TVP rusza z promocją Eurowizji Junior 2017! Bilet na finał wciąż w sprzedaży! Co ciekawego w Słowenii, Rumunii, San Marino i na Węgrzech? Kto poprowadzi preselekcje brytyjskie?

TVP rozpoczęła promocję Eurowizji Junior wśród swoich widzów. Dostępny jest już zwiastun zachęcający do oglądania transmisji konkursu w TVP2 i TV Polonia w niedzielę, 26 listopada od godziny 16:00. Klip dostępny jest m.in. TUTAJ. Polska reprezentantka wzięła dziś udział w nagraniu materiału do poniedziałkowego odcinka programu „Pytanie na śniadanie”. Reportaż przygotował Mateusz Szymczak. Dostępny jest już także wywiad dla TVP3 Rzeszów. W trakcie rozmowy Alicja Rega potwierdziła, że utwór „Mój Dom” zaśpiewa na Eurowizji Junior w całości po polsku. Anna Czenczek, dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej poinformowała, że angielska wersja jest już gotowa, ale jej premiera odbędzie się dopiero po Konkursie Eurowizji w Tbilisi. Alicja wystąpi w pięknej sukience i biżuterii – cały strój przygotowany będzie przez utalentowanych projektantów z Rzeszowa. Cały wywiad dostępny jest TUTAJ.

Bilety na próbę generalną Eurowizji Junior zostały już wyprzedane, natomiast wciąż można kupić wejściówki na wielki finał. Miejsca stojące kosztują 5 GEL, a miejsca siedzące (sektory 1-6) 10 GEL. Miejsca VIP oraz sektory za sceną nie są dostępne w sprzedaży. Bilety nabyć można online za pośrednictwem strony TKT.ge. Na stronie JuniorEurovision.tv nadal nie ma jeszcze planu prób przed konkursem, ale w końcu pojawiło się zestawienie video wszystkich dotychczasowych występów polskich reprezentantów (wspólnie z Litwą). Dostępna jest też wersja „beatbox” piosenki ukraińskiej „Don’t Stop”.

Wielka Brytania wybierze swojego reprezentanta na Eurowizję 2018 7 lutego podczas finału narodowego organizowanego w Brighton. Podczas Eurovision: You Decide wystartuje sześciu kandydatów, ale największą atrakcją ma być duet prowadzących: Mel Giedroyc i Mans Zelmerlow. To nie jedyny szwedzki akcent tych preselekcji, bo scenariusz show przygotuje Edward Af Sillén, który pracował przy Eurowizji 2016 w Sztokholmie i wielu edycjach Melodifestivalen, a także jest współautorem hitu „Love, Love, Peace, Peace”. Zgłoszenia do preselekcji brytyjskich zakończyły się 27 października, a wybrane utwory zostaną zaprezentowane słuchaczom w styczniu.

Telewizja słoweńska zakończyła przyjmowanie zgłoszeń do preselekcji EMA 2018. Przyjęto 108 kompozycji, czyli o 18 więcej niż przed Eurowizją 2017. Przyszłoroczne preselekcje mają jednak nieco inne zasady, gdyż zgłaszać można było tylko utwory po słoweńsku lub w innym języku mniejszości narodowych zamieszkujących ten kraj. Format konkursu pozostanie jednak taki sam – będą dwa półfinały i finał, a o wynikach w każdej rundzie zadecyduje regionalne jury wraz z publicznością. Słowenia skończyła etap zgłoszeniowy, a Rumunia go rozpoczyna. Telewizja TVR czeka na propozycje utworów, a warto się zgłosić, bo aż 60 piosenek zakwalifikuje się do półfinałów. Wiadomo, że przyszłoroczne selekcje składać się będą z pięciu rund i finału. W każdym półfinale wystartuje 12 piosenek. Zgłoszenia przyjmowane będą do 15 grudnia, a specjalna komisja przesłucha wszystkie piosenki w ciągu trzech dni (18-20 grudnia). Na Węgrzech etap zgłoszeniowy został wydłużony do 20 listopada. Telewizja publiczna tłumaczy, że zmieniono termin zamknięcia etapu zgłoszeniowego na prośbę wielu wytwórni muzycznych oraz z powodu sporego zainteresowania preselekcjami „A Dal”.

Ze względu na zamieszanie z usuwaniem i dodawaniem nagrania Margaret na platformie preselekcji San Marino, organizatorzy z 1in360 zdecydowali się skontaktować z managementem wokalistki i otrzymali ostateczne potwierdzenie, że zgłoszenie było oszustwem. Ostatecznie więc nagranie Polki zostało usunięte z platformy. Naszych rodaków jednak w gronie kandydatów nie brakuje. Dostępne są nagrania Maca Zavadsky’ego, Roberta Urbana, Johny’ego Kozloski, Krystiana Hałata, Mateusza Sulewskiego, Kuby Jasieckiego, Rafała Durawy, Juliana Lesińskiego i Adriana Nowińskiego. Na ten moment platforma zawiera jedynie 2 zgłoszenia z San Marino, 31 z Włoch, 35 z Hiszpanii, 14 ze Szwecji, 14 z Malty, 31 z Niemiec, 24 z Wielkiej Brytanii czy 14 z Rosji. Etap zgłoszeniowy zakończy się 30 listopada.

%d blogerów lubi to: