Alicja Rega oceniona przez Wiwibloggs! Trwa budowa sceny w Tbilisi! Kto jeszcze na Melodifestivalen? Co szykuje Rosja?

Popularny portal Wiwibloggs ocenił utwór „Mój Dom” Alicji Regi. 20 redaktorów portalu przygotowało swoje oceny (w skali 1 do 10) oraz komentarze. Ostatecznie wokalistka dostała ocenę 7,06/10 i wkrótce dowiemy się, jak wypadła na tle reszty uczestników. W komentarzach redaktorów najczęściej chwalony jest głos Alicji, który może być silny, gdy wymaga tego utwór, ale też w pełni kontrolowany, gdy jest taka potrzeba. Balladę „Mój Dom” ocenia się jako klasyczną i nowoczesną oraz pełną charakteru. Jeden z redaktorów zwrócił uwagę na emocje, jakie widać było na twarzy wokalistki w trakcie preselekcji narodowych. Ma nadzieję, że będzie ich jeszcze więcej na samej Eurowizji. Podkreślany jest także fakt istnienia chórków w utworze, co wzmocniło siłę ballady „Mój Dom”. Wszystkie opublikowane opinie znaleźć można TUTAJ. Rok temu Olivia Wieczorek i „Nie zapomnij” zebrała średni wynik z ocen 6,82/10.

W Pałacu Olimpijskim trwa budowa sceny, a na najnowszych zdjęciach widać, że zakończenie prac zbliża się wielkimi krokami. Tymczasem na stronie tkt.ge zniknęła możliwość kupienia biletu na miejsce stojące podczas finału Eurowizji Junior. Czy wejściówki zostały już wyprzedane i teraz ruszy sprzedaż biletów na trybuny? Przekonamy się zapewne niebawem. Wciąż dostępne są bilety stojące i siedzące (tylko sektory 6 i 14) na próbę generalną, która odbędzie się 25 listopada.

Kolejne nazwiska zaczynają był łączone z udziałem w Melodifestivalen 2018. Zazwyczaj te „przecieki” są kontrolowane przez SVT, więc większość z nich okazuje się prawdą. Sugeruje się, że do walki o wyjazd na Eurowizję powróci formacja Alcazar, która wystartowałaby już po raz szósty. Do startu w preselekcjach szykują się również Ida Redig, John Lundvik, Olivia Eliasson, Kikki Danielsson i Martin Almgren. Kikki dwukrotnie reprezentowała już Szwecję – na Eurowizji w 1982 i 1985. Wielokrotnie startowała w Melodifestivalen, raz nawet trafiła do stawki norweskich preselekcji narodowych. Martin Almgren w 2015 roku wygrał szwedzkiego „Idola”. John Lundvik współpracował wcześniej z Sanną Nielsen, a Olivia Eliasson nagrała cover utworu „Begging” Antona Ewalda. Aktualnie znamy już 12 uczestników MF (jeżeli wszystkie dotychczasowe nazwiska się potwierdzą).

Powrót Rosji na Eurowizję ma być spektakularny i może zakończyć się zwycięstwem tego kraju – twierdzi wielu fanów, bazując nawet na samych statystykach. Zarówno w 2016 jak i 2017 roku wygrywały kraje, które do konkursu wracały (po rocznej przerwie). Julia Samoylova wciąż czeka na oficjalne zaproszenie do udziału w Eurowizji, co było jej obiecane w marcu tego roku przez Channel One i RTR, ale zapewne plany nadawcy rosyjskiego dawno uległy zmianie, zresztą wiadomo, że z Julią Eurowizji wygrać się nie da. Filip Kirkorov zapewne wie coś więcej na temat przygotować do konkursu, a być może sam (ponownie) jest w nie zaangażowany. Niedawno opublikował post na Instagramie związany z eurowizyjnym „Dream Teamem” w skład którego wchodzą Dimitris KontopoulosFokas Evangelinos. „we again start to prepare ‘miracle adventure’ for next year” – napisał Kirkorov. Czy związane jest to z Eurowizją? Być może tak. Wśród potencjalnych wykonawców, którzy mogliby ponownie współpracować z „dream teamem” wymienia się Sergeya Lazareva, który miałby wrócić na Eurowizję by sięgnąć po zwycięstwo.

fot. vk

%d blogerów lubi to: