Posłuchaj piosenek Rumunii! Bułgaria nadal zbiera zgłoszenia! Wspaniałe Polki zdobyły serca Europy!

Telewizja rumuńska opublikowała wszystkie półfinałowe utwory preselekcji narodowych. Dostępne są one TUTAJ. Jak się jednak okazuje, mała ilość zgłoszeń sprawiła, że TVR naginało zasady tak, by uzbierać stawkę półfinałową. Zdyskwalifikowany powinien być m.in. Alex Florea, który zgłosił do preselekcji piosenkę „Nobody told me it would hurt”, której (w wersji demo) nie zaśpiewał osobiście. Tegoroczny reprezentant dopiero podczas castingu zaśpiewał piosenkę samodzielnie i zdobył awans do półfinału. Z kolei piosenka „Fix it” (wyk. Freia) została publicznie zaprezentowana przed 1 września, co również podlega dyskwalifikacji. Jedna z najbardziej popularnych kandydatek w stawce – Feli – zgłosiła utwór po hiszpańsku (chociaż z rumuńskim tytułem), jednak istnieje możliwość, że w półfinale wokalista jednak zaśpiewa „Bunda de iubit” po angielsku. Nie wiadomo kiedy rozpoczną się półfinały selekcji rumuńskich, ale pewne jest, że finał zaplanowano na 25 lutego.

Plotki bułgarskie zaczynają nabierać kolorów – z jednej strony Kristian Kostov zaczyna sugerować, że może wrócić na Eurowizję, a z drugiej telewizja BNT poinformowała, że wśród zgłoszonych wykonawców są tacy, którzy już reprezentowali Bułgarię w konkursie. Pierwotnie nadawca zbierał zgłoszenia i aplikacje do 21 grudnia, ale zmienił zdanie i przedłużył ten etap do 29 grudnia. Wiadomo, że do 21 grudnia telewizja otrzymała 12 aplikacji (spełniających wszystkie warunki selekcji) od ośmiu różnych producentów. Pod uwagę jednak branych jest aż 149 piosenek, wszystkie są wykonywane po angielsku. W dwa projekty zaangażowani są artyści nieposiadający obywatelstwa Bułgarii.

Dziś o 13:55 TVP1 pokaże godzinny skrót Eurowizji Junior 2017 z udziałem polskiej reprezentantki, Alicji Regi, która w Tbilisi zajęła 8. miejsce – to najlepszy rezultat Polski w historii naszych startów. Konkurs wygrała Rosja, drugie miejsce przypadło Gruzji, a trzecie Australii. Polska w tym roku osiągnęła sporo sukcesów w konkursach Europejskiej Unii Nadawców. W maju Kasia Moś zapewniła naszemu państwu czwarty z rzędu awans do finału, a tam wywalczyła 23. miejsce u jury i 12. u widzów, co łącznie dało 22. miejsce. W listopadzie Alicja Rega (JESC) przełamała złą passę Polaków w głosowaniach jury i zdobyła punkty od wszystkich komisji (w tym 12 punktów z Irlandii) co dało jej 7. miejsce, takie samo jak u widzów – w ostatecznej klasyfikacji była ósma. W drugiej połowie grudnia Paulina Bidzińska zdobyła serca trzyosobowej grupy jurorskiej i wygrała Eurowizję dla Młodych Tancerzy w Pradze, tym samym Polska triumfowała w EYD po raz drugi z rzędu!

Naszym wspaniałym Paniom serdecznie gratulujemy!

%d blogerów lubi to: