Karolina Linowska zgłosiła się do Krajowych Eliminacji! Czy w walce o Eurowizję udział weźmie też Sławomir?

Kolejną wokalistką, która zgłasza się do Krajowych Eliminacji jest 19-letnia Karolina Linowska z małej miejscowości Rytwiany w województwie świętokrzyskim. Na scenie zadebiutowała jako 5-letnia dziewczynka. Już od najmłodszych lat osiągała sukcesy na festiwalach muzycznych rangi wojewódzkiej, ogólnopolskiej, a nawet międzynarodowej. Nie pobierała wykształcenia muzycznego, ucząc się we własnym zakresie. Korzystając ze słuchu i pamięci muzycznej, pierwsze utwory zaczęła tworzyć w wieku 13 lat. W swoich piosenkach często ukazuje rzeczywistość za pomocą metafor. Ukryty sens sprawia, że jej utwory skłaniają odbiorców do refleksji. Karolina na scenie czuję się swobodnie, o czym świadczą liczne sukcesy podczas jej koncertów. Za pomocą tekstów piosenek Karolina pragnie pokazać swoją ukrytą wrażliwość jak największej liczbie odbiorców.

Karolina od dziecka oglądała Konkurs Piosenki Eurowizji i już wtedy została fanką tego widowiska. Wtedy za cel postawiła sobie, aby jej teksty trafiły także poza granicę Polski, do osób które na co dzień mają do czynienia z monotonną rzeczywistością. Powodem zgłoszenia się Karoliny do Krajowych Eliminacji jest chęć zwrócenia uwagi takim osobom, podczas jej 3-minutowego występu, na potrzebę doceniania pozytywów dnia codziennego.

Karolina w swoim dorobku artystycznym ma trzy utwory: „Dla”, „Sztuczna odwaga” oraz „Cukrowe głowy”. Właśnie ten ostatni Karolina zgłasza do Krajowych Eliminacji. Utwór opowiada o tym, że ludzie są niezdecydowanymi istotami i trudno im dogodzić. Niezależnie od sytuacji, ciągle pragną czegoś innego. Tekst w sposób metaforyczny nawiązuje do pogody – bo czyż nie jest prawdą, że gdy jest zimno, marzymy o gorącym słońcu? A gdy jest zbyt upalnie, tęsknimy za chłodem?

Karolina jest autorką polskiej wersji teksu oraz muzyki (za produkcję i mix odpowiedzialny był Piotr Klima). Twórcami teledysku są Adam Drzazga oraz Bartosz Jakusz. Jednakże do Krajowych Eliminacji zgłasza angielską wersję piosenki, której autorem tekstu jest Maciej Świder. Premiera tej wersji odbędzie się niedługo na oficjalnym kanale wokalistki w serwisie YouTube.

Media lokalne już rozpisują się na temat potencjalnego startu Sławomira w preselekcjach. Po udanym (wg różnych źródeł) występie w Zakopanem zaczęto się zastanawiać czy muzyk powinien wystartować w Krajowych Eliminacjach. „Dostałem ok. 100 tys. takich propozycji od fanów. Można je przeczytać na naszym kanale YouTube. Wiem, że jeśli wystartuję – bedą na mnie głosować. Miałbym spore szanse, ponieważ wielu moich fanów mieszka poza granicami ojczyzny” – powiedział w rozmowie z WP Teleshow. Co ciekawe, na temat Sławomira i Eurowizji przeczytać można nawet na portalu medianarodowe.com „Eurowizja, mimo upolitycznienia tego konkursu, pozostaje jednym z najbardziej prestiżowych konkursów w Europie i na świecie. Polacy marzą o triumfie swojego przedstawiciela w tym wydarzeniu. By jednak odnieść sukces potrzeba naprawdę dobrego muzyka, który mógłby swoją piosenką zgarnąć serca fanów muzyki z całego świata. To tego potrzebny jest kawałek będący absolutnym hitem.” – czytamy. Fani Eurowizji nie podzielają jednak zdania nacjonalistów – 76% głosujących w ankiecie Dziennika Eurowizyjnego nie chce Sławomira w stawce Krajowych Eliminacji, chociaż często pojawiają się głosy, że jego udział w konkursie na pewno zwiększyłby zainteresowanie i oglądalność. Całą dyskusję na ten temat znaleźć można grupie Dziennika Eurowizyjnego na Facebooku.

 

1 komentarz

  1. I taka piosenka miałaby nas reprezentować na konkursie Eurowizji? Bez żadnych szans.To nie ten festiwal. Zbyt skomplikowana muzycznie,aranżacyjnie bez chwytliwej melodii, raczej są to klimaty klubowe.Poza tym-ale to już charakterystyczne dla wykonawców młodego pokolenia- zupełny brak dykcji,przecież trzeba wytężać słuch aby wyłowić śpiewane słowa.

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: