokalistka Daria Barszczyk w przyszłym tygodniu opublikuje swój utwór „Freedom”. Na swoim Facebooku Julian Lesiński (uczestnik wstępnej selekcji w San Marino) ogłosił, że trwają prace nad piosenką „Like a stream”, która wysłana będzie do TVP. Wiadomo, że do Krajowych Eliminacji nie zgłoszą się zespoły Future Folk i Cała Góra Barwinków (chociaż ten drugi zespół nie wyklucza startu w przyszłości). Do zakończenia etapu przyjmowania zgłoszeń wciąż zostało jeszcze 26 dni, a póki co zainteresowanie jest spore. Czy TVP uda się zebrać więcej piosenek niż w latach ubiegłych?

Pomóc w tym może ponowne otwarcie się na wykonawców zagranicznych, zwłaszcza, że fani Eurowizji sami często namawiają swoich ulubionych wokalistów do startu. Należy jednak pamiętać, że działając w ten sposób trzeba być świadomym blasków i cieni polskich preselekcji i dokładnie przekazać namawianym wszystkie informacje z polskojęzycznego regulaminu. Nieoficjalnie mówi się, że do selekcji zgłosi się estońska wokalistka Elisa Kolk, ale ponoć swój udział w KE 2018 rozważają też np. Orgesa Zaimi z Albanii czy Napoli z Białorusi.

fot. Facebook – za kulisami teledysku „Master”

%d blogerów lubi to: