Spotify zdradza reprezentantkę Irlandii na Eurowizji Junior 2017! Eurowizyjne powroty w Eesti Laul! Kolejny Polak chce reprezentować San Marino

Pomysł, by emitować preselekcje narodowe tak późno i utrzymywać nazwisko zwycięzcy do ostatniej chwili spalił na panewce i wiemy już, kto zaśpiewa dla Irlandii w Tbilisi. Chociaż przed widzami telewizji T4G jeszcze jeden półfinał i finał, to już teraz można ogłosić, że preselekcje wygrała Muireann McDonnell z utworem „Suile Glasa”. Wszystko się wydało z powodu…Spotify, który wczoraj opublikował całą składankę z utworami na Eurowizję Junior 2017 i dla Irlandii też było tam miejsce. Dziś z kolei portal JuniorEurovision.tv ogłosił, że składanka dostępna jest też na wielu innych platformach muzycznych, więc piosenka irlandzka dla nikogo nie jest już tajemnicą. Muireann uważana była zresztą za faworytkę, a jej utwór (którym wygrała I półfinał) bardzo spodobał się wielu fanom.

Składanka utworów zawiera też studyjną wersję portugalskiej piosenki „Youtuber” oraz eurowizyjną wersję piosenki z Albanii. Zgodnie z przypuszczeniami, Ana Kodra zaśpiewa fragment swojego utworu po angielsku i zakończy występ angielskimi słowami „Don’t touch the tree”. Pozostałe utwory pojawiły się w oficjalnym streamingu w wersji takiej, jaką już znamy. Polski utwór „Mój Dom” wykonany jest w całości po polsku. Premiera angielskiej wersji pt. „My Home” wciąż przed nami i być może Alicja Rega i jej team w ostatniej chwili zdecydują się na zaśpiewanie fragmentu po angielsku na scenie w Tbilisi. Zrobiła tak np. reprezentantka Irlandii z ubiegłego roku.

Dziś poznaliśmy 20 półfinalistów preselekcji estońskich. Wśród kandydatów znalazło się sporo nowych nazwisk jak i osoby, które doskonale już znamy. O ponowny wyjazd na Eurowizję starać się będzie Stig Rasta (ESC 2015, fot.) z utworem „Home”, a jego konkurentami będą m.in. Iiris & Agoh, Rolf Roosalu, Indrek Ventmann czy Karl Kristjan & Karl Kiling ft. Wateva. Do eurowizyjnego powrotu szykuje się Gerli Padar, reprezentantka Estonii z 2007 roku. W przyszłorocznych preselekcjach wykona utwór „Sky” razem z Ellis Parna. W skład jury wybierającego kandydatów do preselekcji znaleźli się m.in. Karl-Erik Taukar czy Getter Jaani (ESC 2011). Podobnie jak ostatnio, część utworów już trafiło do Internetu, a kolejne zapewne wkrótce będą mieć swoją premierę. Telewizja estońska wszystkie kompozycje oficjalnie zaprezentuje w drugiej połowie grudnia. Półfinały Eesti Laul planowane są na 10 i 17 lutego, a wielki finał na 3 marca.

Telewizja SMRTV i platforma 1in360 zebrały już ponad 600 aplikacji do preselekcji narodowych, a kolejne nagrania trafiają na profil na YouTube. Wśród najnowszych zgłoszeń mamy kolejny polski akcent – Kuba Jasiecki, który wcześniej próbował swoich sił w preselekcjach Szwajcarii i Polski. Aktualnie sześciu Polaków zgłosiło się już do konkursu. Ich konkurentami są wykonawcy z całego świata, ale nadal nikt nie zgłosił się z … San Marino. Na platformie mamy już 24 kandydatów z Włoch, 34 z Hiszpanii, 27 z Niemiec, 4 z Kanady czy 22 z Wielkiej Brytanii.

%d blogerów lubi to: