Nadawca bułgarski BNT przedstawił poprzez Twittera opisy wszystkich 13 piosenek, które biorą udział w wewnętrznych selekcjach. Wiadomo też, że propozycje nie zostaną opublikowane, ale część fanów Eurowizji będzie miała okazję się z nimi zapoznać, bowiem BNT zbiera zgłoszenia osób, które chcą być w jury selekcji. Wszyscy zainteresowani powinni obserwować profil BNT na Twitterze (TUTAJ) i napisać dlaczego nadawca powinien wybrać właśnie tę osobę. Przyjmowanie zgłoszeń trwa do 7 stycznia. Wiadomo, że piosenka i reprezentant zostaną wybrani do końca miesiąca, ale premiera utworu odbędzie się dopiero w połowie marca 2018 roku. Działania Bułgarów świadczą o tym, że nadawca naprawdę chcę powtórzyć sukces z dwóch ostatnich lat, a celem telewizji jest teraz zwycięstwo w Lizbonie. Czy propozycje, które zebrano, naprawdę mogą przynieść Bułgarii wygraną?

Kolejny uczestnicy preselekcji francuskich to Noee, SWEEM oraz Madame Monsieur. Do odkrycia pozostało jeszcze 11 nazwisk, więc nadawca France 2 zdąży to zrobić przed emisją pierwszego półfinału, zapowiedzianą na 13 stycznia. Tymczasem w Izraelu dokonano kolejnego przesiewu uczestników „The Next Star” i teraz już tylko 20 osób walczy o wygraną. Wśród nich m.in. Netta Barzilai, Jonathan Mergui, Chen Aharoni, Ravit Batashvili, Sarit Hativa, zespół The Choice czy Gal Yakobi. Już 4 stycznia kolejne eliminacje!

Portal JastrzabPost podaje, że wokalistka Ramona Rey (fot.) jest zainteresowana udziałem w polskich preselekcjach i ma tam wysłać piosenkę „EUVI”. „Fani wokalistki i sympatycy Eurowizji wychwycili już nawiązanie tajemniczego tytułu „EUVI” do Eurowizji. Zgadza się również czas utworu, który zgodnie z wymogami konkursu musi mieć maksymalnie 3 minuty. Piosenka Ramony trwa 2 min. i 55 sekund. Wokalistka śpiewa w nim w dwóch językach: polskim i francuskim, co może pomóc utworowi w podboju Europy” – dodaje Interia.pl Preselekcje polskie i w ogóle Eurowizja często są tematem artykułów na portalach plotkarskich, a coraz częściej na ten temat wypowiadają się zupełnie przypadkowe osoby. Jeśli chcecie dowiedzieć się, kogo na Eurowizję wysłałby Piotr Czaykowski to obejrzyjcie to VIDEO.

Reklamy