Margaret walczyć będzie w Melodifestivalen o reprezentowanie Szwecji, Emilia Dębska (znana jako MILA) pojawi się w preselekcjach Słowenii, a Elżbieta Oleszkiewicz wystartuje w eliminacjach Litwy. „Z wielką radością chciałabym zaprezentować wam piosenkę swojej twórczości – ,,Nieczuły” (,,Bejausmis”). Już wkrótce ten kawałek będziecie mogli usłyszeć w telewizji LRT, podczas selekcji konkursu Eurowizji” – napisała na Facebooku. Jak podaje portal zw.lt, wokalistka wystąpi w preselekcjach pod pseudonimem Elizabeth Olshey. Polka z Wileńszczyzny jest profesjonalną wokalistką jazzową. Gra w duecie Jazz Vibrations. Jest uczestniczką wielu festiwalów i konkursów muzycznych, m.in. laureatką Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Na razie nie wiadomo w którym odcinku po raz pierwszy pojawi się Elizabeth. Przypomnę, że selekcje startują już w sobotę, a o awans do kolejnej rundy walczyć będzie trzynastu wykonawców.

Kolejnym kandydatem Francji na Eurowizję jest zespół tworzący muzykę soul – Pheno Men. Panowie zaśpiewają utwór „Jamais sans toi”. Jeszcze dziś telewizja France 2 ogłosi kolejnego kandydata, a tymczasem przenieśmy się do Hiszpanii, gdzie nadal trwa Operacion Triunfo. Podczas wczorajszej gali odpadł 28-letni Cepeda, jeden z najstarszych uczestników. W programie pozostało już tylko ośmiu kandydatów, a w gali eurowizyjnej ma wziąć udział najlepsza piątka. Za faworytkę uznawana jest Aitana, ale w top3 mogą znaleźć się też Alfred i Amaia. Według hiszpańskich źródeł, wielki finał OT przesunięto na 5 lutego, a gala eurowizyjna odbędzie się 29 stycznia.

Media eurowizyjne podały wczoraj, że przedstawiciel Wielkiej Brytanii weźmie udział w spotkaniu organizacyjnym dotyczącym Eurowizji Junior 2018. Spotkanie ma się odbyć 15 lutego w Mińsku. Udział Brytyjczyka od razu rozbudził nadzieje na powrót tego kraju do dziecięcej rywalizacji. Zaczęto od razu spekulować, czy za potencjalnym powrotem nie stoi nadawca walijski, który ostatnio samodzielnie debiutował podczas Eurowizji Chórów. Niestety okazało się, że wzmianka o Wielkiej Brytanii była błędna i pojawiła się w materiałach prasowych (rosyjskojęzycznych) przez pomyłkę – potwierdziła to szefowa delegacji Białorusi.

Reklamy