Zamieszanie w Grecji i San Marino! Kolejni kandydaci ze Szwecji! Nowe informacje o Eurowizji Junior 2017

Greckie dramaty eurowizyjne w pełnej krasie! Chociaż telewizja ERT nadal oficjalnie nie potwierdziła wyboru pięciu finalistów preselekcji narodowych, dziś media lokalne podają, że z tej piątki dwóch kandydatów zostało zdyskwalifikowanych. Chodzi o Duo Fina i wokalistę Tony’ego Vlahosa. Powodem odrzucenia tych piosenek ma być fakt, że nie spełniają one wymogów regulaminowych. Na 2018 rok Grecja szykuje utwór w języku narodowym i z elementami muzyki tradycyjnej, a najwidoczniej panowie tych elementów w swoich propozycjach nie umieścili. Dodatkowo media donoszą, że Duo Fina utrzymuje dość bliskie relacje z telewizją ERT, a nadawca chce zachować pełną obiektywność przy wyborze nowego reprezentanta. Na ten moment finał narodowy ma trzech uczestników: Areti KetimeChorostalitesa oraz Giannę Terzi (fot.). Przedstawiciele nadawcy mają spotkać się teraz z wytwórniami muzycznymi stojącymi za uczestnikami by upewnić się, że każdy kandydat ma możliwość (i odpowiednie zaplecze finansowe) by wystartować w Eurowizji. Jeżeli żaden z wykonawców nie spełni tych wymogów, ERT zacznie szukać nowych kandydatów w zupełnie inny sposób. Szczegóły preselekcji mają być podane w grudniu, a finał planowany jest na luty.

Na platformie 1in360 preselekcji San Marino kolejne zamieszanie. Dziś rano z puli nagrań zniknęły zgłoszenia wykonawców, które fani uznali za fałszywe. Tym samym usunięto np. nagranie Egine czy Berget, a także Margaret i Syuzanny Melqonyan. Jak się później okazało, ormiańska wokalistka Syuzanna faktycznie zgłosiła się do preselekcji, więc jej kandydaturę ponownie pokazano na platformie, jednak straciła wszystkie dotychczasowe lajki i odtworzenia. Powróciło też zgłoszenie Margaret, bo (jak twierdzą organizatorzy) osoba, która wysłała nagranie podała adres e-mail managementu polskiej wokalistki. Wiadomo jednak, że Margaret nie zgłosiła się do preselekcji narodowych w San Marino. Jak poinformowali administratorzy platformy, dopiero po decyzji jurorów nastąpi kontakt z każdym z zakwalifikowanych wykonawców, by sprawdzić czy zgłoszenie faktycznie było prawdziwe. Jeżeli Zoe, Mans i Dave uznają, że Margaret powinna pojawić się w finale, organizatorzy będą kontaktować się z managementem wokalistki. Warto dodać, że portal ESCkaz zrobił ranking najczęściej odtwarzanych nagrań spośród wszystkich zgłoszeń i na pierwszym miejscu jest Polak – Julian Lesiński (25 tys. odtworzeń). Wśród najnowszych zgłoszeń m.in. Bayley Horne z Australii, Camilla North z Norwegii czy Włoch Alex Palmieri, który wysłał na platformę bardzo kontrowersyjny teledysk.

Nieoficjalna stawka Melodifestivalen 2018 wciąż się rozrasta. Media infomują kolejnych kandydatach. W półfinałach najpewniej usłyszymy norweską wokalistkę Heidi Musum posługującą się pseudonimem scenicznym Kamferdrops. Będzie też Jonas Gardell, znany ze skeczy pokazywanych podczas preselekcji 2016 oraz prowadzenia Melodifestivalen 2003 razem ze swoim mężem Markiem Levengood. Do startu szykuje się też laureatka 6. miejsca w najnowszej edycji „Idola” – Renaida Braun. W preselekcjach ma wystąpić też Kalle Moraeus, który już w 2016 roku miał powrócić do MF, ale ostatecznie jego utwór wykonał Roger Pontare. Wiadomo, że grupa Alcazar nadal nie znalazła odpowiedniej piosenki i trio nie ma gwarantowanego miejsca w stawce. Najpewniej za ok. 2 tygodnie poznamy pełny i oficjalny skład półfinałów Melodifestivalen. Konferencja prasowa w tej sprawie ma się odbyć 27 listopada.

Relacje z Gruzji na Dzienniku Eurowizyjnym już od soboty, jednak prawdziwe emocje związane ze startem sezonu rozpoczną się dopiero od poniedziałku. Organizatorzy nadal nie opublikowali pełnego programu prób i dodatkowych eventów, ale z nieoficjalnych informacji udało się już uzbierać pewne najistotniejsze wiadomości. Ceremonia Otwarcia Eurowizji Junior 2017 odbędzie się w poniedziałek wieczorem i będzie transmitowana na JuniorEurovision.tv. Próby techniczne ruszą we wtorek, 21 listopada i wtedy też otwarte zostanie Centrum Prasowe. Podobnie jak na Eurowizji dla dorosłych, każdy reprezentant będzie miał dwie próby techniczne. Pierwsza tura podzielona będzie na wtorek i środę, a druga na czwartek i piątek. W sobotę odbędą się dwie próby generalne, w tym ta jurorska – od godziny 16:00 czasu polskiego (19:00 w Tbilisi). W niedzielę nie będzie żadnej próby, a jedynie live show od godziny 16:00. Już jutro rano ruszy sprzedaż na miejsca siedzące podczas próby jurorskiej (25 listopada) i finału na żywo (26 listopada). Bilety dostępne będą na tkt.ge

%d blogerów lubi to: