JuniorEurovision.tv odświeżone! Trwa budowa sceny w Pałacu Olimpijskim! Eurowizja Junior 2017 – kto będzie faworytem polskich fanów?

Portal JuniorEurovision.tv został już zaktualizowany i zawiera więcej informacji na temat zbliżającej się edycji Eurowizji Junior w Tbilisi. Według informacji zawartych w profilach uczestników, piosenka albańska będzie mieć tytuł „Don’t Touch My Tree (Mos Ma Prekni Pemen)” więc zapewne została przearanżowana tak, by Ana Kodra mogła wykonać fragment w języku angielskim. TUTAJ zobaczyć można oficjalny profil Alicji Regi, reprezentantki Polski. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, angielska wersja pt. „My Home” została już nagrana, jednak póki co nie wiadomo jaki wariant językowy Polka zaprezentuje na scenie w Gruzji. Wiadomo już, że Mariana Venancio nie będzie musiała nic zmieniać w piosence. Czasy się zmieniają i o ile słowo „Facebook” nie mogło wybrzmieć na Eurowizji dla dorosłych w 2012, tak teraz EBU nie widzi problemu, by Portugalia na Juniorze śpiewała piosenkę o tytule „Youtuber”. Szkoda, że na portalu JuniorEurovision.tv jeszcze nie opublikowano tekstów do konkursowych piosenek.

W Tbilisi rozpoczęła się już budowa sceny, a ponad 200 osób pracuje w Pałacu Olimpijskim, by konstrukcja była gotowa na czas. Niestety nadal nie wiadomo jak dokładnie wyglądać będzie program tygodnia prób przed JESC oraz gdzie i kiedy odbędzie się Ceremonia Otwarcia połączona z losowaniem połówek z listy startowej. Wciąż nie ma też wszystkich informacji na temat funkcjonowania platformy internetowej do głosowania, która w tym roku ma być uruchomiona po raz pierwszy. Brakuje również informacji czy i kiedy ruszy sprzedaż biletów na trybuny podczas Eurowizji Junior. Czy tak słaby przepływ informacji to wina Gruzinów czy może celowe działanie Europejskiej Unii Nadawców?

W wywiadzie dla Belarus24 przedstawiciele delegacji Białorusi zdradzili, że ich największymi rywalami w walce o Grand Prix będą reprezentanci Rosji i Armenii. Nasi sąsiedzi nieskromnie twierdzą jednak, że ich przedstawicielka – Helena – ma spore szanse wygrać Eurowizję Junior. Nawet jeżeli jej się to nie uda, przyszłoroczny konkurs i tak organizowany będzie w Mińsku.

Na grupie facebookowej Dziennika Eurowizyjnego rozpoczęło się głosowanie czytelników w II etapie plebiscytu „Nasz Faworyt”. Po pierwszej rundzie eliminacyjnej w grze pozostało już tylko sześć państw: Rosja, Białoruś, Macedonia, Holandia, Australia i Polska. Teraz zostaną one podzielone na dwie grupy, a do III etapu przejdą cztery najlepsze kompozycje. Niestety w tym roku ankiet, głosowań i typowań jest mniej, bo nadal nie znamy wszystkich utworów konkursowych. Dopiero 19 listopada dowiemy się, kto wygrał preselekcje irlandzkie.

Przypominam, że Dziennik Eurowizyjny będzie nadawać na żywo z Gruzji już od 18 listopada. W planach są regularne relacje z prób technicznych, zaglądanie za kulisy, wywiady, relacje z dodatkowych eventów oraz transmisja audio próby jurorskiej, która odbędzie się w sobotę 25 listopada o godzinie 16:00. Większość relacji live dostępnych będzie na grupie facebookowej Dziennika Eurowizyjnego.

%d blogerów lubi to: