WYWIAD/INTERVIEW (PL/EN): Dwett i Danica Muscat (Malta) odpowiadają na pytania Dziennika Eurowizyjnego!

Dziennik Eurowizyjny kontynuuje przepytywanie maltańskich kandydatów preselekcyjnych na temat ich utworów, Eurowizji, Polski oraz pogody w Lizbonie. Wczoraj poznać mogliście Tizianę Calleję i Deborah C, a dziś pora na kolejnych uczestników – duet Dwett oraz Danicę Muscat!

Dwett to duet złożony z Cherylis Camilleri i Mikhaila Attarda. Wokaliści zaczęli ze sobą współpracować w 2015 roku. Mikhail ma na koncie udział m.in. w festiwalu we Włoszech, a także start w preselekcjach rumuńskich 2017. Nie dotarł tam jednak do półfinału. Cherylis próbowała już swoich sił w preselekcjach maltańskich do Eurowizji Junior z „Hey Yo”. Dwett debiutują w „dorosłych” preselekcjach z utworem „Breaking Point” autorstwa Eltona Zarba i Muxu.
Opiszcie Wasz preselekcyjny utwór w trzech słowach: emocjonalny, melodyjny, namiętny
W jaki sposób zaskoczycie widzów podczas swojego występu preselekcyjnego: Wierzymy, że mniej znaczy więcej jeśli chodzi o występ na żywo, dlatego zaskoczymy widzów naszym połączeniem na scenie, sposobem w jaki spajają i mieszają sie nasze głosy. „Breaking  Point” to tego rodzaju utwór, który sprawia, że chce się go słychać więcej i więcej – mamy nadzieję, że przekażemy to widzom.
Czym jest dla Was Eurowizja? Zawsze byliśmy zainteresowani Eurowizją i tak naprawdę zawsze wyobrażaliśmy sobie, że walczymy w maltańskim finale i dostajemy szansę reprezentowania naszego kraju bo to byłby największy honor!
Dlaczego widzowie powinni na Was głosować? Tak naprawdę ludzie powinni głosować na „Breaking Point”, jeśli poczują ciarki tak samo jak my, gdy pierwszy raz usłyszeliśmy melodię i tekst. To wspaniałe połączenie i wierzymy, że spełnia wszystkie warunki. 
Jakie są Wasze ulubione piosenki eurowizyjne z Malty i zza granicy? Angel (Malta 2015), Molitva (Serbia 2007) i Only Teardrops (Dania 2013)
Co wiecie o Polsce i naszej muzyce? Nigdy nie byliśmy w Polsce, ale paru naszych przyjaciół było tam na wakacjach i zdjęcia, które nam pokazywali, to wspaniałe widoki. Słyszeliśmy paru wykonawców z Polski np. Margaret, Ich Troje i oczywiście Edytę Górniak. Wszyscy są świetni!
W którym miejscu na Malcie powinna być zorganizowana Eurowizja? Maltański Stadion byłby idealnym miejscem.
Czy Lizbona jest cieplejsza od Malty? Mniej więcej tak samo jak na Malcie.

Describe your song in three words: ‘Breaking Point’ is emotional, melodic and passionate.

How will you surprise the viewers during your performance in the final? We believe in a less is more approach to the live performance, and therefore, we shall surprise the viewers with our onstage bond, the way that our voices come together, and blend. ‘Breaking Point’ is that type of song which makes you want to hear more, and we hope to convey that message to you!

What Eurovision means to you? We have always been fond of the Eurovision Song Contest, and in fact, we both imagined getting to the final in Malta and having a shot at representing Malta, because there is no highest honour.

Why people should vote for? Honestly speaking, people should vote for ‘Breaking Point’ if they have that same tingling sensation that we had the first time we heard the melody and the lyrics come together. It is an emotional duet which we believe ticks all the right boxes.

What’s your favorite Eurovision song from Malta and abroad? Angel (Malta 2005), Molitva (Serbia 2007), Only Teardrops (Denmark 2013)

What do you know about Poland and Polish music? We have never been to Poland but some of our friends have been on holidays there, and the photos showed such a beautiful landscape. We’ve heard of a couple of singers there, including Margaret, Ich Troje and of course Edyta Gorniak. They’re all really good!

Which place is the best to host Eurovision Song Contest in Malta? The Malta Football Stadium would be the ideal place to host the Eurovision Song Contest.

Is Lisbon warmer than Malta? It’s more or less the same as Malta 🙂

Danica Muscat urodziła się w 1994 roku i uważana jest za jedną z najlepiej ocenianych za granicą wokalistek maltańskich. Wynika to z faktu, że piosenkarka bardzo często startowała w różnych międzynarodowych festiwalach (np. w Rumunii, Włoszech czy Macedonii). Reprezentowała również Maltę podczas rzeszowskiego Festiwalu Carpathia. Swoją przygodę z Eurowizją zaczęła od preselekcji dziecięcych – w 2006 roku zaśpiewała utwór „Play your Violin”, a rok później zajęła 2. miejsce za „Stolen”. Od 2012 roku uczestniczy w dorosłych preselekcjach. Jej debiut z utworem „7 Days” zakończył się zajęciem 9. miejsca. Rok później jej piosenka „Fantasy” odpadła w półfinale, a taką samą porażkę poniosła w 2016 z „Frontline”. Czy nowy utwór pt. „One Step at a Time” napisany przez Johna Ballarda (producent Ace of Base, ale także współautor takich utworów jak „Hold Me” z Azerbejdżanu, „This is Love” z Grecji oraz „Shine” i „You are the only one” z Rosji), Ruth Mussie, Jerusalem Yemane, Ireny Krstvy i Kiana Fakhary poradzi sobie lepiej?
Opisz swój preselekcyjny utwór w trzech słowach: wesoły, chwytliwy i zupełnie inny od tego co wykonywałam wcześniej.
 
W jaki sposób zaskoczysz widzów podczas swojego występu preselekcyjnego: Gdy tylko widzowie usłyszą ten utwór, na pewno będą zaskoczeni bo to zupełnie coś innego od tego, co wcześniej śpiewałam. Więcej nie chcę zdradzać, w zamian za to zapraszam do oglądania finału 3 lutego i bacznego przyjrzenia się mojemu występowi.

Czym jest dla Ciebie Eurowizja? Z biegiem lat Eurowizja stała się jedną z nielicznych okazji by razem z rodziną i przyjaciółmi zasiąść przed telewizorem i spędzać wspólnie czas. Muzyka od zawsze jednoczy ludzi i możliwość udziału w czymś takim to na pewno więcej niż można by sobie wymodlić. 
 
Dlaczego widzowie powinni na Ciebie głosować? Widzowie mają za zadanie zagłosować na utwór, który najlepiej reprezentować będzie Maltę za granicą i jeśli jest to moja piosenka, to zachęcam do głosowania! „One Step at a time” jest chwytliwym utworem z pulsującym rytmem i międzynarodowym brzmieniem! 🙂
 
Jakie są Twoje ulubione piosenki eurowizyjne z Malty i zza granicy? Another Summer Night (Malta 2001) i Everything (Grecja 2006).

Co wiesz o Polsce i naszej muzyce? Pamiętam pobyt w Polsce parę lat temu, gdy brałam udział w międzynarodowym festiwalu (Carpathia Festival) i to była prawdziwa przygoda. Nie znam za dobrze polskiej sceny muzycznej, ale zdecydowanie jestem fanką Edyty Górniak – jej głos jest niesamowity!
 
W którym miejscu na Malcie powinna być zorganizowana Eurowizja? Zawsze wyobrażałam sobie Eurowizję organizowaną na morzu, a brama do Malty poprzez Wielki Port byłaby wspaniałym tłem. 

Czy Lizbona jest cieplejsza od Malty? Słyszałam, że jest tam tak ciepło jak na Malcie

Describe your song in three words ‘One Step at a Time’ is fun, catchy, and extremely different on a personal level.

How will you surprise the viewers during your performance in the final? Once the people listen to the song, they will be rather surprised, knowing that this is a different style to what I have done in the past, but that said, I would rather not reveal more. I invite you to watch the show on the 3rd February and keep a close eye on my performance.

What Eurovision means to you? Growing up, the Eurovision Song Contest was one of the few occasions where my family, friends and I would sit around the television and watch something together. Music brings people together, and to have the opportunity to be a part of this experience is more than one could ever ask for.

Why people should vote for? People are entitled to vote for the song they believe has the best chance of getting a positive result for Malta internationally and should that song be mine, I encourage them to do so. ‘One Step at a Time’ is a catchy song with a pulsing beat which has an international sound ! 🙂

What’s your favorite Eurovision song from Malta and abroad? Another Summer Night (Malta 2001), Everything (Greece 2006)

What do you know about Poland and Polish music? I remember being in Poland many years ago, participating in an international competition and it was a real blast. I do not know a lot about the Polish music scene, but I am definitely a fan of Edyta Gorniak whose voice is just amazing!

Which place is the best to host Eurovision Song Contest in Malta? I have always imagined the Eurovision Song Contest being hosted on the sea, and the entrance to Malta through the Grand Harbour would make for a fantastic backdrop.

Is Lisbon warmer than Malta? I’ve heard that it’s as warm as it tends to be in Malta.

 

%d blogerów lubi to: